Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ostokin (Gıda takviyesi) kullanan var mı?

meral_karaca

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar merhaba..
aranızda ostokin kullanan ve faydasını gören var mı? bilgi verirseniz çok yardımcı olacaksınız.teşekkürler...

avasküler nekroz hstasıyım tavsiye ettiler ama kullanan birine rastlamadım henüz yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

Mustafa Bey merhaba. Ben de aynı dertten muzdaribim ve internette bu ilaçla ilgilim olumlu yazılar okudum.Ancak kullanmış ve iyileşmiş olan bir avn hastası ile iletişime geçmek istiyorum. Siz böyle birine ulaşabildiniz mi?

Bu konular facebook avn sayfasında zamanında çok tartışıldı kullanan arkadaşlarda oldu ama faydasını gören olduğunu hiç anımsamıyorum ben ticari olduğunu düşünüyorum bu takviyenin, söylendiği gibi mucizevi olsa çinde hala eklem protezi takılmıyor olurdu heralde...Nekrozdan dolayı kullanılıcaksa eğer zaten son evreyse diğer tedaviler fayda etmez artık, ölmüş birşeyi diriltemessin tek çaresi değiştirmek oda protez ama erken evreyse hala canlı kısımlar varsa hiberbarik oksijen yük vermemek iyi beslenmek damar açıcı ilaçlarda faydalı olabilir ve damarlı fibula kök hücreli nakil vs. olabilir doktorunuzla sorun bunları....

Çin Geveni kökü (Astragalus membranaceus), Ginseng Kökü (Panax Ginseng), Aspir Çiçeği(Carthamus tinctorious), Mandalina Kabuğu(Citrus reticulata)içerir.

İçinde bunlar varmış... Ot-çöp yani... Fiyatı 275TL

Kanser ilacından pahalı meret! Mandalina kabuğu ile biraz ginseng'e bu parayı verip bir mucize olacağını düşünmüyorsunuz sanıyorum.

boşverin bunların faydası yok PARA TUZAGI sanırsam nişantaşındaydı yerleri

Merhaba arkadaşlar, ben siteye sadece sizleri bir konuda bilgilendirmek için üye oldum. Yaklaşık olarak 3 yıldır AVN hastasıyım , bu süre boyunca tıbbi tedavileri reddettim, çeşitli alternatif,bitkisel ürünler denedim ve doktorlarımın söylediğine göre gerilemeyi durdurabilmişim. Bir süre önce çeşitli sitelerde Ostokin denilen bir ilaçtan bahsedildiğini duydum, bu hafta ailemden birisi Amerika ya gitti ve benim için bu ilacı alacaktı ancak girdiği her eczane de bu ilacın amerikan menşeili olmadığı ve sadece Türkiye de böyle bir ilaç olduğu cevabını aldı. Ve üzülerek söylüyorum ki, eczacıların bazılarının söylediğine göre bu ilaç faydasızmış ve dolandırıcılık olabilirmiş. Bilgilerinize

Merhaba mesajınızı şimdi gördüm. Zor bir süreç Allah kolaylık versin. Ostokin adlı ilacı zamanında aynı lisede okuduğumuz bir arkadaş kullanmıştı. Bu ilaç vasıtasıyla iyileşti. İlaç Çin'de üretiliyor. Amerika üretim yeri değil. Kullanmaya başladığında önce ağrılarının arttığını söylemişti. Bu ağrıların yaşandığı bölgelerin iyileştiğini gösteriyormuş. 6 ay sonra arkadaşım iyileşti. Eski günlerinden eser yok diyebilirim. Hatta biz de bir süre kemik erimesi olan kayın validemde de kullandık. Bir ara arkadaşım "benim gibi çözüm arayanlar bulabilsin" diye her siteye yazıyordum dedi. Sonra da kendini pazarlamacılıkla ittiham edenlerden dolayı tecrübelerini paylaşmaktan vazgeçti. Ulaşmak isteyenler olursa yardımcı olabilirim, muhtemelen yardımcı olmak isteyecektir.

merhaba arkadaşlar bende avasküler nekroz hastasıyım. ilk söylediklerinde dünyam başıma yıkıldı. ailecek perişan olduk. ostokini duymasaydım ne yapardım bilmiyorum. hasta olduğumu öğrendikten sonra o kadar çok dua ettim ki, Allah yüzüme baktı diye düşünüyorum.

ilk ostokin ismini kendiside ortopedi doktoru olan avn hastasından öğrendik ( biz bursada yaşıyoruz.)ondan sonra zaten ostokini iyice araştırmaya karar verdik. bi sitede birçok ostokin kullanana rastladım. ordan birisi ile telefon ile konuşunca ( babam görüştü) iyice emin olduk.

ben ostokini kullanmaya karar verdim, inşallah bende bu hastalığın üstesinden gelicem. siz de iyice araştırın derim. ostokin kullanan, iyi olana rastlamadım diyen arkadaşlar için o sitenin adresini tekrar ediyorum. oradaki isimlere ulaşmak hiç de zor olmadı. ben tüm yazıları okudum, halime şükrettim. beterin beteri varmış. herkese acil şifalar diliyorum. https://avaskulernekroz.blog/2017/07/26/ostokin-icen-41/

İyi akşamlar. Yorumlarınızı okudum, ben şu an da bu hastalığınızın durumunun nasıl olduğunu ve ilacı kullanmaya devam edip etmediğinizi sormak istiyorum

Ostokin denen ilaç türkiye'de satışı YOK!!!

