Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Protez göz ameliyatı olmak istiyorum. Göz çevremin uyuşuk olması sorun olur mu?

Konular
15
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar sol gôzüm görmüyor bebeği de beyaz. protez taktırmak istiyorum ama korkum şu benim göz çevrem uyuşuk bir sorun olur mu
gerçe doktora gitcem ama taktıran arkadaşlardan öneri ve görüşlerini almak istiyorum düşme veya kayma tehlikesi varmı nasıl olcak şuanki göz çıkartılcak mı

teşekürler şimdiden istanbuldayım tavsiye edenlerde olabilir.

bizim komsu yillardan beri protez goz
parmagiyla cikarip takiyor ara ara merhem surmezse rahatsiz oluyor capak oluyor o gozunde 2 3 kere abdest alirken lavaboya dusurup ekonomik olarak zorlandi zavalli devletten sosyal guvencedende bisi beklemiyo cok onuruna duskun kendince
eger gozunuzde bir rahatsizlik yoksa risk teskil etmiyorsa proteze bosver derim
yoksa sizin goz kenari uyusuklugu birsey yapmaz nasilsa parmakla cikariyor komsum
gormen geri gelmeyecek olduktan sonra doktorlarin elini opme bence

goz oyularak ameliyatla tamamen cikariliyor

bende öyle düşündüm

zaten benim gözù dondurdular rahatsızlıkta vermiyor protez göz taktırmaktan çekiniyorum dahada doğrusu korkuyorum sağalu n arkadaşlar

mrb benim gözümde aynı sizin gibi. ben bi kaç doktora gittim bizim durumumuzda olanların 3 seçeneği var. birincisi eğer görmeyen gözünüzün büyüklüğü diğer gözünüzle aynıysa, diğer göz bebeğinizin boyutunda bir lens yapıyorlar onu normal lensler gibi takıyorsunuz 3 ay boyunca hiç çıkarmadan kullanabiliyorsunuz. diğer gözünüzden hiç bir farkı olmuyor tabi göz kaslarınız sağlamsa ve diğer gözünüzle aynı şekilde hareket edebiliyorsa en mantıklısı budur ameliyat olmanıza da gerek kalmaz..

2.si protez taktırmak bu diğerine göre daha zahmetli ve tuzlu tabi. ben istanbul ataköy deki dünya göz hastanesine gittim doktorum akın banaz bey di. onun anlattığına göre görmeyen gözü ameliyatla alıcaklar (SHUKUFE arkadaşımın dediği gibi bir OYULMA söz konusu ASLA DEĞİL). sadece gözün beyaz kısmındaki sıvıyı alıyorlar ameliyatla. ameliyattan bir 30 gün sonra da diğer göze uygun gözünüze size özel bir protez yerleştiriliyor. kesinlikle HAREKETLİ bir protez bu ve diğer gözün tıpa tıp aynısınnı yapıyorlar..

3. seçenekte hiç bir şey yaptırmayıp normal hayatınıza devam etmek..:(

umarım yardımcı olmuşumdur rabbim hepimizin yardımcısı olsun..

seni rahatsız etmiyorsa hic bişi yapma , protez göz biraz zahmetli , 3-4 yılda bir degiştirmek gerekiyor

Böyle önemli bir konu da dahi neden bilmeden yorum yapılıyor anlamak güç.
Protez Göz taktırmak isteyenler ÜTSE yöntemini araştırabilir.
Gözün kornea ve sklerasına dokunulmadıgı için protez göz gözde çapaklanma ,kızarıklık vs yapmaz.
Gözden düşme ihtimali yok denecek kadar azdır. (Futbol oynasanız,basketbol oynasanız bile düşmez.)
Sürekli çıkarıp değiştirme gibi bir durum söz konusu değil. İsterseniz hiç çıkarmayın, isterseniz ayda bir çıkarıp 2,3 dakkada temizleyin.

Gözden düşen protezler, gözün iç dokusunun tamamen çıkarıldıgı durumda ortaya çıkabilir. Tabi hazır protez kullanıldıgında da..
ÜTSE yönteminde ise,gözün sadece arka kısmı çıkarılır. Gözün ÖN yüzüne dokunulmaz.

ankara da ya şehir dışından gelecek ve protez göz yaptırmak isteyen varsa benimle iletişime geçebilir..

protez göz ameliyatı sonrası durum nasıl oluyo.göz kasları ne durumda oluyor arkadaşalr?

Üst Alt