Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Otizm için STRATTERA ilaç kullandık ama aşırı kabizlik yaptı!?

ERDEM2011

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
5 yaşindaki Otizmli çocuk için PR. Mukaddes hoca STRATTERA 10 mg 28 kapsül verdi . Hafta kullandıktan sonra çocukta ağir kabızlık başladi. Doktor ilaca ara vermemizi söyledi . Soru : Böyle durumda siz ne yaptınız ? STRATTERA çok iyi gelmişti çocuk için .

ERDEM2011

Bu ilaca dair hiç bir fikrim yok ama benzer bir deneyim yaşadığım için bir şeyler yazmak istedim.

Çok uzun zamandır mesane için kullandığım bir ilacın etkisi azalınca yeni bir ilaç kullanmaya başladım. O andan itibaren çok ciddi bir kabızlık başladı. Bunu fark ettiğimde -zaten dikkat ederim ama- kabız yapabilecek her şeyden uzak durmaya ve barsak çalıştırıcı bir diyet yapmaya başladım. Ek olarak günde 5-6 tane kayısı yedim. Bamya vb. barsaklarımı çalıştırdığını bildiğim yiyecekler tükettim.
3 hafta bu şekilde özenli beslenince biraz daha rahat atlattım bu süreci. Şimdi neredeyse normale döndüm...

Üst Alt