OSTOKIN GERÇEĞİ
ostokin denen ilaç türkiye'de satışı Yok!!!. OstokinPlus ve OstokinCaps denen ikiteli sanayide üretilen ve ostokin çakması var.
ostokin le alakası yok doz olarak. Doz olarak çok farklı birisi gram diyor diğeri miligram larda
çakma ostakin içeriği
Ginseng Ekstresi (Panax Ginseng) 668 mg
Çin Geveni Ekstresi (Astragalus membranaceus) 660 mg
gerçek Ostokin içeriği
Çin Geveni kökü (Astragalus membranaceus)9.0 g/100 ml
Ginseng Kökü (Panax Ginseng)15.0 g/100 ml
kaba bir hesapla 10-15 katı içerik farkı var. Ve Ginseng kalite çok önemlidir hangi sertifika var sizin kullandığınız Ginseng
ve kendi internet sitesinde ilaç değildir ibaresi var devlete böyle beyan edilmiş aksi taktirde ispatlaması gerçek.
Bu hastalığa çare olduğunu ida edilen yerli ostokin pazarlamacısı Hanım çeşitli internet ve blog sitelerinde avasküler nekroza yerli ostokin çare diyerek yazarken neden yerli ostokin internet sitesinde Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz ve yine sitesinde yazan Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, tıbbi teşhis, tedavi ve taahüt içermez. diye yazmış ve yine neden bu ilacı reklamını yapan internet ve blog sitelerinde da hiç bir hastaya ait karşılastırmalı MR raporu yayınlanmıyor? Türkiye'de üretilen bu ilaç neden sağlık bakanlığından gerekli belge alınmıyor %80 hasta iyleştirdiği ida ediyor hadi ispatla. Düşünsenize ilk defa bir hastalığa çare bulan bir ilaç çıkıyor türkiyede bunu neden devleten saklıyorsunuz neden ana haber bültenlerinde yayınlamıyorsunuz ne güzel devlet desteği alırsınız.:) Ben kafes dövüşü ve diğer uzak doğu sporları yapıyordum üstelik solgar kore ginsengi ve solgar astragalus bunların kullanıyordum günlük porsiyon sizin satığınızdan cakma ostokin den yüksek ama yine bu hastalığa yakalandım bu ilaçları ve etkin maddesin çok iyi bilirim ve sizin satığınız ilçların etkin madesi olan Ginseng ve Çin Geven piyasa fiyatı 10-12$ arası hiç bir işe yaramaz nedeni dozu DÜŞÜK. insanların umutlarıyla oynamayın Gerçekten bir işe yarasa bunu sizden büyük firmalat(bayer gibi) satın alır. Bütün dünyaya satar sizde internet köşelerinde vay benim ilacım şu hastalığa yarıyor diye vakit kaybetmek yerine para sayardınız.;);)

Son düzenleme:
Ostokini yaklaşık 2011 yılında 11 ay süreyle kullandım İlk haftalarda yerinden kımıldatamayacak tarzda ağrı yapmıştı daha sonra aynı şekilde ağrılarım azaldı hayatım normale döndü ancak o zaman 9 ay yeterli demişlerdi ben 11 ay kullanmama rağmen iyileşme etkisi göstermedi.Ancak kullanmadan önce çekilen mr ve sonra çekilen mr arasında iyi yönde fark olmasına rağmen ilerleyen dönemde pozitif olmadı maalesef.Ama ilacın son dönemlerinde ağrılarım neredeyse yok derecede azalmıştı
Bir de ben ilacı kullandıktan sonra bir kaç parti ( ay) sonra ilacın tadı değişti ve olduğundan daha acı bir hal aldı o zaman oradaki bayan ginsenglerin yeni hasat olduğu gibi şeylerden bahsetti.Açıkcası ondan sonra da umut fakirin ekmeği hesabı umutlarım bitti.Hatta ürünün değişik versiyonları çıktı ve ben onları hiç kullanmadım. Düzenli kullanmama rağmen bendeki etkisi bu şekilde oldu .Kullanacak arkadaşlara bilgi vermesi açısından paylaşmak istedim iyi günler

Ostokini yaklaşık 2011 yılında 11 ay süreyle kullandım İlk haftalarda yerinden kımıldatamayacak tarzda ağrı yapmıştı daha sonra aynı şekilde ağrılarım azaldı hayatım normale döndü ancak o zaman 9 ay yeterli demişlerdi ben 11 ay kullanmama rağmen iyileşme etkisi göstermedi.Ancak kullanmadan önce çekilen mr ve sonra çekilen mr arasında iyi yönde fark olmasına rağmen ilerleyen dönemde pozitif olmadı maalesef.Ama ilacın son dönemlerinde ağrılarım neredeyse yok derecede azalmıştı
Bir de ben ilacı kullandıktan sonra bir kaç parti ( ay) sonra ilacın tadı değişti ve olduğundan daha acı bir hal aldı o zaman oradaki bayan ginsenglerin yeni hasat olduğu gibi şeylerden bahsetti.Açıkcası ondan sonra da umut fakirin ekmeği hesabı umutlarım bitti.Hatta ürünün değişik versiyonları çıktı ve ben onları hiç kullanmadım. Düzenli kullanmama rağmen bendeki etkisi bu şekilde oldu .Kullanacak arkadaşlara bilgi vermesi açısından paylaşmak istedim iyi günler

Geçmiş olsun. Ali bey uzun zamandır ostokin Türkiye'de satılmıyor zatem amaç kar etmek değilmi neden pahalıya alıp az kar yapıp satsınlar ki çakma çıkarıp çok az bir doz kullanıp(etkin maddesi ginseng ve çin geven otu gerçekten pahalı )
onlarında anlamanız lazım kar etmek varken. Şuan satan firmada italatçısı değilmiş.Üstelik kendi sitesindede yazıyor OstokinPlus 2012'de formüle edilmiştir. 2017'de ar-ge çalışmaları tamamlanmıştır. Arge çalışmalarında hangi hayvan denekler kullanılmış? yoksa insanlar üzerinden mi denenmiş birilerinin hayatı ve sağlığıyla oynanmış. devlete bu ar-ge çalışması için ne gibi belge ve sonuç sunulmuş?

İstanbul'da bulunan ot değilde bu gibi kok extrat satan yerlerde (3-4 tane var) sorsanız hiç birisi bu içeriklerin ağrı artışıyla bir alakası yok diyeceklerdir.(ilaç firmasında pazarlamacı olarak çalışan 2 arkadaşım bu olaya piskolojik terkin demişti) Almış olduğunuz diğer partiler gıda tasfiyeleri ise çakma denemeleri ola bilir. Ginseng pharmaton reklamın dada özelikle söylendiği gibi dikkat yoğunluğunu artırır. Ostokin de 15.0 g ginseng var diyorlar en büyük afrodizyak dan biri ginseng (dünyada epimedyum sonra 2 sırada yer alır doğal olanı)olarak kullanılan bu ilaç bu dozda alınırsa normal bir erkek için 2 -3 gün yüz üstü yatamaz.(Tehlikeli ola bilir kalp ve tansiyon hastaları için) 2-3 g çok bile. Bütün dünyada bu işler için kullanılan bu kök nedense Ostokin ve türevi yazan kutuya girince nedeni anlaşılmaz bir şekilde ağrı yapıyor. Bana şunu hatırlatıyor bir zamanlar bir doktor vardı kansere bitkisel çare bulduğunu idea ediyordu birgün haberlerde denk geldi amerikada kanser tedevisi görmüş kurtarılamamış ve ölmüş cenazesi türkiyeye getirilmiş hatırlayan vardır bu doktoru aranızda

