Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Parmak dondurma ameliyatı hakkında bilgisi olan var mı?

dogusum

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
slm arkadaslar parmak dondurma hakkında bılgısı olan varmı varsa ve bılgı verırse sevınırım

Merhaba, benim ayak parmaklarımı dondurdular, çekiç parmak ve pençe parmak oldukalrından ayakkabıda özellikle sorun yaşıyordum. Ameliyat 2 saat kadar sürüyor sanırım, Ameliyat esnasında her bir parmağın içinde özel iğneler bırakılıyor, iğnelerin ucu da parmaklardan 1 cm kadar dışarıda kalıyor, ayak alçıya alınıyor(yarım alcı -üstü açık ta olabilir). Kemiklerin kaynaması için o iğneler en az 2 ay parmaklarda kalıyor, sonra da doktor pense ile çıkarıyor.
Bazıları komple gömüyor iğneleri ama o durumda da çıkarmak içi tekrar anestezi yapılması gerekiyor.
Ameliyatla eklemler donduruluyor. İŞin kötü tarafı - bende olan durum- zamanla parmakların şekli tekrar bozuluyor :(
Doktor tavsiye edemeyeceğim, benimkilerden pek memnun kalmadım da...

Ameliyatın adı tendon transfer bende oldum parmağı bükemiyosun bükmeye çalışınca çok ağrı oluyor.Birde ameliyattan sonra ağrısı çok kötü kemik sızlatıyor bilgine.Ağrı kesici de belli saat arayla verilmesi gerektiğinden sık sık vermiyolar çok sancılıydı.

cevaplarınız ıcın tesekkur ederım yanlız benım el bas parmagı ıs kazasında kesıldı tekrar yerıne dıkıldı ama 4 aydır kemık kaynamıyor bundan sonrada kaynamayacagını dusunuyor doktorumuz ve dondurmak gerektıgını soyluyor yanı parmagımı sadece derısı tutuyor sallanıp duruyo buda bana acı verıyo

Çok geçmiş olsun :( sizin durumunuz farklıymış...
Allah başka dert vermesin, ne diyebilirim ki...

ben tesekkur ederım ılgınızden dolayı acaba ayak parmagına yapılanla aynımı bu amalıyat

Arkadaşım vakit kaybetme hemen dondurtma başka hastaneye gitme sıkıntın yoksa benimde elimdeki sinirlerden tendonlardan baya sıkıntılı ameliyatlar oldum ki doktorum Prof.Dr.Mehmet Oğuz YENİDÜNYA adını yazınca çıkar kendisine ulaş vakit kaybetmeden git gözük prof para ister ameliyata girmez deme ben kefilim kişiliğine doktorluğuna.Benim ayak bileğim donuk donduruldu ama bende his yok o yüzden iyi yada kötü diyemem benim yaşadığım tek sıkıntı koşamıyorum merdiven çıkarken ayak ucu çok nadirde olsa takılıyor ve hareket etmediği için sandalet terlik giyemiyorum ve hareket olmadığından dolaşımda bozuk.

sızede gecmıs olsun benım basıma ocak ayında geldı bu kaza ve 2ay alcıda kaldı tel taktılar ama bı turlu kemık kaynamıyor 3 veya 4 doktor gezdım am hepsı aynı seyı soyluyor dondurulması gerekıyor dedıgınız doktora da danısacagım parmagımın dondurulması ıs gucumu dusururmu acaba

çncelikle çok geçmiş olsun..Okurken dikkatimi çekti.Anladığım kadarıyla kemik kaynamıyor.PRP tedavisi var. Dokuları yenilemek,kemikte ,kıkırdakta zayıflık vs varsa PRP den ıyı netice alındığı kanıtlandı. Bence prp yapan bir ortopediste danışın derim.Dondurmadan önce bunu araştırın.

Üst Alt