Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Paxera ilaç hakkında bilgisi olan var mı?

asrın1

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
arkadaslar 1 hafta once hastanede okb takıntı hastalıqı teshısı konuldu ve paxera 30mg ılac yazıldı ılac hakkında bılgısı olan , yan etkılerı veya kullanan kısı bıraz bahsedebılırmı

bende karaciğere dokundu yan etkisi o oldu, çokta bi işe yaramadı bende ama her bünye aynı değildir kabızlık sorununuz varsa aman dikkat bayağı bi kabızlığı ilerletiyor

Yıllatca farklı dozlarda kullandığım bir ilaçtır. Merak ettiklerini sorabilirsin.

İyi akşamlar herkese paxera 40 kullanırken çok yediğim için eski ilacım olan selectraya geçiş yaptım fakat 15 gün kadar sonra paxera yoksunluğu çektim tekrar başladım ama vücud paxeraya ne zaman alışır eski halime geri dönerim 1 haftadır kullanıyorum ama?
@ayDÜNYAvazo bilginiz varmı acaba?

Son düzenleme:
Herkese selamlar yaklaşık 1 aydır paxera 40mg kullanıyorum ama hala eskisi gibi olmasada aşırı takıntı var devam ediyor acaba ilaç tam anlamıyla ne zaman etki edecek ne zaman rahatlama sağlayacak?
@OğuzHan112 hocam görüşlerinizi almak istiyorum mümkünse

1 Ay henüz erken.. eskisi kadar olmasada,dediğine göre biraz fayda gördüğün anlaşılıyor.

Kontrole gittiğinde doktorunla konuşursun.

@isabeyy,

Minimum 2 haftada etki eder zamanında kullanmıştım.

@Kobra_,
Belli olmuyor mesela bu ilacı bırakmadan önceki halim nasıldı acaba onu durmadan düşünüyorum herşeyi kafaya takıyorum ama sonra unutuyorum

@isabeyy,

Çalışmadığın için takıntılar daha fazla olabilir ve seni rahatsız edebilir. Çalışmaya başladığında, ilaçlarında yardımı ile takıntıların azalacaktır. Merak ettiğin kitapları oku. Müzik dinle. Araştırma yap, spor yap vb.

İş bulmak veya iş kurmak için faydalı olabilecek bir site. Kendi sitemdir. Bir incele istersen muhakkak faydalı olacaktır. En azından hangi işleri yapabileceğini, hangi işleri yapamayacağını kısa sürede öğrenmiş olursun.

Geçmiş olsun.

Çalışan insanların günlük, haftalık yaşamlarından örnek :
sabah 6:30 da uyanış.
Sabah 8 akşam 18:30 çalışabilirsiniz.
1 saat eve geliş.
1 saat yemek. Saat oldu 20:30
Bu saatten sonra
Televizyon izleyebilirsiniz.
Bilgisayarınızdan, cep telefonunuzdan internet forumları, twitter, instagram, facebook neler olmuş bitmiş bir bakabilirsiniz.
Eve bağlı internet ve bilgisayarınız varsa film, dizi, belgesel izleyebilirsiniz.
Merak ettiğiniz bir konuda kitap okuyabilirsiniz.
Müzik dinleyebilirsiniz.
Spor yapabilirsiniz. ( Vücut geliştirme, kardiyo, zayıflama, dövüş sporları vb )
Saat 23:00 olunca uyku vakti.

Hafta sonu cumartesi, pazar ise tek başınıza veya arkadaşlarınızla veya ailenizle dışarıya gezmeye çıkabilirsiniz.
Piknik, avm, deniz, gölet, park, tiyatro, sinema vb.

@Kobra_,

Hocam iyi günler şimdi benim sorunum şu şekilde ben 9 aydır paxera 40mg kullanıyordum gayet iyiydim yani takıntı hiç yok denecek kadar azalmıştı biraz kaygı vardı fakat kilo yaptığı için bana iyi gelen ilk ilacıma geçiş yaptım yani selectraya selectra 100mg çıktı dozu 20 gün sonra takıntı stres geri gelmeye başladı sonra üşüme titreme falan olmaya başladı selectra 50mg paxer 20mg 3 gün içtim sonra paxera 40 devam ettim 35 gün falan oldu ama eskisi gibi olmasada aşırı takıntı devam ediyor dahada etkisini bekleyecek miyim yoksa ne olacak acaba?

@isabeyy,

Anladım.
Paxera 40 mg kullanımına devam et. 2-3 ay içinde tamamen etkisini gösterecektir.

Sende ayrıca Obsesif kompulsif bozukluk yani OKB olabilir.

OKB ne demek, belirtileri nelerdir, tedavisi nasıl olur vb bilgiler için aşağıdaki linke tıklayabilirsin.

Paxera kullandıktan sonra kilo alıyorsan spor yaparak kilo verebilirsin.

Bir insan 1 günde yediği yiyeceklerden ortalama 2000-2500 kalori alır. Gene 1 günde yaptığı aktivitelerle ortalama 2000-2500 kaloride yakar.

Sen günde 1.000 kalori daha fazla yakacak aktivite yaparsan 1 günde 100 gram yağ yakarsın demektir.

1 ay boyunca her gün düzenli 1000 kalori yakarsan 1 ayda ortalama 30.000 kalori yakarsın demektir. Bu da 3 kg yağ yakımı yani kilo vermek demektir.

Hangi hareketler 15 dakikada, yarım saatde, 1 saatde kaç kalori yakar merak ediyorsan aşağıdaki linke tıklayabilirsin.

Geçmiş olsun.