Çakma ostokinin ginseng düzeyinden daha fazla ve kaliteli olan solgar ginseng (kafes dövüşü yaptığım için dikkat yorgunluğu sağlar) 5-6 yıl kullandım ve kullanmaya devam ediyom ve aynı zamanda solgar astragalus (çin geve otu) sporda terli çıkınca veya duş aldıktan sonra üşütmeyeyim diye kullanıyordum ve kullanmaya devam ediyorum kalitesi doktorlar tarafından bile onayladığını bildiğim bu marka kullanmama rağmen neden bende hiç ağrı yapmıyor? neden ben bu hastalığa yakalandım? Ev burada yazmadığım diğer gıda takviyelerine rağmen Nedeni Bir işe yaramıyor bir işe yarasa pfizer bayer gibi global ilaç firmaları bu ilacın bütün dünyaya satar(ilaç firmasında çalışan arkadaşlarımın ve beni hastalığımı takip eden prof un bana dediği gibi)

1) Ostokin, OstokinPlus ve OstokinCaps hiç bir hastayı iyileştiremez zaten bununda kendi sitelerinde yazmışlar

2) Avasküler nekroz nedir. Önce bu video izleyin https://www.youtube.com/watch?v=WVOfbEvoW7A izlediğiniz görüntüde çürümüş taraf kan içermemekte ne kullanırsanız kullanın o bölgeye kan gitmediği için bir faydası olmaz.

3) Avasküler nekroz bilinenin aksine bir kemik hastalığı değildir bir damar hastalığıdır damarların incelmesi tıkanması veya bir sebepten dolayı kan taşımaması sonucunda beslenemeyen kemiğin ölmesidir. Bir nebi Kemik kangrenidir yani bahsi geçen gıda takviyesi kangrende çare olmalı!! pazarlamacısı hanıma sorsanız ölünün üzerine dökseniz diriltir diyecektir:)) Kan gitmiyor ki çakma gıda takviyesi nasıl gitsin iyileştirsin oda oraya kan yoluyla gitmesi gerekiyor.

4) bu gıda takviyesini satarken kullanılan iyileştirme terimi önce ağrılarınız artar sonra azalır gibi saçma bir ifade kullanıyorlar:). Ya sattığı ürünün içeriğini bilmiyorlar yada açıklamak istemiyorlar. Ben bu ginseng ve çin geven otunu ve özeliklerini çok iyi bilirim. Gerçek iyileştirme mantığını yazsalar Yapıştıracağım soruyu koskoca ölü bölgeyi iyileştiriyor da neden diş çürüklerini iyileştiremiyor diğer sorularımda saklıyor

5) Otoimmün hastalığı hastalıkları (sedef, şeker bazı böbrek rahatsızlıkları) ve yine nakil hastaları çin geven otu kullanılması çok tehlikelidir. Çin geven otu bağışıklık sistemini düzenlemez artırır!! buda aldığınız bağışıklık sistemin düşüren ilaçları etkisini azaltır. Var olan Otoimmün hastalığınızı tetikler veya nakilin olan organı reddini giden yolu açar doz düşük olsada.

6) Çakma ostokin OstokinPlus ve OstokinCaps içinde bulunan Kollajen hiç bir işe yaramaz 40mg gidin bir kase ayak paça çorbası için bu çakma gıda takviyesinden 1 yılda aldığınız kollojenden daha fazlasını alırsınız.

7)Bilinenin aksine vücudunuzda yeterince kalsiyum vs… var bizim derdimiz oraya bu gıdalar ve besinler kan yoluyla ulaşmıyor!!!

8)Yeşil çay ve diğer çöpler neden ostokin içinde yokken çakmalarında var ikitellide fason olarak ürettikleri yer genelde sporcular için gıda takviyesi ürettikleri için spor için üretilen ğıda takviyelerinin olmasa olmazı yeşil çay ellerinde fazla var sanırım.:)) He bu arada bu imalatın yapıldığı yer internet sitesinde yazan sizin cebinizde paranız olsun biz ürünü üretiriz hatta formül konusunda size yardımcı oluruz şişesini bulur dolum yaparız üstelik demo (yani az miktar dada ) yaparız diyorlar özetle…

9) Bu arada unutmuşken yazayım ginseng, aspir çiçeği ekstresi ve yeşil çay kaliteli ise erkekler için iyi bir afrodizyak aslında her nedense kullananlar bu konuya değinmemişler Özelikle ginseng kaliteli ise Bu arada kaliteli ginseng 7 yılda bir hasat yapılır. O işe bile yaramayan ÇÖP:)
Avasküler nekroz nasıl iyileştirsin ginseng kullanım amacının %65 den fazlas afrodizyak amaç için kullanılır.

ağlanacak halimize gülüyoruz:))

10) Avasküler nekroz bazı vakalarda kendindendi iyileşiyormuş. 15 doktor gezdikten sonra (6 si ) prof konumunda ve istanbulda makamında en yüksek noktadaki bir prof demişti ve yine kafana hiç birşeyi takma hastalığını unut. ben onu unuttuğumda o genelde hatırlatıyor:)

Son düzenleme:
iş yerinden arkadaşımın annesine diz protezi denilince Ostokin tavsiye etmiştim. internette çakma, işe yaramıyor falan diye yazmışlar ama sen iyi oldun, nasıl sen başka bişey mi kullandı deyince merak ettim. kim ne yazmış diye...

gerçekten yazdıklarınızı okuyanların kafası karışır. ne kadar emin yazmışsınız. Yıllar evvel ilk avn teşhisi konulunca ostokin' e başlamış ama daha ikinci kutuya geçmeden ' çin şeysi, para tuzağı, ot çöp, karaciğerinize zarar veriyor diye yazılanları okuyup ,korkup devam etmemiş ve yıllarca avn ile yaşamak zorunda kalmıştım. ama yıllar sonra bir dene bakalım ostokin'i diyen hocaya rastladım ki, iyi ki rastlamışım. bu kez daha bilinçli, sorgulayarak ostokini kullandım. Daha önce yazmıştım avn hikayemi tekrar yazmıcam. Ostokin yıllar önce çinden ithal ediliyordu. sonra ostokin plus olarak ithal etmişler çünkü içeriği daha etkili hale getirilmiş. PLUS olmuş. tıpkı Apranax, Apranax Fort, apranax plus gibi ) Siz yazmışsınız ginseng, astragalus azaltılmış , içerik farkı var. Ama atladığınız nokta Ostokin içeriği sadece bu ikisinden ibaret değil. sadece ginseng veya astragulasa bakarak bu sonuca varamayız. Ostokin ilaç değildir yazılması Yasal bir zorunluluk.

