Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Osteomyelit tedavim

essaygin

Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
1
Merhaba sitenize sırf bu hastalıktan dolayı üye oldum . Sitenizde bu konu işlenmiş ama 2010 yılından başlamış tıp bayağı ilerledi ama sitenizde bulunan bu konuyla ilgili bilgiler maalesef güncel değildi sizlere hastalık hikayemi ve yasadığım tecrübeleri anlatarak nasıl evrelerden geçtiğimi , neler yaşadığımı , bu site de yazılan bilgiler doğrultusunda başvurularımı ve muayne süreçlerimi sizlere aktarmaya çalışacağım inşallah yardımcı olabileceğim benim gibi çaresiz kalmış arkadaşlara yardımcı olurum.

10 yıldır tip 2 şeker hastasıyım , annem ve diğer kardeşlerimde de maalesef bu hastalık var . şu an 40 yasındayım ve hastalıkla ilk tanışmam bundan 5 yıl önce oldu. Ağır bir psikolojik bir dönemde ayağımda su toplama ve akabinde yaralar çıktı … yaraları ilk başta kendim iyileştirmeye çabaladım ama maalesef başarılı olamadım. İlk başta bu yaralar düz kuru yaralardı sonradan ıslak ve kokmaya başladı . Antibiyotik ve yara merhemi çok fazla kullandım (sonradan öğrendim ki yara merhemleri gerçekten bir işe yaramıyor sadece steril olması yeterli ).. 3 yıl öncesi ayağımda ilk şişme oldu bir çok hastane mikrop kapmışsınız dedi ve antibiyotik verip gönderildim. Bu şişmeler Birkaç hafta sürüyor sonra tekrar iniyordu. Ve yine bir şişmede yürüyemeyecek duruma geldiğimde gazi hastanesinin acilindeki bir öğrenci bir doktor adayı bana hastalığımı söyledi siz ostiyetmetri olmuşsunuz şimde hastaneye giderseniz debit edilir ama yarayı iyileştirmeye bakın ve antibiyotik kullanın nitekim de başka bir hastaneye gittiğimde ampüte yapılması gerek dendi sadece ayağım sis ve rengi kırmızı idi… ben bu durumdan korktum ve bilinçsizce yaralarımı iyileştirmek için her şeyi yaptım . Ayağım şiştiği durumlarda antibiyotikler alırıyordum ve sürekli ayağım yukarıda duruyordu. Bu arada şekeri maalesef regüle edilemiyordum. Tip 2 hastası olduğum için zayıfladım kilolar verdim ama maalesef tekrar kilo alıyor ve her kilo aldığım dönemlerde yaralarım azıyordu . Bu arada üniversite mezunu biriyim öyle cahil akıllı değillim ama iş kendine gelince maalesef oldukça cahil davranmışım şimdi sizlere aktarırken kendime ne aptalmışım diyebiliyorum…
Ülkemizdeki ekonomik durumdan dolayı 2015 şubat ayında bende işsizler kervanına maalesef girmiş bulundum. Sürekli iş aramalarım yaptığım saçma sapan görüşmeler hayat şartları beni oldukça yordu. İlk 10 ay işşizlik maaşı ile idare ettim sonra ki aylar kış gelmiş ve iş bulamamışım yalnız yaşıyorum ve bu tuhaf durum benim psikolojimi gerçekten altüst etti 2016 ayının ocak ayında geçici bir işe girdim ve yaptığım iş sadece evrakları scaner dan geçirmekti. Yani herhangi bir beyinsel bir aktivitem yoktu. Bu durumdan oldukça rahatsızdım ve bu sırada gene ayağım şişti … yaklaşık 1 hafta şiş ayakla dolaştım işe yeni girdiğim için adıma herhangi bir ilaç maalesef yazılmıyor ve gss hiçbir şekilde geçerli değil yani 1 ay ölsen sana hiçbiri bakmayacak muazzam sağlık sistemimiz .. Bu esnalarda antibiyotikler alıp tekrardan normale geldim. 2016 yılının ekim ayında gine ekonomik nedenlerden dolayı ruhsal durumum çok kötüydü ve hiçbir şeyim yokken sağlığım gayet iyi iken birden hastalandım. Öyle böyle değil ciddi anlamda gribal enfeksiyon geçirdim ve başlangıç olarak üşüme krizleri ile geldi neyse antibiyotikler içtim felan ve 4 günde aklatabildiğimi düşündüm gribi ve aksamı ayağım davul gibi şişmişti. Şişkinliğe elimle dokunduğumda iltihaplı kan fırladı . ertesi gün o ayak iki katı şişmiş ve artık yürüyemez duruma gelmiştim . 28 ekim günü numune nin aciline gittim sadece pansuman yapıp ateş düşürücü verip ve antibiyotıkler vererek beni numune evime gönderdi. Hafta sonuna denk geldiği için pazartesi cerrahıye uğrayın dediler. Hergün ayak daha da şişiyordu ve yürüme kuvvetim artık kalmamıştı. Pazartesi günü yanımda ailemden bir fertle birlikte gazı hastanesine götürüldüm. Hastanedeki doktor sizi hemen yatırmamız gerek dendi ama maalesef enfeksiyon bölümünde boş yatak yoktu bana antibiyotikler vererek (agumantin 1000) 4 saatte 1 içmeniz gerekmektedir ben size yardımcı olacağım en kısa zamanda sizi yatıracağım hastaneye dedi o zaman kı ismini bilmediğim doktor. Ben tekrardan evime gönderildim bir şekilde gazi hastanesinden adam bulduk ve ertesi gün için çıkacak hasta var dendi ve ben beklemeye başladım. Ertesi gün daha da kötüydüm her geçen saat iyileşmiyor maalesef daha da durumum kötüleşiyordu. Gazi hastanesinden haber geldi maalesef kadın hasta yanı boşaldığı için bana yatak veremiyorlarmış. O gün bir şekilde ibni sina ya yatırıldım ..

