Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

özürlü raporu hakkında

aysegül1980

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
kolay gelsin öncelikle böyle bir sitede bizi aydınlattığınız için teşekkür ederim. ben doğuştan 2 ayagımdan özurlüyüm  20 yaşıma kadar 3 defa ameliyat oldum. ve 2001 yılında yüzde 40 süreklidir diye özürlü heyet raporu aldım.sonra 2006 yılında işe başladım tekrar iş yeri beni vergi dairesine yönlendirdi orası da devlet hastanesine heyete gönderdi heyet bana tekrar yüzde 40 süreklidir diye rapor verdi sonra vergi dairesi raporu ve ayak filmlerimi ankaraya gonderdi ankaradan bize sakatlık yüzde 28 dir diye cevap geldi biz ozaman itiraz hakkımız vardı ama bilmediğimiz için kullanamadık. 2 gün önce tekrar vergi dairesine başvurduk çünkü ayağımdaki sorun devamlı ayakta çalıştığım için ilerledi.vergi dairesi bizi tekrar belge düzenleyerek ve arkasına 2 defa aldığım yüzde 40 raporu ve ankara gelir idaresinden gelen yüzde 28 dir diye gelen bildirimi zımbaladı. heyette tüm doktorları gezdik en son sakatlık raporunu verecek yani ortopedi doktoruna gittik oda ayağa sadece karşıdan bakarak. hiç bir film çekmeden raporun arkasındaki yuzde 28 yazan ankaradan gelen belgeye bakarak tanı koydu kendisine daha önceki raporlarda doktorların kemik yapısını görmek için film çektirdiklerini ve raporu bu filme göre yazdıklarını soyledik ama kendisi bize ankara yuzde 28 dogru dur deyıp 2006 senesindeki teşhisi yazarak bizi gonderdi bende kendisine benim ayağımdaki sorun yüzde 28 olsa bile şu an arttığını ve üzerine basmakta çok zorlandığımı soylememe rağmen ama yuzde 28 vermişler deyip bizi açıkçası salladı ben şu an itiraz etmek için ne yapmayılım en kısa sürede bilgilendirirseniz çok memnun olurum bide itiraz da önceki 2 raporumun yüzde 40 ve sürekli dir olmaları sonuca etki edermi .cevabınızı en kısa sürede bekliyorum çok teşekkür ederim...

Üst Alt