Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖTV'siz araç alım için %90 üzeri raporda özel ibare olması şart mı?

cem54783

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
1
Herkese merhaba bilgisi olan cevap yazabilir mi?

Yüzde 90 diyaliz raporum var. Kasım'da bitiyor süresi. haliyle rapor süresinde 6 ay dan az kalmamış olması lazım,

soru şu hastaneye rapor için başvurduğunuzda araba almak için rapor diye işleme başlıyorlar ve 1200 TL para alıyorlar, ben engel durumu belirten engelli sağlık kurulu raporu istediğimi bu da engel varsa rapor ücreti verilmeyeceği anlaminda olduğu için istedim illa raporda ÖTV siz araç alabilir ibaresine gerek yok dedim, doktor hastaya bakar oranı verir araç verip vermemeye maliye bakar dedim önceki aracimida bu şekildeki bir raporla aldım.
burda insanlarda bilgi eksikliği olduğunu düşünüyorum ozaman su indirimi alabilir ibaresi ulaşımda ücretsiz faydalanabilir ve yahut emlak vergisi odemeyebilir gibi ibarelerde olması gerekmez mi, engelli sağlık kurulu genel olarak oran belirten bir rapor zaten hepsini kapsamiyor mu, sadece araba için bir rapor ve ücret ödemek mantıksız degil mi? Yorumunuz nedir?

Üst Alt