Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Otizm gerçekten bir hastalık mı?

berke26

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
29
Küçükken hep haberlerde görürdüm. "Otistik sınavda 1. oldu." , "Otistik yarışmayı kazandı." tarzı haberleri çok duydum. O kadar çok duydum ki otizmin bir hastalık değil, özel yetenek olduğunu zannettiğim bir dönem oldu. Yıllar sonra atipik otizm rahatsızlığım olduğunu öğrendim. Bu rahatsızlığı araştırdığımda insan ilişkilerini ve konuşmayı etkilediğini öğrendim. Ama bunun beyindeki bir kusurdan kaynaklı değil, otistik olmayanlara göre beynin farklı çalışmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Taşıtın bir parçası arızalıysa bu bir kusurdur (Hakaret olarak algılamayın.) ama demiryolunda gitmesi için üretildiyse sırf düz yolda gidemiyor diye kusurlu kabul etmek yanlıştır. Eğer o taşıtı demiryolunda kullanırsak normal bir taşıttan daha az maliyetle daha çok verim alınabilir. Aynı mantık; eğer otistikler de beyinlerinin çalışma biçimine göre eğitilip topluma kazandırılırsa bazı alanlarda sağlıklı insanlardan bile daha çok faydası olabilir. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Otizm gerçekten bir hastalık mıdır?

@berke26,
EVET otizm ORJİNAL ve TAM OLARAK BİR HASTALIKTIR.

DÜŞÜNSEL ve İÇSEL OLARAK TAMI TAMINA.

Bence OTİZM ı keşfetmek bile başlı başına büyük bir mucitlik işi.

Üst Alt