Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Otistik çocuklarda oksijen tedavisi hakkında tecrübesi olan var mı?

Konular
9
Reaksiyonlar
0
otizim i bilen bilir, o yüzden birbirimizle deneyimlerimizi paylaşalım. şu sıralar oksijen tedevisini cok duymaya başladık. konu hakkında bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim?
yaklaşık 4 yıldır glutensiz yaşamaya calışıyoruz. sinirlilik halimizde biraz azalma var. balıkyağı şüphesiz sürekli alıyoruz

merhaba; biz de son dönemde çok duymaya başladık oksijen tedavisini benim oğlumda spastik ama doktorumuz kesinlikle tavsiye etmedi. Fakat eğitim merkezinde 7 yaşlarında otistik bir kızımız bu tedaviyi gördü bizler bile dışarıdan çok fark ettik değişiklikleri ama annesi aynı zamanda diyetisyene de gittiklerini aslında hangisinden fayda gördüğünü anlayamadığını söylemişti.Buna karşın yine aynı yaş gurubundaki bir erkek çocuğuda gördü bu tedaviyi ama aile hiç bir faydasını görmediğini söyledi tabi pehrizine de dikkat etmemişler ve ilaçlarınıda alamamışlar. Bu tedavi sadece oksijen tedavisiyle bitmiyor hem pahalı bir tedavi,hemde çok pahalı tahlil ve ilaçlarıda içeriyor ben bildiklerimi aktardım aklınızda bulunsun bir fikir olarak yinede detaylı araştırmanızı tavsiye ederim...

ilgine cok teşekkürler bizde cok tereddütteyiz bu tedaviyi uygulayan yok balıkesirde uzun süredir uyguladığımız ilaç tedavisi var ama gelişmeden memnunuz biraz daha iyi olabilirmi ümit dünyası işte

hiperbarik oksijen tedavisi

Otizmin tedavisinde beynin ağır metallerden temizlenmesi tek başına yeterli olmuyor. Ağır metallerin birikmesi nedeniyle beyinde uzun süredir yetersiz ve düşük düzeyde fonksiyona sahip hasarlı alanların da yeniden harekete geçirilmesi gerekiyor. Hiperbarik Oksijen Tedavisi (HBOT), yüksek basınç altında iken normal miktarlarda saf oksijen solunması yöntemidir. HBOT ile beyin-omurilik sıvısı ve lenf dahil tüm vücut sıvıları için bu tedaviden yararlanılıyor.
GİTTİĞİM BİR SEMİNERDE YAPILAN AÇIKLAMA ancak ben oğluma bu tedaviyi yaptırmadım çevremde birçok arkadaş bu tedaviyi yaptı ancak en yakın bir arkadaştan gözlemlediğim 2 yıl bir süre gitti tedaviye son verdi sonuç çocuk aynı değişen birşey görmedik arkadaşım da aynı görüşte ama nevar ki umut dünyası ayrıca seans ücreti nin pahalı olması da insanın elini kolunu bağlıyor neyse inşallah şifa görenler de vardır ne diyelim
(Berk in annesi)

Üst Alt