Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Panax adlı gıda takviyesini kullanıp iyileşen var mı?

marufdemir1981

Yeni Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
PANAX adlı Mustafa ERASLAN'IN gıda takviyelerini kullanıpta iyileşen var mıdır? Yoksa halkımız büyük bir kandırmanın içindemidir?

Bir tanıdığım bu ürünü kullanmaya başladığında kendisinde alerjik reaksiyonlara yol açtı.beni arayıp sıkıntısı paylaştığında ise, hemen onu bırakmasını söyledim.çünkü şunu herkes iyi bilmelidir ki,içeriği hakkında herhangi bir bilgiye sahip olmadığınız kim tarafından ve hangi amaçla üretildiği gibi bilgilere vakıf olmadığınız hiçbir şeyi boğazınızdan aşağı göndermeyin.bir doktor tarafından üretildiği söylenen ve tamamen bitkiseldir denilen bu ürünü sağlık bakanlığı onaylıdır gibi yalan ifade ile halkın kandırılmasına neden olan Panax ürünü tamamen bitkisel bir ürün olsa bir kere sağlık bakanlığı değil,sadece tarım bakanlığından onaylı olması gerektiğini herkes bilmeli.sağlık bakanlığı tarafından onaylı tüm ürünler bir defa kimyasal madde içerir lütfen bunu dikkate alın.takviye ürün kullanmak isteyen kişi öncelikle herşeyi ile iyice araştırıp öyle karar vermeli.not olarak şunuda ifade etmek istiyorum.bu ürün ile bazı kişiler yan etkileri yaşadığı için ve şikayetler olduğunda sağlık bakanlığı bu ürünü toplattı.

bir mzamanlar doktor tavsiyesi olmadan aspirin bile kullanmayın diyen tv ler de bu gün ne olduğu belirsiz otlar satılmakta tarım bakanlığından sağlığa zararsızdır(öldürmez) diye ruhsat alınıyo orda faydalı mı diye bakılmıyor kandırmaca bence

ben 2 kutu kullandım fakat hiçbir faydasını görmedim ,ben kalp damarlarını acıyor die kullanmıstım hiç alakası yok hatta ilk kalp krizini bu ilacı kullandıgım sıra gecirdim ,ilacı bıraktıktan sonra yine kalp krizi gecirdim ve bypass oldum,welhasıl bu ilacın faydası yok dostlarım ,bence kendi doktorunuzun yazdıgı ilaçlardan şaşmayın....

esen kalın....

Son olarak bu ilacın sağlık bakanlığı tarafında yasaklandığı duymuştum iyi araştırmanızı öneririm....

panax ürününü saglık bakanlıgı onaylı diye satmıyorlar bu gibi ürünlerin kontrol ve denetimi tarım ve köy işleri bakanlıgı tarafından yapılıyor.. . babam ve enişte bu ürünü kullanıyorlar faydasını görüyorlar. ama unutulmamalıdırki rahatsızlıga göre 3-6 ay arası kullanılırsa daha etkili oldugunu müşade ettim. bu gibi ürünler bazı kişilerde allerji yapabilir ..bana göre mustafa eraslan ömer coşkundan daha dürüst gördüm. tv lerde sürekli bu gibi ürünleri pazarlayan firmalara daha iyi denetim getirilmeli ve en kısa zamanda saglık bakanlıgın kontrolüne alınmalıdır..

Bence bu tür ilaçları doktor denetiminde kontrollü bi şekilde kullanılırsa daha uygun olur... insanlık için yapılan iyi niyetle yola çıkılmış olabilir ama insan bünyesi bir değil... hasta olanlara geçmiş olsun... acil şifalar...

Ülkemizde doktorların geneli bu gibi bitki destek ürünlerine mesafeli duruyor. bu gibi bitki destek ürünleri Amerika ,almanya gibi gelişmiş batılı ülkelerde kullanılan ilaçların yanında veriyorlar zaten. yine vurguluyorum bunun denetimini saglık bakanlığı yapmalı..

