Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Polio sekeli için önerebileceğiniz doktor?

cotanak28

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
3 yaşlarındayken geçirdiğim ateşli bi hastallık sağ bacağımda kalıcı bir etki bırakmış.Doktorlar polio sekeli dedi.Şuan 27 yaşındayım 4 yıl önceye kadar sadece aksamam vardı.Sağ bacağimda 2 cm lık bir kısalık var.Daha sonra elimi sağ dizime vererek yürümeye başladım.Doktora gittim ve bana uzun bacak yürüme cihazı yazdı.Yaptırdım kullanıyorum ama bu cihazla beraber çift değnek kullanmaya başladım.Bu arada sol bacamda da güçsüzlük oldu.Şimdi şu durumdayım:iki bacamda dizden altta güç ve his kaybı var.Uzun bacak yürüme cihazı ve çift değnek kullanıyorum.Yaş ve kilo ilerledikçe zorlanmaya başladım.Araştırmalarım sonucu tedavi olup bu cihazı ve değnek kullanmayı bırakan arkadaşlar olmuş.Bu tedaviyi olan arkadaşlar var mı?Önerebileceğiniz bi doktor var mı?

Arkadasım öncelikle cok geçmiş olsun..
size teşhisi nerede koydular? benim bildiğim kadarıyla
polio sekelinde bu kadar hızlı ilerleme olmaz..kas hastalıklarında cabuk ilerleme olur.
yazikki gunumuzde polio tedavisinde uzman dr çok kalmadı:(
bu konularda İstanbul çapa üniv hastanesi cok başarılıdır diye bilirim
siz yinede başka drlarında görüşlerini alın.. acil şifalar...

HAZAN68 teşekkür ederim.KTÜ de bu teşhisi koydular.Yukarıda da yazdığım gibi 4-5 yıl içinde bu duruma geldim.Artık zorlamaya başlayınca araştırmalara girdim bende.

Allah şifa versin. İnşallah derdine derman bulursun.Çocuk felcine sinir hücrelerimiz harap olup bazıları da öldüğünden sinir hücreleri ile ilgili gelişmeleri de takip etmemiz gerekiyor.

post polio olabilir mi rahatsızlığınız? Sürekli hastalığın gerilemesi sanki bunu gösteriyor gibi...

Üst Alt