Yasalara uyuyorlar diye neden eliştiriyorsunuz. neden hatalı bir şeymiş gibi yazıyorsunuz. gıda takviyeleri ithalat ve üretim izni Tarım bakanlığı yetkisindedir. Neden Sağlık bakanlığından onay almasını bekliyorsunuz onu gerçekten hiç anlamadım. ayrıca sağlık ile ilgili bir ürünün reklamı yapılmaz yapılamaz. kanunen o da yasak. hele ana haber bültenlerine çıkmak o hiç mümkün değil. hayaller hayatlar kısaca. siz solgar ginseng solgar astragalus kullandım ama yinede bu hastalığa yakalandım yazmışsınız. hatalı bir mantık bu, hiç katılmıyorum.. siz ostokin kullanmamışsınız ki... şuna benziyor aklıma gelen ilk örneği yazayım hemen. sabah kahvaltıda yumurta haşlayıp, yanında domates doğrayıp yiyorsunuz, sonra neden menemen tadı almadım demek gibi bişey bu. evet menemenin yumurta ve domates olmazsa olmazı ama daha pek çok şey koyar ve pişirirsiniz. çiğ yediğiniz domates ile ısıya maruz kalmış bir domatesin etkisi bambaşkadır. Kimya devreye giriyor işte bu noktada aslında... kendimden örnek vererek gitmem daha iyi olacak yeniden ostokin'e başladığımda 2017 yılıydı ve sizinde dediğiniz gibi artık burada üretiliyordu.

Bende daha önce çinden ithaldi neden şimdi burada üretiyorsunuz diye sordum. Döviz kuru artışı ile ithalat yerine maliyeti düşürüp daha ulaşılabilir olsun istemişler. bana gayet mantıklı geldi. 390 -395Tl gibi bir fiyatı vardı ve 1 yıl boyunca hem aynı fiyattan aldım. hiç zam yapmadılar, oysa son birkaç kutuda fiyat 415 tl olmuştu. şimdi baktım yine geçen seneden beri belki daha fazla hala 415 tl satılıyor. ticari kaygıları olsaydı dediğiniz gibi hemen büyük bir firmaya satar yada hiç bir zam fırsatını kaçırmazlardı. mesela siz solgar ürünlerini alırken zamlardan etkilenmiyormusunuz ? solgarda size hep aynı fiyattan mı veriyor onu merak ettim. Ben her seferinde farklı fiyatlara alıyorum da .. aslında bu kadar yazma sebebim şu, sizin bu yazdıklarınızın insanların hayatlarında çok ciddi etkileri olabilir farkında mısınız? yıllar evvel ostokin' i bulmuşken bu ve buna benzer eksik/ hatalı yorumlar yüzünden ben gidip 25 yaşında boş yere protez ameliyatı olabilirdim.

O ameliyatlar çok riskli ameliyatlar biliyorsunuzdur mutlaka. pıhtı atıp felç kalabilir ve hatta ölebilirdim. Umudum yoktu, hayata küsmüştüm. şanslıydım tekrar ostokin'e rastladım. artık geleceğe dair umutlarım var, planlarım var. çalışıyorum. ve her gün şükrediyorum. Ostokin çakması Ostokin plus demişsiniz ya. Bakın yine ne kadar hatalı bir bilgi. ikitelli sanayide üretiliyor yazmışsınız sanki bir İLAÇ FİRMASINDA değilde oto-yedek sanayi bir tarafda lastik tamiri yapılırken diğer tarafda ostokin üretiliyor. ilaç firmalarının belirli yükümlülükleri vardır. öyle herkes kafasına göre üretim yapamaz. her ürün içinden ruhsat, bakanlık onayı ayrı ayrı alınır. Bu bilgiyi bile ne kadar yanlı olarak yazmışsınız. yapmayın, bir ürünü kötüleyim, dalga geçeyim derken pek çok masum insanı sağlığından edebilirsiniz....

Son düzenleme:
@sagtolga57

* ***** Bende kendiliğinden geçer diye çok bekledim ama çift taraflı hele biri de ikinci evre olunca, geçeceğine ilerledi. Yani boşa beklemeyin geçmiyormuş :(

@herrscher15'' Ostokini yaklaşık 2011 yılında 11 ay süreyle kullandım İlk haftalarda yerinden kımıldatamayacak tarzda ağrı yapmıştı daha sonra aynı şekilde ağrılarım azaldı hayatım normale döndü ancak o zaman 9 ay yeterli demişlerdi ben 11 ay kullanmama rağmen iyileşme etkisi göstermedi.Ancak kullanmadan önce çekilen mr ve sonra çekilen mr arasında iyi yönde fark olmasına rağmen ilerleyen dönemde pozitif olmadı maalesef.Ama ilacın son dönemlerinde ağrılarım neredeyse yok derecede azalmıştı ''

siz faydasını görmüşsünüz bence. hem ağrılarınız azalmış hemde MR sonuçları iyi çıkmış. bende yaklaşık 1 yıl kullandım. ağrı artışımda oldu bir dönem.ayağımım üzerine basamadım. o ara hergün kullanmamı tavsiye ettiler. dedikleri gibi de oldu zaten . keşke biraz daha devam etseymişsiniz.

@sagtolga57 ''Geçmiş olsun. Ali bey uzun zamandır ostokin Türkiye'de satılmıyor zatem amaç kar etmek değilmi neden pahalıya alıp az kar yapıp satsınlar ki çakma çıkarıp çok az bir doz kullanıp(etkin maddesi ginseng ve çin geven otu gerçekten pahalı )
onlarında anlamanız lazım kar etmek varken. Şuan satan firmada italatçısı değilmiş.Üstelik kendi sitesindede yazıyor OstokinPlus 2012'de formüle edilmiştir. 2017'de ar-ge çalışmaları tamamlanmıştır. Arge çalışmalarında hangi hayvan denekler kullanılmış? yoksa insanlar üzerinden mi denenmiş birilerinin hayatı ve sağlığıyla oynanmış. devlete bu ar-ge çalışması için ne gibi belge ve sonuç sunulmuş?

