Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ortopedik engellinin ÖTV'siz araç alma prosedürü nedir?

Arkadaşlar merhaba. bilgisi olan beni aydınlata bilir mi? ben B sınıfı ehliye sahibim. geçirdiğim bir kaza sonucu 2020 yılında il sağlık müdürlüğüne başvuru yaptım. ıslak imzalı olan sanırım 9 doktor imzalı üzerinde kodlar bulunan oto. vites direksiyon topuz. ayak pedalı vs yazan bir evrak verdiler. Ben iş yerinde şöför olduğum için işten atılma endişesi dolayısı ile gidip ehliyet değişmedim. rapır hali hazırda halen duruyor. emekli oldum emniyete rapor ile gittiğimde rapor süresi 2 yıl dediler. raporun üzerinde süresiz yazıyor ehliyeti değişemedim. bayiye gittiğimde ötv den muafsınız dedi fakat ehliyet için 2 yıl raporu değişmek gerekiyormuş. sorum şu süreci en baştan mı başlayacam yoksa il sağlık müdürlüğüne dilekçe verip raporu güncelleyin mi diyeceğim. aydınlatırsanız sevinirim

H ehliyetin olacak, otomatik ve tertibatlı araç kullanır ibaresi olacak. Raporda tanı kısmıda önemli. Başka bir şeye gerek yok.

merhabalar. sağ diz kapağı çürüyen ve protez takılmak zorunda olan kayınvalidem için araç almak istiyoruz. kendisinin ehliyeti yok. engelli raporunu çıkarıp alabilmek mümkün müdür. aydınlatırsanız sevinirim. teşekkürler

1.si ortopedik engelli olduğu için oran 90 in altında ise kayınvalidenizin ehliyeti olması lazım . engel oranı 90 ustu ise oğlu kızı eşi araç alabilir

Üst Alt