Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Otizm hastası çocuğum çok saldırganlaştı. İlaçlar fayda etmiyor. Ne yapabilirim?

trneco

Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
iyigünler arkadaşlar benim bir sorunum var ,,yardımcı olursanız sevinirim ,,,13 yaşında otizmli oğlum ,çok saldırgan laştı ,kendine vuruyor, çok asabileşti camı ,çerçeveyi kırıyor ,küçük çişini altına yapıyor ,,aile hekiminin verdiği ilaçlar fayda etmedi ,atarax,risperdal,fayda etmedi,yardımınıza ihtiyacım var

Bu konuda bilgi ve tecrübesini paylaşacak kimse var mı?

çoxuğunuzu hemen bir çocuk ve ergen psikiyatristine götürün lütfen onlar farklı ilaçlar verecektir ve çocuğunuza mutlaka bireysel eğitim aldırınız.

Öncelikle çocuğunuzu aile hekimi yerine uzman bir çocuk psikoloğuna götürmenizi tavisye edebilirim. Ayrıca özel eğitme devam ediyormu bilmiyorum ama oradaki öğretmenlerle iletişim halinde olursanız onlar sizi biligilendireceklerdir.Otizmli çocuklarada şu anda bu tür problem davranışların değişitirilmesi ile ilgili dünyada bir çok yöntem kullanılmasına rağmen en çok kullanılan yöntem uygulamalı davranış analizi yöntemi. Bu yüzden çocuğunuz özel eğitime devam ediyorsa ordaki bölüm mezunu öğretmenlerden bu yöntemle ve diğer yapmanız gerekenlerle ilgili destek alabilirsiniz. Özelikle geçiş dönemlerinde otizmli çocuklarda bu tür davranış problemlerinin yoğunlaştığı görülmekte.

yardımlarınız için teşekkürler,, ergen psikiyatristine deneyeceğim teşekkürle r
arkadaşlar

Üst Alt