***** şuan şükrediyorum ki sizinle aynı dönemde avn hastası olmamışım. iyi ki ostokin'e inanıp kullanmışım. yoksa kesin protez ameliyatı olmuştum :( o kadar araştırmadan, sormadan yazmışsınız ki ... inanamıyorum. ostokin'i yıllarca ithal etmişler, hem ostokin hem ostokinplus diye. yetmemiş kapsulünü amerikandan ithal etmişler.. bakmışlar insanların alım gücü düşük, burada üretmeye karar vermişler. bu yüzden mi suçluyorsunuz onları ? insanlar daha kolay alabilsinler birkaç senedir burada üretiyorlar ne sakıncası var anlamadım. 100 küsür dolar veririm diyor olabilirsiniz ama ben veremem.

İstanbul'da bulunan ot değilde bu gibi kok extrat satan yerlerde (3-4 tane var) sorsanız hiç birisi bu içeriklerin ağrı artışıyla bir alakası yok diyeceklerdir.(ilaç firmasında pazarlamacı olarak çalışan 2 arkadaşım bu olaya piskolojik terkin demişti) Almış olduğunuz diğer partiler gıda tasfiyeleri ise çakma denemeleri ola bilir. Ginseng pharmaton reklamın dada özelikle söylendiği gibi dikkat yoğunluğunu artırır. Ostokin de 15.0 g ginseng var diyorlar en büyük afrodizyak dan biri ginseng (dünyada epimedyum sonra 2 sırada yer alır doğal olanı)olarak kullanılan bu ilaç bu dozda alınırsa normal bir erkek için 2 -3 gün yüz üstü yatamaz.(Tehlikeli ola bilir kalp ve tansiyon hastaları için) 2-3 g çok bile. Bütün dünyada bu işler için kullanılan bu kök nedense Ostokin ve türevi yazan kutuya girince nedeni anlaşılmaz bir şekilde ağrı yapıyor. Bana şunu hatırlatıyor bir zamanlar bir doktor vardı kansere bitkisel çare bulduğunu idea ediyordu birgün haberlerde denk geldi amerikada kanser tedevisi görmüş kurtarılamamış ve ölmüş cenazesi türkiyeye getirilmiş hatırlayan vardır bu doktoru aranızda

******** bir sürü şey yazmışsınız ama eksik/hatalı çoğu... ginseng ağrı artışı yapmaz ama ostokinin içine girince neden yapıyor demişsiniz ya, belkide Ostokin'in içerisinde sadece Ginseng olmadığından olabilir mi acaba ? ostokinin içerisinde sadece ama sadece ginseng olsa, söylediğiniz anlamlı olabilirdi.. O dediğiniz ağrı artışını yaşayan biri olarak söylüyorum, ağrıdan duramıyorsunuz ..ağrı artışı oluyor...

Çakma ostokinin ginseng düzeyinden daha fazla ve kaliteli olan solgar ginseng (kafes dövüşü yaptığım için dikkat yorgunluğu sağlar) 5-6 yıl kullandım ve kullanmaya devam ediyom ve aynı zamanda solgar astragalus (çin geve otu) sporda terli çıkınca veya duş aldıktan sonra üşütmeyeyim diye kullanıyordum ve kullanmaya devam ediyorum kalitesi doktorlar tarafından bile onayladığını bildiğim bu marka kullanmama rağmen neden bende hiç ağrı yapmıyor? neden ben bu hastalığa yakalandım? Ev burada yazmadığım diğer gıda takviyelerine rağmen Nedeni Bir işe yaramıyor bir işe yarasa pfizer bayer gibi global ilaç firmaları bu ilacın bütün dünyaya satar(ilaç firmasında çalışan arkadaşlarımın ve beni hastalığımı takip eden prof un bana dediği gibi)

****** yazdıklarınız mantık hataları ile dolu, yıllarca Ostokin içtim ama yine avn oldum deseydiniz, oluru vardı. Ama siz solgarın Ginseng ve Astragalusunu yıllarca kullanmışsınız. Demek ki onları kullananlar yinede avn olabilirler, sizin tecrübenizden çıkacak en doğru sonuç bu bence... Diğer tarafdan Ostokin'in içeriği sadece bu ikisinden ibaret değil. siz kahvaltıda haşlama yumurta ile domates yiyip, menemen tadı almak istiyorsunuz. Bahaneniz de ama canım o da yumurta o da domates :)

1) Ostokin, OstokinPlus ve OstokinCaps hiç bir hastayı iyileştiremez zaten bununda kendi sitelerinde yazmışlar.

**** vallahi siz çok övüyorsunuz diye solgarın sitesine baktım. onlarda aynen öyle yazmışlar.. Galiba YASALARA uygun davranıyorlar :)

2) Avasküler nekroz nedir. Önce bu video izleyin https://www.youtube.com/watch?v=WVOfbEvoW7A izlediğiniz görüntüde çürümüş taraf kan içermemekte ne kullanırsanız kullanın o bölgeye kan gitmediği için bir faydası olmaz.

***** amaç zaten kan gitmeyen kemiklere kanı gönderebilmek. ne kullanırsanız kullanın değilde ne kullanmalıyım ki kılcal damar yapımı düzelsin demek gerekli.. bu kadar ümitsiz olmayın bence :)

3) Avasküler nekroz bilinenin aksine bir kemik hastalığı değildir bir damar hastalığıdır damarların incelmesi tıkanması veya bir sebepten dolayı kan taşımaması sonucunda beslenemeyen kemiğin ölmesidir. Bir nebi Kemik kangrenidir yani bahsi geçen gıda takviyesi kangrende çare olmalı!! pazarlamacısı hanıma sorsanız ölünün üzerine dökseniz diriltir diyecektir) Kan gitmiyor ki çakma gıda takviyesi nasıl gitsin iyileştirsin oda oraya kan yoluyla gitmesi gerekiyor.

***** Bir Nevi Kangren ? bugün gidip birkaç çocuk sevindiricem yemin ederim. siz insanın moralini fena bozuyorsunuz gerçekten. ama ne alakası var kangrenle. Pazarlamacı hanım derken hani şu önce kendisi iyi olup, sonra avnnin ameliyatsız da iyi olabileceğini öğreten kadından mı bahsediyorsunuz ? biz ailecek duacıyız kendisine... yazdıklarını (blog) paylaşımlarını (instagram) tekrar tekrar okuyup izlemiş biri olarak, size de aynısını tavsiye ederim. o çakma dediğiniz şeyle bugün ben yürüyorum.

