Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Otoskleroz ameliyati (stapedetomi) tecrübem

Balık41

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Herkese merhaba

ben 7 gün önce sol kulagimdan otoskleroznedeniyle stapedetomi ameliyati oldum.41 yaşındayim 16 yıldır önce sol kulalgimda başladı sonra sağda her ikisinde doğumdan sonra gittikçe artı işitme cihazındanson 5 yıldır işitme cihazı kullandım sol kulağa verim alamayınca amelyata karar verdim.ben de şu ana kadarki tecrübemi paylaşmak istedim sizlerle.Amelyat öncesi sol hava:63,kemik:32 ; sağ hava:52 kemik :23 idi.su anda tamponlarim duruyor yarın çıkarılacak 8.gun yani.Amelyata 8:30 gibi girdim gözümü açtığımda 11:30 civarıydı .doktorum çağlar batman'a arkadaşımın tavsiyesi ile gittim.amelyat sonrası 12:30 gibi doktorum yanıma geldi bana ameliyatın normalden uzun ve zor geçtiğini söyledi.kulak kanalım çok darmis ve yüz sinirine çok yakın çalışmak zorunda kalmış .uyandığımda iyi geçen çoğu kişinin bahsettiği çok iyi duyucam diye beklerken çok cılız bir ses duyduğumu daha çok kendi sesimi duyduğumu hocama söyledim normal olduğunu söyledi.

anestezinin etkisiyle 1 sa yakın çok titredim ve midem bulandı ama hiç kusmadim.hic ağrım olmadı amelyat günü biraz baş dönmem oldu ertesi gün daha azaldı ve şu anda 7.gunde nerdeyse hiç yok baş dönmem.tat kaybım yada yüz sinirime birşey olmadı .herşey normal bir şekilde 1 gün sonra taburcu oldum.evde kendi islerimi kendimi yormadan yapabiliyorum.ameliyattan sonra 6.gunde bir anda gürültülü bir şekilde duymaya başladım tamponlu halimle bu beni çok sevindirdi herkesin iyileşme süreci farklı olabiliyor iyi bir doktor bulup süreci beklemek gerekiyor moral bozmadan herhalde .şu anda Abartili gürültülü mikrofondan gelir gibi duyuyorum tabi duymadiklarimida duyunca sesler birbirine karışıyor.doktoruma yarın tampon çıkınca sorucam yüksek ihtimal normal diyecek.ilerki günlerdeki iyileşme sürecinde ara ara sizlerle paylmaya çalışırım

Üst Alt