Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Polinöropati hastasıyım. Ameliyat olacağım. Bu konuda tecrübesi olan var mı?

gaye elif

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Merabalar.
Ben 19 yaşındayım ve polinöropati hastasıyım.Ayaklarda deformasyon oldu bunun iiçin ameliyat olacağım ancak daha önce olanlarla konuşmak istiyorum.
Ayrıca aşil tendon uzatma ve topuk oturtma ameliyatıda olacak ve iki ayak birden olacak.Daha önce olanlar varsa lütfen bana bilgi versin.Biz bu ameliyat konusunda aile olarak çok kararsızız.Sonucun iyi olmasını istiyoruz.Eğer konu hakkında bilgisi olan varsa lütfen bilgilendirsin arkadaşlar.
Şimdiden teşekkür ediyorum

Sizdeki teşhis sensorimotor mixt tip ( aksonal+demyelinizan) Polinöropati mi...

sevgili gaye elif.ben de polinöropatiliyim.2 yıl önce deformasyon ve ayak bileği sinir sıkışması ameliyatı oldum.aynı anda her iki ayaktan sizin yaşınız çok genç bence doktorunuza güveniyorsanız hiç tereddüt etmeyin.inşallah şifa bulursunuz.sormak istediğiniz bir şey olursa cevap verebilirim selamlar.

teşekkür ederim..doktorların bırı diğerini tutmuyor malesef.ya ni kimi evet olsun dıerı gerek yok bole devam diyor..ancak ben olmayı ıstıorm yani herkezdn çok ben ıstıorm ve daha cok amelıyattan sonrakı süreci merk edıorum..ne kadar sürede ayağa kalkılıor ne derece ii sonuç alııyor vs vs..acaba sız nerede oldnz ve hangı doktorda ??emın olun kı soracağım çok soru var :)

merhaba gaye elif.ben ameliyattan 1 hafta sonra ayaktaydım .özel bir ayakkabı ile yürüttüler ancak ben topuk değil ayak bileklerim ve tarak kemiklerinden ameliyat olmuştum.45 gün o ayakkabılarla ev dahil yürüdüm.istanbulda özel bir hastanede ameliyat oldum .yanlız ben yakınlarım dahil kimseye doktor tavsiye etmiyorum .nedenine gelince hastalığımın teşhis sürecinde çok fazla maddi ve manevi kayıplarım oldu.şunu diyebilirim tv de doktorum programına çıkan ünlü bir doktor. gece ağrılarım azaldı ve ayak şeklim bir hayi düzeldi.önünüze bir şans geliyorsa onu değerlendirmek lazım sonra tüh dememek için .bence iyice araştırın ve size mantıklı geleni tercih edin derim .selam ve sevgilerimle allah yardımcınız olsun

ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim.

merhaba Elif Gaye ;
aksonal demyelinizan sensonimotor hastasıyım bende , doktoraları iyi araştır derim, özellikle konusu hakkında uzman olmasına dikkat et, ben her iki ayaktan tendon amaliyatı oldum, ameliyat olduğumda 15 yaşındaydım 19-20 yaşlarında polinöropati olduğumu öğrendim , beni ortapati doktoru amaliyat etmişti. şimdi tam 13 yıl oldu. polinöropati hastalığının tam bir tedavisi olmadığını düşünüyorum , forumda bununla ilgili yazılar var, fizik tedavi uygulamalarını ihmal etme, sağlıklı beslen , sitresten uzak dur, kısaca sana bunları söyleyebilirim.

merabalar..

ben uzun bi süre kortızol aldım..yuksek ddozlarda hemde.
ancak suan hiç bir şey kullanmıorum. uzun zaman oldu ve daha iyi olduğumu dusunuyorum.suan sadece fizik tedavı ve yuzme ile uğrasıyorum.
ameliyatta benı daha çok dusunduren tendom transferi.çunku zaten normal gucte olmayan kas daha da güç olarak dusecek.ve ben ona sanırım gorevi olan hareketi öğretmek durumunda kalıcam..hani acaba suan kı dururmumu arar mıyım yoksa ufacıkta olsa faydasını gorur muyum bunu merak edıyorum..siz faydasını gördünüz mü ? yaşamınızda değişen şeyler oldu mu yoksa tendom transferi olmasa daha iyi olurdu mu dersiniz size sorsam ?

Ben Amaliyat olduğum zamanlarda çok küçüktüm , topuklarımla ayaklarımı kaldırıp yürüyemiyordum, ailemde o zamanlarda o doktora bir ton para verdiklerini hatırlıyorum,neredeyse sıfır araba parasıydı, özel hastanede olmuştum, amaliyat olduktan sonra platin yerleştirdiler bana, o platinler 3 ay kaldı ve her iki ayakta vardı, platinler çıktıktan sonra normal yürümem 1 ay sürdü, yani toplamda 4 ay, her iki ayağımda alçıdaydı benim, sonrasında şimdide öğle topuklarda yürürken fazla kaldıramıyorum az biraz kalkıyor işte .... Hayatımda silmek istediğim anlardan birisidir bu durum, yaşımda küçük olduğundan çok kafaya takmıştım o zamanları, Eğer yürümende ciddi problem yoksa, fizik tedavi ile çözülecek gibiyse yaşında daha küçük sayılır, toparlarsın ama durumun daha kötüsüyse o zaman ol derim, Ama benim kişisel görüşüm şimdiki aklım olsa ben olmazdım, Bence Amaliyat en son çare , ben çok araştırıp okuyan biriyim, Matriks enerji , Akapuntur gibi uzak doğu yöntemleri varmış onları araştırıyorum. (Yalnız bu konuda bir sürü şarlatanlarda varmış , doğrusunu bulmak gerek) kendi rahatsızlığım için. sende oku araştır, en az 3 doktor ameliyat olucaksın demedikce bence olma, çünkü doktorlar hastalarını müşteri gözüyle bakarlar, tabi sözüm iyi niyetli olanlara değil, bunuda belirteyim. Sormak istediklerin varsa cevaplamaya çalışırım, Herkes okusun öğrensin bilgi sahibi olsun. Acil şifalar dilerim.

teşekkür ederim...durumum kötü değil tabiki ama bilirsiniz insanoğlu doyumsuz malesef.hep ister daha iyisi daha iyisi daha .. bunun için eğer bazı şeyler daha iyi olacaksa olmak isterim tabiki ama aynı zamanda bugünümü de aramak istemem..zaman çabuk geçiyor çunku.bende zamanımı arkadaslarımla etrafımla sosyalleşerek rahat bı sekılde geçirmk ısterim.doğduğumdan beri hastanelerden bıktım.hayat çok adaletsiz..bunu bi şans olarak görüyorum (ameliyatı )..ondan dolayı doğru kararı vermek istiyorum.. velhasıl yaptğim yada yapmadığım şeyler için pişman olmak istemiorum.

Polinöropati nedeniyle ayaktaki deformasyon için ameliyat düşünüyorum..?

polinöropatiye bağlı olarak ayakta deformasyona uğrayarak ameliyat olan arkadaşlarım var mmı acaba .. ameliyatı düşünüyorum ve bana yardımcı olunmasını ıstıyorum .. şimdiden teşekkürler..

Merhaba hastalığınız ne durumda nasıl bir tedavi süreci yaşadınız banada polinöropati teşhisi konuldu geçmiş olsun Allahım acil şifa versin

Üst Alt