İbni sina hastanesine crp 289 la yatırıldım. İltihap kana karışmış ve septik olmuşum. Şayet bir gün daha geç gelseymişim hastaneye hakkı rahmete kavuşurmuşum. İlk başta yüksek olan ateşimi (42.5) düşürdüler ve ertesi gün targosit 6 saat 1 ve makspen verilmeye başlandı. Ayak filmim çekildi ostiyemetrı tanısı ilk gün konuldu . Yüksek ateşle gelmeme rağmen maalesef ibni sinada ki enfeksiyonda bulunan neşe ismindeki intörn doktor kan kültürümü alma zahmetine bilene girilmedi Ne idrar ne de kan kültürü alındı Sadece basit bir şekilde iki küçük tüp kan alındı ayağımda iki farklı yara vardı ve sadece tabanda ki yaradan kültür aldılar.
Aradan 2 gün geçti ve bölüm başkanı Prof. DR Alpay AZAP kontrolünde ayağımın ampüte olacağı ve kesinlikle kestirmem gerektiği tarafıma söylendi . Ayak parmaklarım ve tarak kemiklerimin arasını iltihaptan eridiğini ve kesilmesi gerektiğini bana açıkladı . İlk duyduğumda bu durumu kabul etmedim. Medikal olarak tedavi edilmesini istedim ama alpay hoca hayatın boyunca antibiyotik kullanamassın ve başka sorunlar çıkar dendi. Nitekim her kontrolde alpay hoca benim ayağımı bir yerinden kesip duruyordu

Crp seviyem 2 gün sonra 60 lara düştü. 2 inci hafta 30 lardaydı ayağıma 6 saatte 1 pansuman yapılıyor sadece serumla yıkanıyordu herhangı bır sekılde rif kullanılmıyor cevresi batikonlada siliniyordu . Hastaneye yattığım ilk hafta şekerim açlık 400 lerdeydi ve bir türlü regule edemiyorlardı .
İkinci haftada ve crp 25 iken maalesef ibni sina beni taburcu etmeye çalışmasına girdi ( bu arada enfeksıyon servısınde yatan hastaların crp değerleri en yükseği 20 ) ve o gün ben tekrardan ateşlendim. Ateşim 41 derece de ve ben kendimi normal hissediyorum. Servis panikledi.. Benden kan kültürleri idrar kültürü ve tekrardan bu sefer 2 yaradan da farklı kültürler alındı . Her gün aynı saatte tekrardan ateşleniyorum bu arada ateşlenmenin neden kaynaklandığını bulmaya çabalıyorlar ayak tabanımdakı yarada bulunan mıkropların duyarlılığı ıle aynı ayağın üzerindeki yara oldukça birbirinden farklı duyarlılık çıktı ..