4) bu gıda takviyesini satarken kullanılan iyileştirme terimi önce ağrılarınız artar sonra azalır gibi saçma bir ifade kullanıyorlar. Ya sattığı ürünün içeriğini bilmiyorlar yada açıklamak istemiyorlar. Ben bu ginseng ve çin geven otunu ve özeliklerini çok iyi bilirim. Gerçek iyileştirme mantığını yazsalar Yapıştıracağım soruyu koskoca ölü bölgeyi iyileştiriyor da neden diş çürüklerini iyileştiremiyor diğer sorularımda saklıyor

******* kulaktan kulağa oyununu bilirsiniz değil mi ? şu yazdıklarınız tamda ona benzemiş. sağdan soldan bişeyler duyup birazda üzerine siz katıp yazmışsınız gibi geldi bana. Bana hiç öyle bişey demediler mesela. ama iyileşme süreci kişiden kişiye değişiklik gösterir, her bünye birbirinden farklıdır. ben ne zaman iyi olurum, daha ne kadar kullanmam lazım diye sorduğumda, kesin bir süre vermenin mümkün olmadığı ancak ortalama sürelerden bahsedebileceklerini söylediler. Siz acaba başka bir firmadan mı bahsediyorsunuz ? Ama aklınızda deli sorular var gerçekten, avn'yi iyi ediyorsa diş çürüklerimi de geçirsin diyorsunuz.... ben de dolgun saçlar için kullandığım şampuanın kaşlarıma da iyi gelmesini bekliyorum ama olmuyormuş maalesef öyle :) Siz önce AVN'yi halledin, dişlerinizi de günde 2 kez fırçalarsınız olur biter.

5) Otoimmün hastalığı hastalıkları (sedef, şeker bazı böbrek rahatsızlıkları) ve yine nakil hastaları çin geven otu kullanılması çok tehlikelidir. Çin geven otu bağışıklık sistemini düzenlemez artırır!! buda aldığınız bağışıklık sistemin düşüren ilaçları etkisini azaltır. Var olan Otoimmün hastalığınızı tetikler veya nakilin olan organı reddini giden yolu açar doz düşük olsada.

***** off offf offf, kaş yapayım derken göz çıkarıyorsunuz. Astragalusun bilinen en önemli özelliği BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ düzenlemesidir. Siz neye dayanarak tam tersini söylüyorsunuz? Fitoterapi uzmanı değilsiniz o çok belli yazdıklarınızdan . AMa şuan öyle davranıyorsunuz. İnsanların sağlıklarına ciddi zarar verebilir bu söylemler.

6) Çakma ostokin OstokinPlus ve OstokinCaps içinde bulunan Kollajen hiç bir işe yaramaz 40mg gidin bir kase ayak paça çorbası için bu çakma gıda takviyesinden 1 yılda aldığınız kollojenden daha fazlasını alırsınız.

***** Peki size bir soru ? Doğası değiştirilmemiş Tip II kolajen kullanmak istiyorum, siz 40 mg. az demişsiniz. Kaç mg almalıyım ? Bildiğim kadarı ile BAKANLIK üst sınırı günlü 40Mg. Yani siz bakanlıktan bile daha iyi biliyorum diyorsunuz öyle mi ? İKinci sorun ise şu ... Doğası değiştirilmemiş Tip II kolajen yalnızca ve yalnızca TAVUK GÖĞÜS kemiğinden elde ediliyor, Paça çorbası ise küçükbaş hayvan kemiklerinden yapılıyor. Aynı etkiyi alabilecek miyim ? Yani diyorsunuz ki Elma yerine Portakal yiyin aynı şey ??? Son bir soru daha sormak isterim müsadenizle, paça çorbası iyi diye şöyle her gün kase kase içsek acaba Trigliserid değerlerimiz yükselmez mi ? Allah korusun kemiği iyi edelim derken hık diye kalpten gitmeyelim....

7)Bilinenin aksine vücudunuzda yeterince kalsiyum vs… var bizim derdimiz oraya bu gıdalar ve besinler kan yoluyla ulaşmıyor!!!

***** Size cevap vermekten yoruldum, es geçiyorum ....

8)Yeşil çay ve diğer çöpler neden ostokin içinde yokken çakmalarında var ikitellide fason olarak ürettikleri yer genelde sporcular için gıda takviyesi ürettikleri için spor için üretilen ğıda takviyelerinin olmasa olmazı yeşil çay ellerinde fazla var sanırım.) He bu arada bu imalatın yapıldığı yer internet sitesinde yazan sizin cebinizde paranız olsun biz ürünü üretiriz hatta formül konusunda size yardımcı oluruz şişesini bulur dolum yaparız üstelik demo (yani az miktar dada ) yaparız diyorlar özetle…

***** Yeşil çay ve diğer çöpler ( çöp derken, L-arjinini mi yoksa Hyaluronik Asidi mi kastediyorsunuz ? ) Bedenimiz için çok kıymetli oldukları bilinen amino asitler, size göre çöp öyle mi ? Vallahi bravo. insan yazarken hiç mi araştırmaz, hiç mi bakmaz.

9) Bu arada unutmuşken yazayım ginseng, aspir çiçeği ekstresi ve yeşil çay kaliteli ise erkekler için iyi bir afrodizyak aslında her nedense kullananlar bu konuya değinmemişler Özelikle ginseng kaliteli ise Bu arada kaliteli ginseng 7 yılda bir hasat yapılır. O işe bile yaramayan ÇÖP
Avasküler nekroz nasıl iyileştirsin ginseng kullanım amacının %65 den fazlas afrodizyak amaç için kullanılır.

***** Ginseng 4000 yıldır iyi bilinen içerisinde pek çok bileşen barındıran bir bitki.. Faydaları saymakla bitmez, bağışıklık sistemi, kan şekeri, kan yağları, kas iskelet sistemi, hafıza üzerinde.......... o kadar çok ki.
Ama bir konuda haklısınız.
Sadece Ginseng kullanarak AVN iyi olmaz.. Yani sabahları haşlama yumurta yiyince, menemen yemiş gibi olmazsınız :)

10) Avasküler nekroz bazı vakalarda kendindendi iyileşiyormuş. 15 doktor gezdikten sonra (6 si ) prof konumunda ve istanbulda makamında en yüksek noktadaki bir prof demişti ve yine kafana hiç birşeyi takma hastalığını unut. ben onu unuttuğumda o genelde hatırlatıyor

**** nekroz değildir o, nekroz olsa duramazsın :)

Sanırım Ostakinin pazarlamasını yapan hanımı çok kızdırdım :)
yoksa kimse bukadar uzun uzadığınca tek tek paragraf paragraf yazımdan alıntı yaparak açıklamaz:)
bu sahte hasta hesapları sahte internet sitelerinde hasta mektupları bu çakma ostakinin pazarlama stratejileri den biri.
hadi bayeri bırak yerliye bakalım abdi ibrahim pazarlamacıları internet köşelerinde hastalarla böyle tartışmaya giriyorum?

