Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Polis memuruyum. %45 raporla ne zaman emekli olabilirim?

sokr@t

Aktif Üye
Konular
93
Reaksiyonlar
58
Arkadaşlar %45 şizofreni raporu ile ne zaman emekli olabilirim acaba ?

doğum tarihi =1978 ,
2000-2002 arası askerde asteğmenlik 1 yıl 3 ay ,
2002-2005 arası toplamda 2 yıl 4 ay ssk ,
2006 temmuz ayından beri de memurum 11 yıl 2 ay civarı .

[FONT=sans-serif]2010'dan önce memur olup, memur olduğunda raporu bulunmayan ve sonradan tespit edilen
% 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 6480 gün,

şartına göre emekli edilirsiniz. [/FONT]

Bu durumda 45 raporla ben hangi tarihte emekli olabilirim .

2008_oncesi.PNG

Arkadaşlar kelebek arkadaşımız 6480 gün demiş ancak bu tabloya göre ben farklı anlıyorum yanlış mı düşünüyorum .

sokrates ;
Sizin gönderdiğiniz tablo ssk'dan emekli olacaklar için geçerli.
Ancak siz memurluk yaptığınızı belirttiğiniz için sizin için geçeri değildir.

@KKELEBEKK sağolun cevabınız için bu durumda geçmişteki ssk günleri ,asteğmenlik günleri sayılmıyor mu o zaman ben memuriyete 2006 da başladım 2006+18 yani 2024 e mi geliyor acaba bunu merak ettim.

sokrates

SSK + Bağkur + Askerlik + Memuriyet vs. ne varsa tüm günler toplanır emeklilik hesabında ve 6480 olduğunda emeklilik hak edilir. Kabaca 15 yıl deseniz, x 360 = 5400 eder. 6480'e ulaşmak için yaklaşık 3 sene daha devam etmelisiniz.

Bipolar Bozukluk %40 özür oranı

Arkadaşlar bana hem bipolar bozukluk hem de okb teşhisi konuldu tabii oran falan almadım %40 oranla erken emekli olsam nasıl olur riski var mı varsa nedir?Memurum .

Sokrates, özür oranı ile değil zaten D dilimisin dilekçe verince emekli ederler.rapor almana gerek yok tekrar

Alperoni85 bu kadar basit mi yani bir dilekçe ver emekli ol kontrol olmasın bence bu kadar basit olsa D dilimi memurların hepsi emekli olur gibime geliyor .

Sokrates sen 5510 A mı tabisin 5434 e mi? Büronun tebliği varmı duruyormu?özelden arkadaşlık isteği gönderirmisn?

Arkadaşlar memurum 12 yıllık bipolar hastasıyım 40 raporla erken emekli olsam kontrol riski var mı ?

@OturanBoğa memurlukta yıpranma sürem vardı o da sayılıyor mu ? 6480 güne ulaşmak için .

sokrates

senin o rahatsızlığa geri hizmet iyi yapmamışlar adamlar psik. rahtsızlarda ne bahane üretsek derdinde

Çalışması gereken süreyi tamamlayacağı tarih (zorunlu hizmet ) sistemde 2026 gözüküyordu şimdi 2023 gözüküyor bu değişiklik neden olmuş olabilir ?

rapor almak istiyorum ne yapmam lazım ilk nereye müracaat etmem lazım .

[FONT=sans-serif]T.C.SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞIEmeklilik Hizmetleri Genel MüdürlüğüKamu Görevlileri Emeklilik Daire Başkanlığı'n dan görüş nasıl alınıyor ?.Ne yapmak gerekiyor ? Kontrol Muayenesi konup konmayacağı ile ilgili görüş alınabiliyor diye duydum.[/FONT]:confused:

Engelli Rapor oranım %74 bu durumda kaç prim gün olması gerekiyor ?

xxx...:confused:

Son düzenleme:
Üst Alt