En sonunda ilaçlarım değişti. Mikrop üremiyor ama nerden kaynaklandığında belli değil ilaç değişimi uygulandıktan sonra ateşim tekrardan çıkmadı . Bu hastalığın asıl antibiyotiği ve maalesef ki tek olan antibiyotik CUBICIN (cubicin) daptomisin hormonu kullanılmaya başlandı. Değerlerim ilk hafta 25 geriledi ve gerilemeye devam etti .

Maalesef ki bu inatçı hastalık şekeri ve sigarayı sevmiyor . Sigara önceden günde 3 pakete yakın içerdim ama yaşadığım bu süreçte sıgara beni kendisi bıraktı ve inanın bırakmak için hiç çaba sarfetmedim. O sralarda okuduğum açlıkla iyileşme ve su orucuyla kanser tedavisi yazılarını okuyarak bu bilgileri Google akademiden okudum. Ben günde 6.5 litre su içmeye başladım ve hergün daha iyi bir duruma girdim. Evet çok yüksek 1 litre lakin benim boyum 190 ve kilom hastaneye yattığımda 124 idi . Hastanede verilen yemeklere dikkat ederek ( sadece protein ve sebze ağırlık hiçbir şekilde buğdaylı ve pirinçli hıcbır şey yemedim) ve aldığım gerçekten güçlü olan antibiyotiklerden dolayı kendimi ilk günler 4.5 ve sonradan 7 litreye kadar çıktı bu su miktarı. Doktorlar değerlerimin iyi ye gitmesinden çok memnunlardı . Ben 2 haftada 100 kiloya indim yani 24 kilo verdim.

Hastaneye yatırılmam dan 1 ay sonra benim isteğim doğrultusunda (maalesef ki ) mr çekildi. 45 inci günümde mr raporu çıktığında 1 parmak 2 v3 de ostıyemetrıden dolayı kayıp yaşandığı eklem sıvısının göründüğü felan raporda yazıldı. Ve bu bilgiler dogrultusunda ortopedist arayışına girdik . ibni sina enfeksiyon birimin göre ayağın ampütasyon olması gerekliliği söylendi. Yani kısacası en son çağreyi söylüyorlar şeker hastası olduğum için ampütasyon benim için olduça riskli ve çok ilginçtir ampütasyon sonrası barit oksijen tedavisi öneriliyor o da yara iyileşimi için öncesi sorduğumuz halde önerilmedi.

Bu esnada sitenizde de bahsettiğiniz Prof. DR. Hakan Kınık beye enfeksiyon servisi tarafından yönlendirildim. İbni sina da yatan bir hasta olmama rağmen kendi seçtiği yerde mr ve röntgen çekilmesi gerekli ayrıca muayne ve danışmanlık için 365 tl istemekte olduğunu randevu için aradığımız sekreteri söyledi .Bu tavırda aslında niyetler çok açık belli maalesef ki .
Hakan kınık tan randevu alındı ben hasta olarak yanına gitmedim dosyalar alındı tahliller alındı ayağın son hali çekildi ve hakan kınık beyfendinin kapısı çalındı .

Adam mr raporuna ve ayak filmlere göre ayağımın kesilmesi gerektiğini direk ampüte edilmesi gerekliliğini bahsetmiş. Bu sırada çok ilginçtir yaptığı boy uzatma ameliyatları ve bacakda ki ostiyemetri tedavilerinden bahsetmiş . Ayak için tek çağrenin ampüte olacağını ostiymetrilenmiş kemiklerin tamamının alınmasını bahsediyor . ( Bahsettiği düşünce tedavi şekli 1990 larda okutulan ostiyemetrı tedavisi) zarar görmüş kemiklerin çıkarılması ve temizlenmesini mümkün olmadığını bahsetmiştir. Kısacası ayak östiyemetri konusunda uyguladığı ve inandığı tedavi şekli 1990 ların okutulan tedavi yöntemidir.

Ertesi gün hakan kınık yanıma teşrif etti ayak beklediğinden iyi durumda olduğunu ama yinede bu ayak kesilmeli demesi ne kadar sabit fikirli oldugunun göstergesi. Ricamız üzerine son bir kez daha mr çekildi.