Psikiyatri İlaçları kilo yapmaz.. iştahını açar sadece...yemezsen kilo almazsın.

Şimdi,anladığım kadar fazla kendini dinliyorsun.. ne zaman fayda edecek diye...aslında bu da bir kompulsif davranış.

Kendini bir rahat bırakabilsen🙂.herşey yoluna girecek..biz anca söyleriz..Olmuyor malesef değilmi?

Okb için en etkili anafranil sr 75.veya paxil-paxera..

@isabeyy,

Hocam birde elimde raporlu 5mg rexapin var dağa bitmesine var fakat bana yetmiyor 10mg gerekir onunda raporu var onu aile hekimine reçete ettirsem eczacı verir mi acaba?

Raporluysa aile hekimi yazar, eczaneden alırsın.

Ama bana göre sürekli gittiğin doktorun varsa önce ona git.. ilaclarını tekrar bir düzenlesin.

Psikiyatri ilacları ezbere kullanılması doğru değil.

@isabeyy,

Rexapin 10mg yoksunluğu çekiyorum maalesef yani 2.5mg yetmiyor

@isabeyy,

Kardeşim zor bir şey değil.. doktoruna git Güzelce ilaclarını düzenlesin.

Ben şunu kullan bunu kes şunu arttır vs diyemem..suçlu oluruz...bu kaonularda hassasım.

İyi akşamlar herkese paxerayı 2 3 gün içilmesi taktirde tekrar içince yeniden başlamış gibi mi olacam yoksa birkac gün içinde yoksunluk azalarak gider mi acaba?

@OğuzHan112 üstadım yardımcı olur musunuz?

Sana elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalıştık.. bence takibini yapan doktora söyle, Hocam ben her şeyi karıştırdım.. beni yatırın tedavimi ilaçlarımı bir düzene sokun.

Size göre normal geliyor.. ama bana göre çok absürt bir soru bu.

Sizin hastaneye yatırılmanız gerekiyor.

@isabeyy,

Daha çok obsesif kompulsif bozukluk gibi görünüyorsunuz..

Paxera ile bayağı bir takıntınız var..evet paxera muadil..orjinali paxil.eski bir ajan olmasına rağmen kaygı bozuk Luk...okb panik atak ve panik bozukluk için en etkili ilaç.

Psikiyatri ilaçları ağrı kesici gibi hemen etki etmez.. en az düzenli 3 ay.. devamında 8 ay düzenli kullanırsan anca yanıt alırsın

Bana göre hastaneye yatırılmanız gerekiyor.. sizi takip eden doktorunuzla görüşün.. burası ne hastane ne poliklinik..

Son düzenleme:
Evet takıntı çok fazla bende şunun için sordum zira eczanede bulamazsam 2 3 gün içmezsem tekrar başladığım da yeniden başlamış gibi mi olacam yoksa aynı şekilde devam mı edicem

Birde sanırım başka ilaçtan geçince sıfırdan başlamış gibi olacam

İki üç gün içmezsen bir sorun olmaz.. bu ilaçla ilgili herhangi bir sıkıntı yok, eczanede bulabilirsin hiçbir sıkıntı yok

@isabeyy,

Tanı obsesif kompulsif bozukluk. ilaçlarla ilgili kompulsif davranışlarınız var.

Biz burada poliklinik yapmıyoruz.. sadece önerilerimiz oluyor.

Benim kendi kanaatim.. hastaneye yatmanız, tedavinizi sil baştan düzenleyip yakından takip edilmeniz gerekiyor.

Kızmayın bana..paxera ile çok fazla kompülsif düşünceleriniz var.

Dışarıdan tedavi ile bu düşüncelerden kurtulabileceğinizi zannetmiyorum.

Yani doktorunuzla görüşün.. hatta ısrar edin sizi hastaneye yatırsın, ilaçlarını da tekrar düzenleyip yakından takip edilmem daha uygun.

Bana göre böyle..sağlıklı olan da bu.

Paxil paxera xetenor bunlar aynı ilaç olmaı lazım. Seneler evvel çok kullandım. Lakin bir faydasını görmedim. Şunu diyebilirim ara vermemek gerekiyor . Kısacası sevgili dostum unutma OKB kroniktir ölene kadar ilaç içmek zorundasın tıbba göre. Bunu bana 2006 da bir doktor hanım söylemişti. Tebrik ediyorum doğru demiş.

@OğuzHan112,

Yok hocam estağfurullah paxera ile bi takıntım yok genel olarak takıntım var birde paxera 4 5 gün dahi içmesek tekrar içtiğimiz zaman yeniden başlamış gibi olmayacaz değil mi sadece yoksunluk belirtileri olur içtiğimiz zamanda eski halimize döneriz

Bu kadar ince elemek sık dokumak bile obsesyon belirtisi.

Siz farkında değilsiniz..bunu gayet net bir şekilde anlayabiliyor.

Bu konu ile ilgil daha fazla yorum yapmak istemiyorum..

Annem hastane de .şuan için onunla ilgilenmem gerekiyor..

Bir süre sizlere fazla zaman ayıramayacağım.. affınıza🙋

@isabeyy,

Son düzenleme:
İyi günler arkadaşlar hali hazırda 3 aydır paxera 40mg kullanıyorum ve 1 aydır da rexapin 10mg kullanıyordum takıntılar mevcut biraz daha ve ara sıra yüzümde yanmalar mevcut acaba paxera dozu mu arttırılması gerekiyor yoksa etkin bir doz mu acaba?
@OğuzHan112 üstadım sizin engin düşüncelerinizden yararlanmak istiyorum

Üst Alt