Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Parmak ucunda sürekli çatlaklar oluyor. Tedavi için neler yapabilirim?

KUMSALL

Yasaklı Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Parmak uçlarımda tırnaklarımın kenarında çatlaklar meydana geliyor.Bu çatlaklar kanadığı gibi sürekli sızlıyor.Ne yapabileceğim konusunda fikri olan arkadaşlar var mı?

KUMSALL

Mutlaka bir şeylere alerji vardır. Egzamayı tetikliyordur. O maddeleri/koşulları tespit edip, onlardan uzak durmak tedavinin birinci şartı.

Cilt doktoru ne diyor bu konuda?

Ellerimde zaten egzamam var maalesef.Ancak bu durum yeni olmaya başladı.Şekerden korktum,ona bağlı değil şükür.Cildiyeciye gitme fırsatım olamadı.Ben de egzama kaynaklı olabileceğinden şüphelenmiştim.Sizin de belirttiğiniz gibi kullandığım ürünleri takip etmem gerek sanırım.Ancak şu anki sorunu nasıl halledebileceğim hekime gitmeden bilemiyorum.

Ellerimi ne kadar nemlendirsem de aşırı derecede kuruluk var.

KUMSALL

Deterjana, sabuna, klora, suya vb. çok sık kullandığın bir şeye alerji oluştu kesin. Bunu tespit etmeden doktor da tedavi üretemez

Haklısınız.Öncelikle bunu tespit için uğraşıyorum.Çok teşekkür ederim.

More than soap firmasından patcholi-sedir sabununu alın günde 2 defa yıkayın başka birşey kullanmayın.

Sevgili Ayrton Senna,

Bahsettiğiniz ürün tam olarak hangi hastalık için kullanılıyor acaba?Yani egzamaya karşı mı?

Peki ,çok teşekkür ederim.

KUMSALL çok geçmiş olsun. Parmak uçlarında çatlaklar bende de oluyor. Vücut susuz kalmış olabilir suyu az içmek buna sebep olabiliyor.

İkinci olarak ellerinizi sabunla yıkayınca kalıntı kalmamasını yani iyice durulamaya özen gösterin. Çünkü bu kalıntılar hassas olan cilt için çatlak sebebi olabiliyor.

Son olarak size tavsiyem kullandığınız marka sabunu değiştirip başka marka deneyebilirsiniz. Kullandığınız sabun cildinizi kurutuyorsa buda çatlamaya sebep olabiliyor.

Tırnak kenarlarında oluşan çatlaklar sanırım vitamin eksikliğinden de kaynaklanıyor olabilir. Ben protein tozu kullandığım için hiç fark etmedim. Doktorun izin verirse gıda takviyesi kullanabilirsin.

KUMSALL

Rica ederim. Patcholi Sedir sabunu. Eğer İstanbul da iseniz Üsküdar dan alabilirsiniz. Ordan daha uygun geliyor. Günde 2 kere kullanıp başka birşey kullanmayacaksınız. Bizim müdürün ki de geçiyor.

"Acı badem yağı kremi" egzmayı sadece 2 kullanımda geçiriyor, en azından durum bende böyle...

adamo

Bademin cilt üzerindeki etkisini duymuştum.Denenebilir kesinlikle.Teşekkür ederim.

Üst Alt