İbni sina hastanesinde 60 ın günümdü . Crp seviyem 5 idi. Mr istememdeki neden biraz daha zaman kazanmaktı çünkü malesefki bu hastalık da yani ostemiyetri de damardan alınan antibiyotiğe ara verilememesi gerekliydi. Ostiyemetrili doku cerrahi müdahale ile temizlenmezse tekrardan ortaya çıkıyor. Her ne kadar crp si sıfırda olsa cerrahı müdahale ıle temizlenmezse mikrop kendını vücutta saklıyor ve daha güçlü bir şekilde yıllar sonra çıkabiliyor . Mr istememdeki neden kısacası zaman kazanmaktı ve cubicin almamdı.

10 yıl önce yiğenim lupus hastasıydı ve kalçadan dizine kadar olan kısmı aldığı antibiyoyiklerden dolayı çürümüştü ve o sırada herkes yiğenimin bacağının kesilmesi gerektiğinden bahsetmişti. Ve bu sırada Ali Öznur hoca yı tanımış olduk . yiğenimin bacağında o zamanlar türkiyede uygulanmayan bir tedavi yaparak ölmüş olan kemiği tekrardan canlandırdı . yiğenimin %50 kurtulma payı vardı ve bunu denemek istedi. Yiğenim uzun bir tedavi sonrası sağlığına kavuştu .

Doç. Dr. Ali ÖZNUR muaynanesine gidildi mr raporum ve filmler ve tahliller hocamıza gösterildi . hocamız ayağımda debit yapılabileceğini ama 2 ameliyat gerekli olduğunu söyledi.
Ama bir sorunumuz vardı ameliyat için özel hastanede ameliyatımız yapılacak yalnız ameliyattan sonra en az 1 3 hafta damardan tedaviye devam edilmesi gerekliydi. Çalışmadığım için özel hastaneyi maalesef durumum kaldırmıyordu . Çünkü gss sigortam özelde geçerli değildi ve günlük yatışım 4000 lira bahsedıyordu. Devlet hastanesinde görmem gerekliydi .İbni sina başka hastanede ameliyat edilen bir hasta nın tedavisine devam etmek istemiyordu .. bir şekilde kendimizi kabul ettirdik ama bu ibni sina değildi

30 aralıkta yanı tam 60 günümde kendi rızam ila taburcu edildim ve 3 ocak 2017 günü amelıyatım bir özel hastanede Doç. Dr. Ali ÖZNUR tarafından yapıldı yaklaşık ameliyatım 3 saat sürdü ayak parmaklarımın tarak kemiğine bağlayan kemikler alındı ve icersine antibiyotikli betonlar konuldu başparmağım yaklaşık 1 .5 cm geriye doğru alındı .

Ameliyattan sonra 3 hafta damardan antibiyotik tedavisine devam ettim ve 3 uncu hafta bitiminde deri altına konulan antibiyotili betonlar geri alınması için tekrardan operasyona girdim . 26 ocak da 2 inci ameliyat akabinde taburcu edildim ve ağızdan antibiyotik tedavisine geçirildim.

Ayağıma konulan çiviler hala var olduğundan dolayı wolker yardımı ıle ayağa basmadan ılk 21 gün yürüdüm 21 gün sonundaki zamanda ise topuk ve yan tarafa basabildim. 2 inci ameliyattan 5 hafta sonra dikişlerim alındı ve çivilerde alındı ama hala sargım devam etmekde . Şu an ayağıma normal bir şekilde basabiliyorum.

İlk başta öncelikle yazıyı okuduğunuz için teşekkür ederim. Maalesef ki bu hastalıkta tedavi yöntemi olarak ampüteye gidiliyor , ve bir çok doktorumuz kendini güncellemekte sorun yaşıyorlar . Ben bu yazıyı yazamamda ki amaç benim yaşadığım çaresiziliğim di bir çok bilinçsiz insan belkide kurtarılması gerekirken çaresizlikten ampüte edilen hasta vardı.