Onu bunu bırak şu iyileştiğine ait raporu paylaşırmısın bizimle karşılaştırmalı mr raporunu hangi hastane hangi doktor tarafından verilmiş? buradaki hastalarda o doktora gitsin :) o hastaneye gitsin:)

Evet solgar pahalı bir ürün(Marka değerinden ve kalite bilirliğinden dolayı ürünleri bu kadar pahalıya sata biliyor) ama siz 10$ ürünü 415 tl satıyorsunuz Çakma ostokin içerisindeki etkin maddeler solgarda ginseng astragalus solgarda alırsak 250 tl bulmuyor üstelik sizinkinden doz olarak daha fazla.:) bide yazmışlar bir senedir zam yapmamışlar:):):)
solgarı çok övmüşsünüz demiş pazarlamacı hanım sitesinede bakmış solgar sizin gibi çeşitli internet sitelerinde çakma hesaplarla insanları hastalık iyileştirir demiyor hatta danışma hattını arayıp ısrarla sorsanızda hiçbir hastalığı iyileştirmez sporcular için gıda takviyesi diyecekler!

Siz ginseng astragalus türkiye'demi üretiyorunuz? yok ucuza ithalat edip solgardan bile daha pahalıya satıyorsunuz!!!!

Satığınız ürün içindeki maddeyi üzerine yazmak zorundasınız. Sanki içinde başka ürün varmış gibi imalarda bulunmuşsunuz buda firma olarak sizi sıkıntıya sokar.

iyileştiriyorsa ispatla. Al devleten ilaç ruhsatını herkesi sustur.

Bana sormuşsunuz Fitoterapi uzmanı mısınız .Bende size soruyorum hani sitenizde yazmışya ar-ge çalışması yapmışsınız kaç fitoterapi uzmanı kaç eczacı kaç doktor kaç kimyager yer aldı bu ar-ge çalışmasında isimleri ve ar-ge raporundaki imzaları nerede?

Iyileştiğinizi idea ediyorsunuz ya nerede doktor raporları ve nerede karşılaştırmalı MR raporları? yok

Hanımefendi ben sadece ginseng astraganus kullanmadım bir sporcu olarak gün içerisinde sizin çakma ostokin içerisinde bulunan yeşilçayıda içtim c vitamininide aldım kollajen tip 2 de aldı hemde sizin kullandığınız günlük dozdan fazla. Boşuna uğraşıyorsunuz.

Haberlerde sunulamazmış yazmış hanım efendi kimi kandırıyorsun. türkiye'de bir ilk olacak ilk defa bir hastalığı iyileştiren ilaç bulunacak ama nedense haberlerde yayınlanmayacak. geçenlerde türkiye'de bir üniversitede kanserle ilgili bir ilaç çalışması varmış haber kanalı üniversiteye canlı bağlandı. Şimdi hiç birimiz duymuyormuyuz kanser için yeni bir ilaç çıktı diye haberlerde sadece ilacın ismi açıklanmaz (ama inanıyorumki %90 bir hastalığa çare bulunan bu ilaç türkiye'de bulunduğu için ismini bile verirler sizde bana burada laf yetiştirmek yerine ulusal kanalarda röportaj verirdiniz :) yok yemez:)

Bir önceki yazısında o kadar saçmalamışki (çok kızdırdım pazarlamacı hanımı ondandır )Apronax ile örnek veriyor o ilaç ruhsatı var doktor tedavi etmek için reçete ediyor senin çakma ostakini doktor reçete edebiliyormu? Onu bırak benim gittiğim 15 doktor adını bile duymamış! bunlara arasında doçenti var profesör var.

Çok iyi niyetli insanlar ticari kaygıları yokmuş :) sat büyük bir firmaya örnek bayer sandoz yerli olsun diyorsan abdi ibrahim işe yarıyorsa alsın devleten ruhsatı doktorlar reçete etsin insanlarda bu ürünü sgk kapsamında alsın. Yapamaz neden hiç bir işe yaramıyor. O kadar iyi niyetliyse sadece türkiye'deki hastalar değil bütün dünya daki insanlar faydalanır.:)

Yok ameliyata risk varmış çok riskliymiş neydi bunların satış taktiklerinden biri insanları korkutmak. Evet her şeyin riski var yolda karşıya geçerken araba çarpma riski var diye evden çıkmayalım. Siz bunlar gibi insanlara değil Yüce devletimizin görevlendirdiği belgelendirdiği doktorlara gidin fikir alın danışın 415 tl buna vereceğine iyi bir doktor bulun ona verin bu parayı gerekirse ve o doktora bu çakma ostakini sorun yılarca bu meslekte çalışmış sizin gibi yüzlerce hasta görmüş doktor bakalım duymuşmu bu muhteşem %90 iyileştiren ürünün adını

SONUÇ:gerçekten bu ürün hastalık iyileştiriyorsa NEDEN DEVLETEN ILAÇ RUHSATI ALAMIYORSUNUZ? cevabını ver? onlar veremez ben vereyim hiç bir işe yaramıyor bu çakma ostokin. Devleti kandıramıyorlar işte:):):)

Size bir tavsiyem olacak şirketinizi kapatın insanların sağlığıyla oynamayı bırakın gidin melemen yapın siz anlaşılan ondan iyi anlıyorsunuz. Üzerinede Aprana için :)
bırakın bu işleri devletin yetkilendirdiği insanlar yapsın sağlık bakanlığından alacakları ilaç belgesiyle satsınlar

siz o ruhsatı veren bakanlık açıklaması https://www.youtube.com/watch?v=LzPYz3m-EeE

Sorularla Ostakin

Soru: Ostokin ilaçmı? gıda takviyesimi?
Cevep: tabikide gıda takviyesi

Soru: Ostoki hastalıkları iyileştirebilirim?
Cevap: Hayır iyileştiremez kendi resmi internet sitesinde ve devlete böyle beyanda bulunmuşlar bu sebepten gıda takviyesi sertifikası alınmış.

