Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖTV muafiyetli araç alımı için raporda özel bir ibare olmalı mı?

exgratia

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
selamlar,

2015 yılında % 49 engelli raporu aldım , vergi indirimi de alındı
eski b tipi ehliyetim var bu sene son olduğu için ehliyet için başvuru yapacağım komisyona sevk edip engelli ehliyeti verecekler sanırım

sorum şu ; engelli ehliyeti aldığım zaman eski raporuma göre ötv muafiyetli kendim için araç alabiliyormuyum.
2015 yılındaki raporumda ehliyet alır vs hiçbir bilgi yok sağdece engel oranı ve sürekli yazmaktadır ,
trafik tescil ile görüştüm engelli ehliyetin olduğu için raporda ayrıca "ehliyet alabilir " belirtmesine gerek olmayabilir zaten engelli ehliyeti almışsın diyor , cevabına çok emin olamadım.
bu şekildearaç alan varmıdır raporunda bilgi ehliyet alabilir bilgisi yazmadan engelli ehliyeti ile araç alan varmıdır , işlemleri hakkında bilgi olan

şimdiden çok teşekkürler

anlaşılmayan noktalar var.

Engeliniz var, vergi indirimi almışsınız % 49 oran var ama ehliyet B (normal) ehliyet mi ?

buradan engelinizin ortopedik olmadığı çıkıyor. ortopedik olsa normal ehliyetiniz olmaz. işte o kısım anlaşılmıyor

Kardeşim engelin nedir biraz ondan bahsetki cvap verelim. Raporun resmini buraya yükle rpaoru görelim ne var raporda böyle çok beklersin cevap için.

Engelini bilemiyorum ama fiziksel bir görünüşte sıkıntın yoksa ve eski ehliyetini devam ettirmek istiyorsan sağlık ocağından bir sağlık raporu alıp ehliyetini otomatik yeniletebilirsin sistemden.
Ama engelli ehliyeti almak istiyorsan engelin neyse o bölümlere sevk alarak engelli ehliyet sağlık raporu alacaksın onunla da kurula gireceksin ehliyetine uygun kodlar eklenerek engelli ehliyetini alacaksın. Engelli raporu ile herhangi bir işin yok. Sadece doktorlara durumu izah etmek için gösterebilirsin

Üst Alt