Umarım doktorlarımız bu konuda kendilerini günceller. 20 yıl önceki eskimiş bilgilerin üzerine bir şey katmamaları çok acı bir durumdur. Bu hastalığı yaşayan hastalara allah sabır versin

Gecmis olsun Essaygin/ Bende Ankara dan yeni geldim hastane hastane gezdim 5 aya yakindir ayaktan aldigim antibiyotigi biraktim/ artik kan degerlerine bakmak icin bile damar yolu bulmak sorun olmaya basladi 10 a yakin denemeden sonra damar yolu bulunabildigi hastane oldu/ O derece damarlar bile yeter dedi/ Simdi tamamen dogal tedaviye yoneldim ve su an beynimde son mr raporuma gore ufak bir kitle var/ Bu osteomyelit enfeksiyonunun beyne biraktigi bakiye/ yapacagim sey insallah dogal tedaviye devam ve crp kontrolune devam ayni zamanda bir sure sonra beyin cerrahiye ugrayip mr cektirmek/ tekrar gecmis olsun

chavundur

çok geçmiş olsun simdi bu hastalıkda dogal tedavi oldukça zor bir durum tıpta ya dogal tedavıye ınanacaksın o yonde gıtcen yada medikale ... antibiyotıklerden oluştuğuna eminmisiniz acaba kitlenin ayrıca günlük sıvı miktarınız nedir çünkü bu hastalık suresınce alınan antibiyotık oldukca agır ve kuvvetlı en az hasarla kurtulmak istiyorsanız bol su içmeniz gerekecek. benim boyum 1.90 normal litre bazında içeçigim su 3.5 lıtre fakat ben agır antıbıyotıkler aldıgım için bu miktarı 4.5 5 litre arasında gidiyor ... doktorlar karsı çıksada bu mıktar yanlıs deselerde ben her hafta tam bıyokımya kan tahlılı verıyorum ve su an bır sorun yok günlük ilaç alımım 2x 750 mg cipro ve 3 x 500 mg stafıne ayrıca 1x 550 mg apranax fort içiyorum düşünün ilaçların agırlıgını... antibiyotık alırken ozellıkle gıdanızı saglıklı beslenın ınanın faydası oluyor

@essaygin

Merhaba Essaygin , en son bende şiddetli ağrılar başladı bahsettiğim doğal tedaviye devam ederken, birde crp değeri 110 çıkmıştı ve bu doğal tedaviye olan itimadımı zayıflatmıştı, derken beyin cerrahiye gitmeye karar verdim en azından ağrılar için bir ağrı kesici yazsın diye , geçmişte bol miktarda seninde şu an kullanmakta olduğun anti ödem ağrı kesicileri kullanmıştım araya beyin ameliyatı girdi ağrı kalmamıştı şimdi aynı bölgede aynı tür ciddi ağrılar başlayınca gittik, yeni mr verdi çekildim ve ertesi gün daha raporu gelmeden mr'ı inceledi ve önceki mr ile karşılaştırdı önceki mr hemen hemen 1 ay önce çekilmişti.

Bize hangi antibiyotiği aldınız gibi sorular sorunca bıraktık falan cevap verdik zaten enfeksiyon bölümü tedaviyi red etti gibi bir not düşmüş. El hasıl beynin bir bölümündeki abse yok olmuş önceki mr ile karşılaştırmalı gösterdi ne yapıyorsanız ona devam edin dedi. Ben 3 seneye yakındır antibiyotik manyağı ve antibiyotikler yüzündende polinöropati sinir hastası oldum, çoğu antibiyotiğe direnç geliştirdi enfeksiyon. en son 5 aya yakın damardan seftazidim aldım ve yeter dedim kendim bıraktım bir kaç gün sonrada crp zaten düşmüş idi doktorda bırakılsın dedi.

Şimdi bu hafta içi kan verip crp ne oldu diye bakmayı düşünüyorum absede fayda görünüyor ama enfeksiyona ne yapıyor diye bakmamız lazım doğal tedavinin.Bu baş ağrıları için senin kullandığın apranax fort yazdı doktor aynı dozda. Bu apranax eskisine kıyasla kodein maddesi eklemişler daha etkili ama aldıktan sonra 8-10 saat etkili sonra gece yatmadan evvel katarin atıyorum uyku yapıyor. sabah ağrılarla uyanıyorum.

