Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Polinöropati için belden sıvı alma girişimi..?

Konular
16
Reaksiyonlar
0
Merhaba sizden bir konuda yardımcı olmanızı rica edeceğim

eşimin nörolojiden polinöropati % 52 sürekli raporu var
vergi dairesine vergi indirimi için başvurduk maliye rapordaki ayrıntıları açıklayıcı bulmadığı emg , kan sonucu ve sayılarla gücüne değer veriyor ya o değerleri istedi tekrar sevkle sağlık kurulu raporu istedi
hastanedeki doktor emg ve kan sonuçlarına baktı kas gücü değerlerini verdi ve bunları maliye ye göndereceğini söyledi

eşim 5 yaşından beri rahatsızlığı var ve bu emg de ve kan tahlilinde görülüyor raporuda süreğen kronik zaten bizi üzen doktor bir de belinden sıvı alınmasını istedi ve emg ile karşılaştıracaz dedi tedaviyle iyileşebilir mi iyilecemez mi bakacağız dedi tedaviyle iyileşseydi 5 yaşından beridir bu hastalık var eşim şu an 26 yaşında tedaviyle iyileşmeyeceği yüzde yüz iyileşmeyeceği ortada
biz de bugün doktorun dediğini yaptırdık eşimin belinde sıvı aldırmaya gittik doktor sıvıyı alamadı kemik yapısından dolayı alamadık dedi bir hafta sonra tekrar deneyeceğiz dedi ve oparasyon sırasın da çok acı çekti şimdi evde yatıyor çok üzgünüz doktorun cinsliği yüzünden 5 yaşından beri var bu hastalık eşim şimdi 26 yaşında hala var bu hastalık doktor belden sıvı almak için tekrar randevu verdi ama biz gitmeyi düşünmüyoruz çünkü çok acı verici ve çok riskli fikirlerinizi bekliyoruz özellikle site yöneticisi arkadaşlardan

Merhaba çok geçmiş olsun zor bir rahatsızlık.Ben 16 yıldır polinöropati hastasıyım. Benden 17 kez belden bos yapıldı çok zor alınıyor sıvı basıncına bakılıyor aslında bizlere çok gereksiz bos alınması işkence her alınmasında temiz çıkıyor bizlerin hastalığı belli ama devletin prosedürleri çok ağır.Allah şifaversin..

Çok teşekkürler arkadaşım bunların yaptıkları şerefsizlik bana insanları kobay olarak kullanmak için yapıyorlar gibi geliyor bana :( :(

Merhaba bendede polinöropati hastalığı var 10 yaşında tanı kondu.
denizrüyanaz eşinizinde % 52 oranında engelli raporu varmış
bende rapor almayı düşünüyorum ama % 40 ı gecer miyim bu konuda hiç bilgim yok
yardımsız yürüyorum ama yorulmada kesilmeler ve takılmalar başlıyor
kollarımla 10 kilo kaldırıyım 15-20 dk titriyor ve 2-3 saatliğine güçsüzleşiyor.

denizrüyanaz sizin eşinizde hastalık hangi düzeyde ve nasıl % 52 aldınız ?

ANIL_K

[FONT=sans-serif]Bende senin gibiyim %40 rapor aldım.[/FONT]

Yakups tam %40 mı verdiler bunun icin 35te kalma gibi bişey olma ihtimali var mı ?
Ortopedi bişey verdi mi bende parmak ucunda yurumede var topuk ben istemedikce basmıyor

ANIL_K

Ben yürürken zorlanıyorum.Ayaklarım yere takılıyor çoğu zaman sürükleyerek yürüyorum.Ayaklarımda zaman zaman titreme oluyor.İnsafsız bir doktora denk gelmezsen mutlaka verir.Vermezse başka hastaneye başvur.Sakın ihmal etme mutlaka al raporu çok faydasını görürsün.

Ben de polinöropati hastasıyım 13 yaşımda tanı konuldu ve 28 yaşıma gireceğim. Güç kaybı, uyuşukluk gibi durumlar oluyor. Yıllardır vücut geliştirme yapıyorum. Arada bir multivitamin hapları ve sporcu gıdaları kullanıyorum. Şu an iyiyim ama nadiren uyuşukluk geliyor ve çok kalmadan geçiyor. Kulaklarımda az duyma kaybı ve gelen kelimeleri anlamamazlık yaptı. Spor yapmasam durum çok kötü olurdu, eminim. Tahliller sonucu minimum sınırda. Boğaza iyi bakacaksın, kilo almayacaksın, spor yapacaksın. Desteksiz yürüyebiliyorum, merdiven inip çıkabiliyorum. Yalnız yaşıyorum. Doğuştan az denge kaybı var; ama öyle etkisi yok. Bu hastalığın tedavisi yok. Boşuna doktorlara gitmeyin. 3 ya da 6 ay da bir kan tahlilleriyle durumunuzu ölçtürün. Sıvı filan da neymiş, aldırmayın. Benden bir Biyopsi almışlardı başka yok. Eski bilgilerimize bakıp tecrübe yaparlar sadece. Kontrol için 1 hafta hastanede isteğimle yatmıştım. Hiçbir şey yapmadılar. Eski dosyalarım ile ilgilendiler. Başka bir şey yok. Beni taburcu etmişler de haberim bile yok. Ölsek bile o doktorların umurunda değil. Kendi doktorunuz olmaya, sağlıklı beslenmeye, hep mutlu olumlu düşünmeye bakın. Mutluluk en etkili tedavi. Sağlıcakla kalın.

Öncelikle yakups ve Sculptor cok teşekkür ediyorum
sculptor senin rapor oranın kac ??
Aynen vucut hantallaştı mı hayat cok zor dinc tutman ve kilo almamak sart
Capada fizik tedavi doktoru bana fazla güc kaldırma kendinide cok yorma dedi. Ilerde sıkıntı cekersin dedi.ne kadar dogru bilemem cogunlukla yürürerek ayakta calıştıgım işten ayrıl dedi bide seneye grşelim her zamanki gibi
Ama spor yapmadanda daha kötü oluyor vücut
Yürürkende ayaklarda bi esneme oluyor mu parmak ucunda yürüdügümden dolayı
Mesela gittim %40tan az verdi başka yere hemen başvuramıyoz diye biliyorum ?

ANIL_K bende başka rahatsızlıklarda olduğundan %70 raporum var. Bence sporsuz olmaz. Zamanla vücut ağır kaldırmak isteyecek. Hafif ile başlayıp vücut istedikçe ağırlık olabilir. Vücut hantallaştı gibi ama hantallaşmaması için uğraşıyorum. Daha yeni spordan geldim. Formda kalıp boğazına bak. Kilo alma. Namazı bırakma. Başka yer olayını bilmiyorum.

Üst Alt