Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Otoskleroz hastalığına sahip olanlar, ameliyat olanlar ve olmayı düşünenler...

Mirayse

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba herkese, bu mesajı buraya yazacağımı hayal bile edemezdim. Son bir yıldır bu sitede ve diğer sitelerde otoskleroz ile ilgili bütün yorumları neredeyse ezberledim. Bu konu ile ilgili çok fazla söylenti var ama hangisi doğru hangisi yanlış buna dair pek fazla yorum yok. Merak edenleri bilgilendirmek için başıma gelenleri anlatmaya geldim. Anlatırken hastane ve doktor ismi de vereceğim aynı şehirde olanlar varsa bilgilensin diye. Ama Korkmayın sonu güzel 🥰

Yaklaşık 3-4 yıldır işitmemde azalma vardı ilk hamilelğimle başladı sanırım tam hatırlayamıyorum ama doğumdan sonra net azalma oldu , sonra ikinci hamileliğimde daha fazla.. Ankara’da yaşıyorum , öğretmenim ve bu beni okul ortamında rahatsız etmeye başladı. önce kulağım tıkalı sanıp özel bi hstnde (100.yıl) temizlettim. Temizleyince biraz rahatladı sandım. İkinci doğumdan sonra daha fazla işitmemeye başladım. Bu sefer Medicana ya gittim tekrar temizlettim doktor muayene etti isterseniz işitme testi yapalım dedi ama fiyatı çok yüksekti ben de gerek yok dedim yaptırmadım.

Aylar sonra tekrar kulak tıkanınca özel Keçiören hastanesine gittim . Orada Dr Ramazan bey teşhis koyamadı işitme kaybın var ve bunun çaresi yok dedi. Anladım ki özel hastaneler tırt.. Tabi ben yine de peşini bırakmadım bu sefer Gazi tıp’ın yolunu tuttum. Dr Recep karamert daha önce hiç duymadığım bi hastalık olan otoskleroz teşhisini koydu ve ameliyat ile düzeltebileceğini söyleyerek içime su serpti . Ancak şöyle bir sıkıntı var ki bende ameliyat fobisi var, o yüzden yine başka çareler aramak aracıyla bu sefer Hacettepe ye gittim. Ve orda sayın Doç Dr Münir Demir Bajin hocam.. o da otoskleroz teşhisi koyup ameliyat önerdi. O kadar içten ve rahatlatıcı konuştu ki ameliyat olmaya biraz ikna olmuştum ama araya pandemi girdi, bebeğim henüz küçüktü vs derken aradan bir sene geçti benim kulak iyice ilerledi.

Belki başka bir şey söyler diyerek Prf Dr Levent sennaroğluna gittim. Bin küsür TL ye muayenesinden çıktığımda bana aynı şeyleri söyledi ve ameliyat için çok fahiş bir fiyat söyledi yani öyle bir rakam yok... sinir oldum 😤 zaten çok da soğuk ilgisiz ve paragöz biri olduğu belliydi hiç içim ısınmadı.

Benim aklım Demir Bajin de kalmıştı. Demir beyi aradım bana telefonla ameliyat günü verdi. Ameliyattan bir gün önce tetkikler için çağırdığında benim panik atağım olduğunu ameliyat öncesi sakinleştirici almak istediğimi söyledim. Tamam yapılır dedi.

Ve ameliyat günü geldi çattı. 2 Mart.. korka korka hastaneye gittim. Sakinleştirici istedim ama tansiyon ve nabzı normal dediler gerek görmediler. Sakinleştirici yapılmadan ameliyathaneye alındım. ameliyattan önce Demir beyi görünce benim bütün korkum endişem zaten yok oldu.. onun enerjisi pozitifliği karşısındakine hemen yansıyor zaten, sağolsun ❤ sonra anestezist uzman doktorla beraber konuşarak beni rahatlattılar bir güzel uyuttular gerisini hatırlamıyorum 💞
Şimdi gelelim sonrasına...

Uyandığımda hemen kaşımı gözümü oynattım yüz felci olmuş muyum diye , çok şükür olmamışım 💛 araştıranlar biliyordur bu ameliyatın risklerinden biri yüz felci tat kaybı ve tamamen işitme kaybı..
Ameliyattan sonra baş dönmesi kusma olabilir dediler ama bende hiç olmadı , bende feci bi ağrı vardı kulağımda ve çok bitkindim. Ağrı kesici ile halloldu. Bir gece hastanede yattım. Bu arada işitmem gayet iyiydi şaşırtıcı derecede.. ama sanırım kulağımdaki tamponlardan dolayı ve zarın halen ıslak olmasından dolayı sesler çok yankı yapıyordu. Eve gelince çocuklarımın gürültüsünden ve evdeki tempodan dolayı ara ara halsizlik dengesizlik ve kulakta ağrı oldu. Sesler hala yankı yapmaya devam ediyor. Bugün bir hafta oldu, kulağımdaki tamponlar çıktı ama iç kısımlarda yine tamponlar varmış üç hafta sonra çıkacakmış. Ona rağmen bile şu an duymam gayet iyi . Ses olarak evet iyi duyuyorum algılıyorum ama tuhaf bişeyler var o da tamponlardan dolayı diye düşünüyorum ki doktor da öyle dedi zaten. Tamamen iyileşmesi 1-2 ayı bulurmuş.

Lafı çok uzattım değil mi:) sadece benim gibi her detayı merak edenler için anlatayım dedim.
Kısacası ben Demir bajinden de bu ameliyattan da çok memnun kaldım. İyi ki olmuşum diyorum..
iki kere travmatik sezeryan yaşamış biri olarak bu ameliyat bana çıtır çerez geldi açıkçası:)
Korkanlar varsa rahat olabilir. Doktorumu da şiddetle tavsiye ediyorum. Ankara ya da civarında olanlar varsa Demir beye mutlaka gitsinler.
Sorusu olan varsa seve seve cevap veririm.
Durumumu da ara ara güncellerim iyiyim ya da kötüyüm gibi..
Sevgiler, sağlıkla kalın..

Son düzenleme:
gecmis olsun.
vay bee, o kadar tampona ragmen guzel duymak, isitmenin hemen iyilesmesi...

Teşekkür ederim. Hemen iyileşti diyemem , tamponlar zaten çok rahatsız edici sürekli baskılıyor , anormal bişeyler var hala sanki içinde hoparlör varmış gibi ama zamanla düzeleceğine inanıyorum ki dr da öyle söylüyor , bakalım..

Ve bu arada söylemeyi unuttum , dilimin sağ tarafı iptal.. tat almıyorum sanki uyuşuk gibi. Umarım bu da geçicidir.

levent bey benimde doktorum. viziteyi 1000 liraya cikarmasi kotu olmus:( tahlili, emari, bilumum tetkikleri ozelden kendi dedigi yerden yaptirtiyor:(baska yerde yaptirilani begenmiyor:(
demir beyi begenler cok. onada oduyorsundur ama hacettepede ozel ucreti o kadar tutmuyordur. daha mantikli bu paranin azaldigi zamanda...

Levent bey ücreti 850 TL , işitme testi emar vs derken 1600e ayrıldık ordan.
Hacettepe de muayene zaten ücretsiz, ameliyat da 5700tl idi. Levent beyin söylediği ücretin 4te biri 🤷🏻

hacettepede muayene icin gidersen pratisyenler, asistanlar gordugum.
demir beyden ucretsiz randevuyu nasil aldiniz

Üst Alt