Ben normalde suyu bu aldığım ilaçlarla içiyorum onun dışında geçmişte aldığım kemoterapi ilaçları bilhassa metabolizmamı fena bozdu ve suyu yazın en sıcak günlerinde bile az isterim az içerim. Genelde suyu çayla yahut maden suyu ve buna benzer sıvılarla alırım. Aslında suyu arttırmamın bir faydası olacağına inanacağım bir araştırma yada bilgi olsa belki kendimi zorlarım ama su içmek bana zor geliyor bahsettiğim bu kemoterapiler sonrası etki. Cipro bende yarı dirençli, seftazidim dışında direnç olmayan bir gentamisin kaldı diye hatırlıyorum. Essaygün tekrar geçmiş olsun.

Merhaba su çok önemli bir madde bu sene Nobel ödülü alan adamda yaptığı tedavide su ve açlığın önemini ve kanseri nasıl tedavi ettiğini gösterdi .şu an Dışkapı Hastanesi açlık ve sıvı ile pankreas kurtarabiliyor bir çok araştırma açlık ve su ile ilgili var hayatınızda şu kullanmqdiginiz için olabilir çay sizin sıvı miktarınızi karşılamaz hatta daha çok zarar verir suyu yaşamınızda yer vermek zorunluluk bence . Şu tuketimini artirdiginizda yaşamınızın kalitesi artcqk emin olun

ben de alt çene kırığı ostemyelit ve kemik nekrozu var, agumentin 1000 ve hiperbarik oksijen tedavisindeyim.. 6 aydır ağır antibiyotikler kullandım ne yapacağımı bielmiyorum

23 senedir sol femur da osteosarkomdan dolayı protez konuldu 15 senedir sol dizde kronik osteomiyelit oluştu 15 ameliyat olduum ama çare bulamadım antibiyotiklerde çabası hiç fayda görmedim lütfen çare bir tedavi herturlu öneriye açığım cunki çok yoruldum facebook 'ta osteomiyelit hastaları adı altında sayfa açtım mutlaka çare bulucaz ınanıyorum

Geçmiş olsun... bende 24 yıldır sol femur kronik osteomiyelit hastasıyım 7 ameliyat geçirdim. Artık iyileşme durumum yok böyle hayata alıştım sadece bacağımın kesilmemesi için mücadele ediyorum... İlaç falanda kullanmıyorum zaten fayda vermiyor sadece akut alevlenmeler oldığunda tedaviye gidiyorum..

Sizede geçmiş olsun ben tüm yolları deniyorum artik bünyenin kuvvetlendirilmesi gerekliymiş onun icin bitkisel tedavi kullanıyorum bugün eğirdir kemik hastanesine gidiyorum bakalım sifanin nerden geleceği belli olmaz insallah

Baltalimanı hst. osteomiyelit konusunda donanımlı hastanedir.. Birde oraya gidin bence..

Bugün büyük bir hayal kırıklığıyla eve geldim ameliyat olmam gerektiğini söylediler ama çaremi derseniz degil dediler ufak bir vurmada düşmede yenilenir dediler kısacası tıp dilinde mezarda biten bir hastalikmis benim kemik kaybim büyük olduğu icin ampütasyon olsa bile protez takilmaz dediler moralim sifir inanın yaşamak zor oluyor

Arkadaşlar 2 mayıs ameliyat oldum şükür şuan iyiyim ameliyat esnasında patolojiye gönderilen materyal da üreme olmadi şimdilik iyi gidiyor dr dan çok ümitliyim bana çok güzel konuştu eğer sizde görüşmek isterseniz dr ege üniversitesi tıp fakültesi ortopedi travmatoloji doçent doktor burçin kececiler Allah razı olsun çok iyi ilgilendiler ve ben dr sayesinde bunu yeneceğim

merhaba Aysen1978 uzun zamandır gıremedığım için sana yanıt veremedım kusuruma bakma :( öncelikle geçmiş olsun . keşke mesaj yazdıktan sonra editleme kısmı olasaydı bunun için admin den yardım isteyecem. aradan yaklaşık 3 yıl geçtı ben diğer ayagımdan 2 parmagı kaybettım tekrardan nuks ettı rahatsızlık . bu sefer ankara gata da tedavi oldum. malesef enfeksiyon servisi hiç iyi değildi ,yukardaki yaşadıgım olayların bır cogunu tekrardan yasadım , penisilin alerjım ,7 ıncı gunde devreye girdi ateşim 43,5 kadar cıktı ve ılacı red ettıgım zaman anca ilacımı değistirdiler . ve hersey rutıne baglandı . ortopedi servisi oldukça iyi mesela en güzel dedikleri şey biz en son noktayız kestirmek çözüm değil dediler . gata daki doktor oncekı yapılan amelıyatın yanlıs oldugunu kenıklerı serbest bırakmasının hata oldugunu acık ve net sekılde soyledı ( yukarıda adı gecen dr ali öznur isimli doktor malesef bu konuyu bılınclı sekılde yarım bırakmıs cunku gittiğim her doktor aynısını soyledı :( onun için bu doktoru artık onermıyorum )

