Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Polio sekeli kontrolü için hangi branş doktoruna gitmeliyim?

mehmet-41

Aktif Üye
Konular
80
Reaksiyonlar
38
arkadaslar hastahaneden randevu almak istiyorum hangi bölüme almalıyım poliosekeliyim sol ayagım bazen yere sürtüyor düşmeler oluyor bazen daha önce böyle seyler yasamıyordum acaba yas ilerledikce hastalıkta ilerliyor demek hangi branş bakıyor acaba ortopedimi fizikmi kararsız kaldım

Fizik nüroloji bence bu ikisinde bakıyor ikisinden hangisi dersen fizik

Bildiğim bu kadar

Bence ortapedinin işi diyil nuroloji fizik bakıyor ortapedik kırık çıkık catlaç bu çıkık bu tur vakalara bakıyor

Sende sağa ol inşallah en kısa zamanda eski sağlınıza kavuşursunuz

bu gün fizikten muayne oldum afo (reflex) saglık kurulu raporu ve recetesi verdiler ortez protez işlerine bakan medikale gittim 250 tl dedi normal min fiyat ayrıca 250 tl yi ödeyip sgk'dan gidip parasını alabiliyormusuz internette gördüklerim almak istediğim afo arasında pek fark göremedim ben sizlerin bilgisini alayım dedim

Geçmiş olsun konuyla ilgili bilgisi olan varsa cevap yazabilirmisiniz

Geçmiş olsun kardesim ortopedi doktoruna gitmelisin istanbulda doktor hacı kutlu var ayak kisaligi uzatıyor başka Dr arama bu doktor çok iyi engelliler için bulunmaz bir Dr dir

Ben uzatma ameliyatı sonrası kas gücümü fazlasıyla kaybettim. Dr larla uğraşmayı boşver, hepside ayrı bir darbe bırakıyor vücutta. Kasları yormadan hafif egzersiz ve kasların zamanla kısalmasını önleyici egzersiz. Bu ikisi tüm dr lardan etkili. Yormadan gün içine yayarak. Birde uzun süre sabit kalmaktan kaçın, memuriyette falansan uzun süre oturma.

Kardeşim ben sana sayın doktor hacı kutlu yu öneririm neden diye soracak olursan ayak uzatma ameliyatı yapıyor diz kapağı yerinden çıkmış sa ameliyatla düzeltiyor istanbulda sayın hacı kutlu doktor var allah bin defa razi olsun

Üst Alt