Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Plak koleksiyonu yapan var mı?

tkahveci86

Üye
Konular
32
Reaksiyonlar
0
merhaba koleksiyonunuzu hangi kaynaklardan besliyorsunuz ben şu an internetten rock albümleri satın alıyorum ilk baskı olsun nadir olsun derdim yok tavsiyeleriniz var mı

@tkahveci86 Esnaf sarayı yan sokağında ( İnsancıl Kitap sokağı ) yurtiçi kargonun bitişiğinde ESKİŞEHİR KİTAPÇISI var . Orada plak bulabilirsin veya temin edilmesini isteyebilirsin .

Pikap veya gramofon tamiri gerekirse DURA Elektronik Orhan Ustanın işyeri aynı yerdedir .

Ankarada var kale çarşıda plakçı dükkanı

Bizim gibi küçük yerlerde yaşayanlar için tek seçenek internetten almak oluyor malesef.
Eski baskı temiz plak fiyatları iyice uçtu malesef.pahalı bir keyif oldu plak dinlemek.
Yeni baskı eski albümler daha uygun fiyatlı ancak sesin dijital aktarım olduğu söyleniyor haliyle analog sesin kalitesi gibi değilmiş söylenenlere göre.Ben 50 tane kadar topladım arada dinliyorum eskileri anmak adına :)

abi zaten aradaki farkı anlıcak kadar gurme değiliz benim o plak dinleme pikaba yerleştirme vs ritüeli hoşuma gidiyor

instagramdan takip ettiğim bir kaç satıcı var. nadir plaklar oluyor, açık artırma usulu çoğu uygun fiyata oluyor. bir de metro'nun yanındaki kapalı pazarda bazı pazar günleri rus pazarı kuruluyor, orada da eski plaklar satılıyor nadir de olsa.

ikinci el plağa pek sıcak bakmıyorum sıfır plaklarda bile kusur çıkıyor türk sitelerin istediğim tarzdaki stoğunu bitirince (elindekileri çıkarmaya niyetliler çoğu plakta tazeleme yapmıyolar) amazon dan devam edicem tabi maaşa geçmek lazım

pikap lar ile plağa ilgi duyan kişi sayısı arttı

bende longplay guzel bir aşivim var
cogu orjinal mezatlardan alma

plağın bile kopyası yapılıyor, ki eskiden de yapılırdı :)

ankarada gramofon cafe sahibi ali abi süperdir
gidip plaklar konusunda ve gramafonlar konusundaki engin bilgisine hayran kalacaksınız

istanbulda ise balat ta antik dükkanlar var ara ara uğrayın
aradıgınız plağı bulabilirsiniz

aldığımız sıfır plak orijinal mi sahte mi nasıl anlarız

Valla bende uzun zamandır. Denk gelirse alayım diyordum. Yabancı birinin evinden çıkma (sıfır kondisyon sayılacak derecede) pioner set denk getirip aldım. Yanlız amfi hoparlör bi ayar yapılması lazım sesler istediğim kalitede değil.

Plak konusunda mezatlarda daha uygun fiyata denk getirebilirsin. Yabancı plaklar genelde daha ucuz Türkçe plaklara göre.

Pl-200X plakçalar + SA-408 amfi +TX408L Radio + CT 506 Kaset çalar

k69oWy.jpg

[h=1][/h]
RDrMo7.jpg

bende pikap olarak project essential 2 phono var aktif hoparlör kullanıyorum 2-3 sene sonra aynı markanın karbon fiber pikap kolunu alıp yükseltsem ciddi bir fark hissedilir mi şu anki iğnem ortofon om5e eskiyince iğne olarak ortofon 2m red alacağım

48 tane birikti ilk aldıklarımı özledim maaşa geçene kadar bunlar bana yeter harçlıkla zor oluyo ehliyete para verecem

Üst Alt