Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖTV muafiyetli aracı satmadan yeni araç almayı destekleyebilecek hukuki dayanak!?

inanpolat

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Herkese merhabalar, babam adına aldığımız 2 adet engelli aracı var. İkinci araç ta 2016 da alındı.Yani 5. yıılı doldu. 3.Araç alımı için(ilk iki aracı satmak istemiyoruz) bayi bana izin yazısı almamı söyledi.Asliye hukuka gittim.3. araç için İzin dilekçesi yazdırdı faka yanına varsa emsal karar yada satmadan yeni araç alınabileceğine dair kanun maddesini eklememi söyledi.
Özetle elimizdeki araçları satmadan yeni araç alabileceğimize atıf yapabileceğimiz kanun maddesi yazarsanız çok memnun olurum...Saygılar

@inanpolat, o kadar ugrasacagına 1.500 e kıyın senın adına annenın veya aileden birine devret olsun bitsin o kadar ugrasmaya degmez

👋👏👏👏vay be... Biz 1 taneyi bile almak için bir yerlerimizi yirtarken arkadaş 3. Yu alacak.

@Ferhat3333,
Dostum öncelikle sorun para değil. Aracın satışı için mahkeme kararı gerekli. Önce ilk satış için eksper çağırılıp fiyatı belirleniyor. Sonra satış ücreti bankaya babam adına aracı alan kişi tarafından yatırılıyor. vs.vs...daha yazmadığım sürüyle süreç var.

@çirkin1,
Yasal hakkın varsa alırsın.Buna bir engel yok...

@inanpolat,

Bu tamamen hakimin takdiri. Kısıtlının menfaati 3 araç bulunmasını gerektirirse onay verir, tek araç iş görür derse ikisini sattırır, parayı bankada bloke ettirir, size yeni araç alma hakkı tanır. Kimse kimseye emsal olamaz bu konuda.

Peki bende bişey sorsam ben tertibatlı kullanıyorum aracımı %98 engelimde var ağustos 10 sürem doluyor üzerimdeki aracı çıkış yapmadan yeni bi araç alabilir miyim 2. olarak yoksa onu mutlaka tertibat söktürüp satmam mı gerek bilgisi olan varsa çok sevinirim

Üst Alt