Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖTV indirimli 2. araç alımında MTV muafiyet olur mu?

elvismail

Üye
Konular
14
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar ötv indirimli aracım varken satmadan ikinci aracı aldım ancak mevzuatta aramama rağmen hangisi mtv den muaf olur seçim bize bırakılır mı ? bir ibare bulamadım. Konuyla ilgili bilgisi olan var mı ?şuan yeni araca MTV çıkıyor.

@egemmm,

1 ine ödeyeceğimi biliyorum ancak şuan sistemde yerni araçta görünüyor burada seçme şansımız var mı diye sormuştum

@elvismail,
Evet, yeni aldığınız araç MTV'den istisna olurken eskisine MTV çıkar. Eskisinin MTV'siz daha azdır sanırım.

Bu arada hiç yeni arabanın MTV'sini ödemek isteyen biriyle karşılaşmadım. Genel olarak yeni arabayı muaf tutuyorlar.

@hozgul,

Eski araç 2 motor Subaru hocam sisteme baktım yeni araca çıkmış MTV daha uygun hiç karıştırmayım o zaman

Bende 6 ay önce eskisini satmadan ikinci arabayı aldım. şu an iki araca da MTV borcu çıkmış. Daha önce bu sorunla karsılaşan oldumu yada bilgisi olan var mı arkadaşlar nasıl bir yol izlemem gerekiyor.

Eski araç 2 motor Subaru hocam sisteme baktım yeni araca çıkmış MTV daha uygun hiç karıştırmayım o zaman
:)) işimize hangisi gelirse... diye bir şey yok haciii,,, yanlış hesap döner hemen, sap döner, keser döner.. filan iste.. senin yapıcığın olay şu, vergi dayyresine bildirim yapıyorsun, yeni aracımı MTVE'den muaf etcem deye.. onlarda senin verdiğin belgelere istinaden MTVe'den istisna yapıyolla.. Eski 2.0 MOTORLU aracına da kuzu kuzu, MOTORLU T.Ve'sini ödeyverecen bi zaaaamet.. hade galın sağlıcekle..

@naser34,
ödeycen MOTARLU T.Vergini.. adamlar engellinin haakkını nassı alacaz diye uğraşıp duru, sizin yaptığınız güç'çük hesaplara bakın hele.. :))) teeellam yaa..

Üst Alt