Sevgili arkadaşlar devamlı televizyonlarda gösterilen bu damarları açtığını ve nerdeyse her hastalığa iyi geldiği söylenen Mustafa ERASLAN'ın bu panax adlı gıda takviyesini kimse kullanmadı mı? Kullandıysa hiç fayda görmediniz mi?

Tamamen bu tür ürünlere karşı olmakla birlikte mecburen bende kullanmaya başladım(kıramadığım biri için) ama daha çok çok yeni.. Cuma günü başladım kullanmaya şuanda artısı ya da eksisi yok ileriki zamanlarda iyisi olursa yazarım kötüsü olursa zaten duyulur..:)

agır rahatsızlıgın varsa 6 ay yoksa en az 3 ay kullanılması gerektigi söyleniyor. babam ve eniştem kullanıyor faydasını görüyorlar.

Sevgili Ertuğrul babanızın ve eniştenizin ne rahatsızlıkları vardı? Kaç ay kullandılar? Şimdi durumlarında doktorların şaşırdıkları kadar düzelme oldu mu?

mucize beklemeyin babama anjiyo yapıldı bir miktar kalp damarlarında daralma varmış o da bunu 2 aydır içiyor yol yürümede ve merdiven çıkmada zorlanmadıgını söylüyor. enişte ise eklem rahatsızlıgı için almıştı oda 5 aydır kullanıyor iyi geldigini söylüyor tekrar söylüyorum MUCİZE beklemeyin
Allah şifa nasip ettiyse bir şeyleri vesile ediyor bizde sebeplere sarılmalıyız..

:) Mucize beklentim yok benim kendi adıma..Olabilecek en küçük bi fark bile bende mucize etkisi yaratacak o derece yani..:)

Sevgili arkadaşlar yaşadığım tecrübeyi sizinle paylaşmak isitiyorum.
Benim gözlerimde görme merkezi hasar görmüş ve sağ % 10, sol % 60 görmekteydi. 2011 haziran ayından itibaren 6 ay süreyle panax ve reishi mantarı kullandım. Bununla beraber TGRT EU kanalında cuma günleri saat 23:00 da çıkan ve 2 saat süren çörek otu yağının tanıtımını ve satışını yapan ATC firmasının çörekotu yağınıda 6 ay boyunca kullandım. 2011 aralık ayında göz kontrolü için gittiğim hastaneden sol göz görme aynı , sağ gözde görme % 10 dan % 20 e çıktığını doktorlar söyledi. Şimdi ağustos ayında tekrar kontrole gideceğim. Sonucu merakla bekliyorum. Şimdi sadece panax kullanıyorum. Sizlerinde panax kullanıpta fayda ve fayda görmediğiniz durumlar oldumu? tecrübelerinizi bimle paylaşmanızı rica ederim.

daha önceki yazımdada belirttigim gibi faydası olan bir ürün .. kullananlar var

ben anneme aldım 5 6 kutu belli bir faydasını gördü eskiye oranla daha iyi

12 yıldır böbrek nakilliyim, son iki yıldır kronik rejeksiyon yaşıyorum, kratinim 5.2 lerde. hemoglobin 8 lerde(eprex kullanıyorum.) dialize girme noktasına gelmiştim. Panax'ı 15 gündür kullanıyorum. kan tahlili yaptırmadım ama kan düşüklüğünden kaynaklanan ayaklarımındaki kesilmeler( özellikle merdiven çıkarken) durdu. iştahım arttı. kendimi iyi hissediyorum. tahminim kratinimde 3.5- 4 arası olarak düşünüyorum.. böbrek nakli için yurt dışını düşünüyordum. hatta internette araştırmalar bile yaptım çapa tıp göztepe araştırma hastanesinden nakilli hastalardan yardım istedim yurt dışında nakil olan hasta varmı diye.. burda yardım bile istedim.. ama şimdi çok iyiyim . psikolojimde baya düzeldi. ama tavsiye etmem kimseye. dialize girme ihtimalim olmasa kesinlikle kullanmazdım.....

