Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Polinöropati ön teşhisi nedir?

dreamfail

Üye
Konular
156
Reaksiyonlar
80
Bundan 7 ay kadar önce ayak bileğim burkulması ile başladı. Daha sonra kemik ağrısına dönüştü ve son 1 aydır sol ayağımda uyuşma, karıncalanma var. Ataklar halinde gelen güçsüzlük ile ayağımı kaldıramayacak durumda oluyorum. Bugün nöroloğa gözüktüm. Polinöropati şüphesi olduğunu belirtti. Kan tahlilinde şekerim ve kalsiyum yüksek çıktı. Pazartesi EMG randevusu verdi. Acaba polinöropati olan var mı? Nasıl bir hastalıktır? Tedavi yöntemleri nelerdir?

Polinöropati periferik sinirlerde hasara veya disfonksiyona bağlı olarak ortaya çıkan bir sinir hastalığıdır...genelde diyabete bağlı olarak ortaya çıksada bazı hastalıklardan dolayıda kendini gösterebilir.

Tabii farklı hastalıklardan bağımsız olarak da ortaya çıkabilir.

Diyabetiniz varsa muhtemel bundan kaynaklıdır.

Tedavisi altta yatan hastalığın tedavi edilmesi durumunda şikayetleriniz azalacaktır veya tamamen düzelecektir.

Tam düzelme ve ilerleme olmasada sinirlerde ki hasar kalıcı olarak kalır .

@dreamfail,

Son düzenleme:
kemoterapi sonrası kaldı.verile ilaçlar kafa bulanıklığı yapıyor.caım yansa da zihnimin açık olması için almıyorum.acı ağrı çok yüksek kırık ayak tendon kopması kaburga kırığı vs çok az hissediyorum.kemik iliğimden uyuşturulmadna örnek alınsa da acıyı az hissediyorum.daha birçok örnek var unu hava atmak için değil nöropatinin acısı bunlardan fazla kıyaslama için yazdım ...ilaçlar nöropatimi hafifletmedi o yüzden doktorla konulup karar verin ..

Evet kemoterapi veya fazla radyasyona maruz kalma durumlarında da nöropati gelişebilir.

@hanifeaydin,

Üst Alt