Soru: Gıda takfiyesi devlet ne olarak tanımlıyor
Cevap: https://www.youtube.com/watch?v=LzPYz3m-EeE bunu izleyin bu sertifikayı veren resmi kurum açıklaması ve tanıtıcı reklam. Bu bilgilendirme reklamın dada devletimiz uyarıyor gıda takviyesi ilaç değildir hastalıkları iyileştirmez. hastalıkları iyileştiren ürün ilaç diyorlar ve doktorlar reçete ede biliyor bu ilaç ruhsatlı alan ürünleri. Yine bu reklamda bu gibi gıda takviyesini hastalıkları iyileştirilen yanıltıcı reklamlara inanmayın diyor.Zaten bu firmada devlete böyle beyan ediyor benim ürünüm ilaç değildir. Aksi taktirde devlet sorar gel bakalım ver şu meşhur Ar-Ge raporunu birde ben bakayım der:)

Soru: Ostokin neden ilaç ruhsatı alamıyor.
Cevap: Devlete hastalık iyileştirebildiğini ispatlayamıyor.

Soru: Peki ne yapmalı?
Cevap: Benim tavsiyem devletimizi dinlemek olur. Bu gibi yanıltıcı hastalık iyileştirdiğini idea eden kişilere inanmayın bunda gerçeklik payı olsa ilaç ruhsatı alır. Ve yine tekrarlıyorum bu ürüne vereceğiniz parayı ve zamanı gidin kendinize iyi bir doktor bulun danışın, bilgi alın, isterseniz tedavi olun. Ama asla konu ile ilgili size resmi olarak ilaç belgesi olmayan doktorun tavsiye etiği ilaç dışında ürünleri kullanmayın hem paranızdan hem sağlığınızdan hemde zamanınızdan olmayın.Ve bu hastalıktan korkmayın!

Son düzenleme:
ostokinde yalanına son
Bu arada ostokinin resmi sitesine bugün baktım siteyi yenilemişler üretildiği yeri bilgisini göremedim :) tabi bu ikiteli sanayida üretildiği gerçeğini değiştirmez. Ar-ge çalışmasını ibaresini kaldırmışlar ama kılinik çalışma ibaresi koymuşlar artık Ar-ge raporu yerine ostokinin klinik çalışmasını yayınlarlar:) üretildiği ülke bilgisinide raslamadım :) ama sitede sonuna baktığınızda hiç bir hastalık iyileştirmeyi tahütte etmez diyor:):):)

Tüm yazılarım rağmen aklınızda bir soru işareti varsa bu ürünün işe yarayabileceği hakkında en doğru bilgiyi en bilimseli açıklamayı alacağınız kurum

1.adım: Ürüne onay veren orman ve tarım bakanlığı (anayasanın 74. Madde dilekçe hakkınızı kullanıp konuyla ilgili resmi bilgilendirme isteyebilirsiniz ) bir iadeli taahhütlü mektup içinde yazacağınız dilekçe ile tarım ve orman bakanlığına ürünün onay bilgisi ve ürünün adı şu pazarlamacı hanımın blok linkini yazıp gerçekte bu ürünün avasküler nekrozu iyileştirip iyileştirmediğini sorabilirsiniz en doğru cevabı alacalsınız.

2.adım: Sağlık bakanlığı yine iadeli taahhütlü mektup içinde yazacağının dilekçede ürünün adı orman ve tarım bakanlığında aldığı sertifika bilgilerini pazarlamacı hanımın blok(şu herkesi ostakinle iyileştirdiği adresini) ekleyerek bu ürünün avasküler nekroz denen hastalığı %90 yakın iyileştirmesine ve türkiye'de üretilen ve yine ilk defa türkiye'de bir hastalığa iyileştiren ürün olmasına rağmen neden ilaç ruhsatı vermediğini sorun. Onunda cevabı gelecektir.

bu kurumları telefonla veya mail yoluylada ulaşabilirsiniz ama en kesin cevap dilekçedir

En doğrusu Devlete sormak

sagtolga57, nasıl üşenmemiş uzun uzun saçmalamışsanız aynen o şekilde cevap yazdım size uzun uzun o kadar. Ama bu kez uzun uzun yazmama hiç gerek yok.

MR sonucu mu görmek istiyorsunuz ?
Ostokin kullanmış birilerini mi görmek istiyorsunuz ?

Buyrun :)

https://www.instagram.com/p/B5F12rVha7S/

istediğiniz cevapların alası var burada :) Seçin seçin okuyun !

Nefesini de de boşa yormayın bence. İnternette her yazılana inanmamam gerektiğini acı bi, şekilde öğrendim ben. o yüzden Ostokin ister sağlık bakanlığı ister tarım bakanlığı onaylı olsun umrumda bile değil. Beni iyi etti mi ? Beni tekrar yürüttü mü ? Ben ona bakıyorum :)

SinemUK
Bence siz saçmalıyorsunuz bir hastalığı iyileştirdiğini idea etiğiniz ürünü internet sitesinde hastalık iyileştirmez diyor yetmiyor hiç bir bilimsel platformda hastalık iyileştirdiğini ispatlayamıyorsunuz ama ürünün hastalık iyileştirdiğini idea etmeye devam etmek saçmalıktır:) bu ostokini kafası her halde

Sizin örnek verdiğiniz Apronax'sın sorulara instagram lamı cevap veriyor yoksa raporlarlamı. Ama pardon onların elinde gerçekten Ar-Ge araştırmaları var.:) ostokinin Ar-Ge çalışmaları ne oldu yazılarımdan sonra internet sitesinde uzun yılar süren ar-ge çalışması ibaresini kaldırdılar:)

ben karşılaştırmalı Mr raoprlarını görmek istiyorum hastane doktor onaylı neden yayınlamıyorsunuz şu çakma internet sitenizde yayınlayın hikaye anlatmayın :)

Buda sizin afrika Şubeniz https://www.youtube.com/watch?v=Q-gvNh4Ayjo
burdada önce ağrılar artıyor sonra azalıyor ostokinle aynı mantık :):):) ama tabi size gelince ispatlı tıp ilacı Apronax kullanırsınız.:) bunlara inanmasınız. para kazanmaya gelince herkese çakma ostokin kullanın diyorsunuz
ne yani instagram doğruda youtube dakiler yanlışmı.

Son düzenleme:
Üst Alt