been kullanıyorum. dengemde falan düzelmeler oldu şahsen.memnunum.

ertugrul01;

arkadasımıza katılıyorum babam ve abım 1 yıl olacak kullanmaya baslayalı babam da kalp krızı gecırmıstı aynı seyler şeker hastalıgından dolayı damarlarda ıncelme sebebıyle tıkanıklık vardı ve yurumesı bıraz daha ıyılestı merdıven ınıp cıkarken nefes nefese kalmıyor ve kaslarda az da olsa bıraz daha guclenme var halen devam edıyor.ama yınede mucize bekleyın dıyemem rabbım sıfa versın tum hastalarımıza...

Eczacı bir arkaştan panax hakkındaki düşüncelerini sormuştum.Panax'ın damarları genişlettiğini ve bir bakıma doping gibi bir şey olduğunu söylemişti.Fakat organları yorduğunu özelliklede karaciğeri yorduğunu söylemişti.Ayrıca eczanelerde panax içeren çok daha ucuza satılan ilaçların bulunduğunu söylemişti.

Annem bırakın yürümeyi dizlerinin üstüne basamıyordu onun için en kısa mesafe bile zor oluyordu, yürüdüğü zaman kasılmalar başlıyordu. Panax kullanmaya başladı sonra dizlerinde ağrı filan kalmadı, şu ara kullanmıyor ama genede dizlerinde şikayet eskisine göre yok

bizdede kullanan var bu takviye ürünü.evet o kadar fizik tedavi ve ilaç kullanıldıki sürekli ağrı şikayetleri eksik olunmuyordu.özellikle gece ağrılar fazla oldugundan uyuyamıyor ve sürekli krem kullanıyorduk.sonra bu ürünü kullanalım diye getirtdik 7-8 aydır kullanılıyor.faydası oldu.gece ağrıları yok oldu.gündüz artık yürürken şikayeti yok.devamda edecegiz.şikayeti olan arkadaşlar.ürünü isterken zaten belli başlı rahatsızlıklarınızı soruyolar.bazı rahatsızlıgı olan hastalara önermiyolar.bunu sipariş ederken konuşun.bilgisini veriyolar.ama genel olarak iyi bir ürün.biz memnun kaldık...

arkadaşlar bende yegenim için almayı düşünüyordum kendisi epilepsi (sara) hastası fakat öncelikle internetten ayrıntılı bir araştırma yapmayı düşündüm. Yorumlarda kesinlikle alın veya almayın gibi tabirler vardı. Tam olarak emin olamadım fakat birde sağlık bakanlığı ve rtük'ten konu ile ilgili sorgulama yapma gereği duydum. Sağlık bakanlığında birşey bulamadım bende rtük'e baktım. Buradan rtuk ün sitesini vermek istemiyorum. Zaten devletin resmi sitesi bellidir. Bilmeyenler için googleye rtuk yazın sonu .gov ve .gov.tr olan bütün uzantılar devlete aittir ve başla hiçkimse bu uzantılara site açamaz. Onları bulun arama kısmına ömer cokşun yada mustafa eraslan yazın bütün raporlar çıkacaktır. Konu ile ilgili sağlık bakanlığı rtuk'ten hassas davranmasını istemiştir. Rtuk'te bu ilaçların insanları aldattığı görüşünde...

arkdaşlar bu ilacı sağlık bakanlığı piyasadan toplattı yaa.. kullanmayınn bence yasaklandı..

