Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ötv muafiyetli araç raporu mu yoksa ehliyet raporu mu önce alınmalı?

Konular
8
Reaksiyonlar
127
Arkadaşlar merhaba doğumsal sol kol brakial pleksus yaşarım var , önümüzdeki günlerde hem vergi muafiyeti hemde ÖTV indirimi için rapora başvuracağım fakat hemen araba alma durumum yok rapor süresine göre değerlendirme yapacağım,şuan bende normal b sınıfı ehliyet mevcut acaba ilk olarak raporu alıp rapordaki " OZEL TERTİBATLİ ARAC KULLANABİLİR " yazısı yazılır ise ona göre ehliyetimi değiştirsem bazı kişiler ile görüştüğümde rapor almadan ehliyetini değiştirmen gerekiyor dedi .Sizce nasıl yapmalıyım

O şekilde oluyor degil mi ? Yok ehliyet önce degisecek sonra rapor alinacak falan diyenler var saçma geldi dedeginiz gibi rapor alamaz isem ehliyetim patlamasın

Aynen öyle bende yeni aldım cünkü raporumu snra ehliyeti cevirdim önce arabayı garanti ettim

Araba sende sol silecegi saga alaca tek tertibatla ötv den kesin alırsın

@Ferhat3333,
İnsallah %40 alabilirim kolum sıkıntılı umarim EMG sonucuna göre oran verir doktor çünkü sağ kol dominant olduğu için sol kol brakial pleksus 10 puan düşük oluyor

40 a gerek yok ortopedide 10 da olsa yetiyor rahat ol rağorda özel tertibat gerekir yazssın yeter komisyondada ehliyet icin basvurdugunda kolunu agır hareket ettir sinyal veremiyorum de zaten hertürlü alırsn aynı senin gibi bir ay önce arkdasım aldı

Ötv kesin diyebilirim digeri kısmet vergi indiriminde hastane raporuna bakmazlar kendileri puanlar ssk

arkadaşlar merhaba bugün enabiza vergi indirimi için başvurduğum rapor düştü ,şimdi ÖTV indirimi için rapor almaya sanırım alabilmem için 6 ay geçmesi gerekiyor imiş birde ehliyet raporu içinde 6 ay geçmesine gerek var mı

Üst Alt