keski amelıyat sırasında bu baglantıları yapsaydı , bu arada doktora bu durumu soyledıgımde gelın planlama yapalım dedi : ) bu şekilde pişkiniz

not admın lutfen forum mesajlarına edıt düğmesi getirin çunku inanın ınsanları yanlış yönlendırdıgımı hıssediyorum ve suclu gıbı hıssedıyorum

Arkadaslar suze bir sey danismak istiyorum.
2108 mart ayinda asil tendonu kopmasi sonucu ameliyat oldum 1 ay sonra enfeksiyon kaptigim anlasildi MRSA bakterisinden dolayi ve tekrar ameliyat oldum asil tendonum temizlendi ve imipenem kullandim 10 gun
Tabi ikinci asil tendonu ameliyatindan sonra bilek kisminda doku kaybi olustu.
2, 3 ay kendi kendine kapanmasini beklediler ama yeterince sonuc alinamayinca 2108 eylu ayinda doku nakli(free fleep) ve pesine deri nakli( greft) oldum
Sonra lanet olasi PSEDOMUNAS ARGUNESA adinda 5 aydir kabusum olan enfeksiyona maryz kaldim
1 aya yaklasik amikasin igne yedim sonra arastirmalarim sonucunda psedomunas tedavisinde amikasinin tek basina yeterli olmadigini ogrendim ve bu tedaviyi gorurken 14 aralik 2108 ve 17 ocak 2109 da osteyemelitin arastirilmasi amaciyla emara girdim sonuclar temiz cikti yumusak doku enfeksiyonu dediler
Sonra 26 gun TIANEM(imapenem) kullandim akinti bitti kesildi fakat 25 gun sonra tekrar etti
Bu sefer plastik cerrahi doku nakli oldugum icin antibiyotikle kapanmasini bekledigi fistullerin kapanmamasi uzerine gecen hafta sali gunu debriman ameliyati oldum fistullu bolgeler saglam dokuyla birlikte cikarilip temizlenmis
Kabusum olan kemik iltihabi varmi diye sirdum yani kemige uzanan bir sey gordunuz mu diye sordum ameliyattan sonra
Bana yuzeysel oldugunu fistulun altinin canli doku oldugunu kemige inen bir sey olmadigini soylediler debriman ameliyatindan sonrada 3 gun meneporem ve 4 gun seftazidim yedim damardan dun taburcu oldun 10 gun amikadin igne verdiler
Simdi merak ettigim bana soylenen artik rahat ol kemiginde bise yok bir kere akut osteomyelit olmadan kronik olmazsin
Yani benim kan tahlillerim 6 ay boyunca hep nirmal cikti agri ates bulanti titreme vs akut bulgular hic olmadi..
Ama bunlara ragmen cok korkuyorum arkadaslar
Siz ne dusunuyorsunuz ?

Son emarim 17 ocak 2019 da soyle diyor
Inceleme alanina giren her iki bacak kemik yapilarda patalojik sinyal degisikligi gozlenmedi.
Ayak bilegini olusturan kemik yapilarda
Heterojen dagilim gosteren odem ile uyumlu parlama alani dikkati cekti seklinde yaziyor en sonunda ise
MR YORUM: operasyona skoroner degisiklikler diyor
Bu emar sonucuna gore bana ortepedinin de plastiginde enfeksiyonunda soyledigi kemikte iltihap yokmus
Cok korkuyorum arkadaslar ayagimi hic bos birakmadim jemige sicramamasi icin her seyi yaptim tahliller anatomik bulgular hep normal cikti
Hatta osteomyelitte MR mi sintigrafi mi daha net sonuc veror diye makaleler inceledim hepsi MR sonucunun daha guvenilir oldugunu soyledi
Sizin dusunceniz nedir

Üst Alt