Dr Mustafa Eraslan ile iligi bir çokbilgi var özellikle kibarlı panax ile ilgili iyi ve kötü yorumlar bir birini kovalıyor.. Bizlerde ne yapacağımızı bilemiyoruz gerçekten.

işte sizlere PANAX gerçeği:
[FONT=Verdana]
81 İL VALİLİĞİNE​
“CLAVİS”, “CLAVİS PANAX” VE “KLAVİS PANAX” ADLI ÜRÜNLERLE İLGİLİ​
DUYURU​
Dr. Mustafa ERASLAN isimli şahsın “Clavis” ve “Clavis panax” isimli ürünlerin, Dr. Ömer COŞKUN isimli şahsın ise “Klavis panax” isimli ürünün birçok televizyon, radyo kanalları ve internet sitelerinde endikasyon belirterek, gerçeğe aykırı beyanlarda bulunarak tanıtım ve satışlarını yapmakta olduğuna yönelik Bakanlığımıza birçok şikayet ulaşmıştır.
Konuyla ilgili olarak 12/12/2011 tarihinde toplanan Bakanlığımız Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Danışma Komisyonu;
“Dr. Mustafa ERASLAN” ve “Dr. Ömer COŞKUN” isimli şahısların “Clavis panax” ve “Clavis” markası ile birçok ve “Klavis panax” isimli ürünün muhtelif televizyon, radyo kanalları ve internet sitelerinde satışını yapmakta, gerçeğe aykırı beyanlarda bulunarak halkı istismar etmekte, yanıltmakta, herhangi bir tedavi etkisi olmayan ürünleri para karşılığı satarak menfaat temin etmekte ayrıca halkın sağlığını bu fiilleri ile tehlikeye düşürmekte olduğu konusuyla ilgili olarak söz konusu ürünlerin endikasyon belirterek satış ve tanıtımlarının yapıldığının görülmekte olduğu, bu nedenle yukarıda belirtilen hususlar göz önünde bulundurulduğunda olası sağlık problemlerinin de önlenmesi amacıyla “Clavis panax” da dahil olmak üzere “Clavis” markalı ürünlerin ve “Klavis Panax” isimli ürünün piyasadan toplanmasının gerektiği yönünde bilimsel kanaat belirtmiştir.
Bakanlığımızın görev ve yetkilerinin belirlenmiş olduğu 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat Ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’nin 27.maddesinin ikinci fıkrasının ( b) bendi “Sağlık beyanı ile satışa sunulacak ürünlerin sağlık beyanlarını inceleyerek bu beyanlara izin vermek, izinsiz veya gerçeğe aykırı sağlık beyanı ile yapılan satışları denetlemek, gerektiğinde durdurma, toplama, toplatma ve imha iş ve işlemlerini yapmak veya yaptırmak, izin ve sağlık beyanları yönünden bunların her türlü reklam ve tanıtımlarını denetlemek ve aykırı olanları durdurmak, piyasaya arz edilen ilaç, tıbbî cihaz ve ürünlerin reklam ve tanıtımının usûl ve esaslarını belirlemek ve uygulamasını denetlemek.” hükmündedir.
Ayrıca 1262 sayılı İspençiyari ve Tıbbi Müstahzarlar Kanunu gereğince endikasyon belirterek satışa sunulan ürünlerin Genel Müdürlüğümüzden izin alması gerekmektedir. 1262 sayılı İspençiyari ve Tıbbi Müstahzarlar Kanunu gereğince Bakanlığımızdan ruhsat/izin alınmadan ilaçların imali, ithali ve satışı yasaktır. Bu şekilde izinsiz olarak ilaçları imal/ithal etmek, bilerek satmak veya satışa arz etmek veya sattırmak fiilleri hakkında aynı Kanun’un 19.Maddesi gereğince işlem yapılmaktadır.
Açıklanan nedenlerle, İlinizde bulunan eczane, ecza depoları, aktar ve baharatçı ve söz konusu ürünlerin muhtemel satışı olan yerlere gidilerek, gerekli kontrollerin yapılması, gerek görülmesi durumunda ilgili birimlerle koordinasyona gidilerek “Clavis panax” da dahil olmak üzere Clavis markalı ürünlerin ve “Klavis panax” isimli ürünün satışının tespiti halinde mühür altına alınarak satışının engellenmesi ve yapılan işlemlerin sonucundan tarafımıza bilgi verilmesi hususlarında;
Bilginizi ve gereğini rica ederim.

[/FONT]

Üst Alt