Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Protez kulak ameliyatı olan var mı? [Soru]

Konular
4
Reaksiyonlar
0
selam arkadaslar ben 32 yasinda isitme ve dogustan kulak yoklugum var daha once cerrahi operasyonlar gecirmeme ragmen istedigim verimi alamadim kıkırdaktan kulak yaptılar olmadı su anda koklear implant ve protez kulak ameliyatı olmayı düsünüyorum bu is icin Ankara'ya gittim A.Ü. Diş Hekimligi Fakultesinde gorusme yaptim daha once o tur ameliyatlar yaptiklarini soylemelerine ragmen kendimi ikna edemedim sonucta yeni gelismeye baslayan bir teknik ve isinin ustasi firmalarin Turkiye'de fazla oldugunu sanmiyorum ve bana 7.000 ile 10.000 Amerikan Dolari arasinda bir masraftan bahsettiler daha once protez kulak ameliyati olan ve ya yakinlarindan olan biri bana aciklayici bir bilgi verebilir mi acaba

MERHABA
Kasım ayının başında Ankara da oğlum koklear implant ameliyatı oldu.Bu ameliyatı Türkiye de çok az hastane yapıyor bu bilgileri bilgisayarından koklear implant derneği olarak ararsan bulursun.Ama bu ameliyatı yaşı ilerlemiş olanlara yapmıyorlar nedeni beyindeki duymamızı sağlayan damarların kireçleme olması
Maliyeti devlet tarafından karşılanıyor şuan da yeşil kartlılara bile yapılıyor deniliyor.Türkiyede iki tene cihaz kullanılıyor MED-EL ve NUCLEUS

hosgeldın sıteye engelsız prtez kulak ıcın canını sıkma derım sacını uzatır kapatırsın ne var sankı ama duymamak yasamı zorlastırıyor
ozgurce yanlısınız var cok ılerı yaslarda bıle ımplant amelıyatı yapılıyor ıyı basarılı da oluyor
benım fıkrım ılerı yaslarda konusmayı bılmeyenler ıcın cok zor herhalde cocuklar gıbı ogrenemez ılerı yaslardakıler
konusmayı bılen dudak okuyanlar ıcın sevındırıcı sonuclar alınıyor
bıldıgım unıversıte hastanelerınde hemen hemen hepsınde ımplant yapan doktorlar var ankarada hacettepede pek cok ımplant amelıyatı yapılıyor eskısehır osmangazı tıptada ıyı doktorlar var bıldıgım
ben medel ımplant yaptırmıstım cocuklugumdan berı hıc televızyon telefon radyo anlayamadıgıdan herhalde 7 sene ımplat kullanmama ragmen bunlarda basarılı olamadım
ama ıletısım acısından cok guzel olmustu hayatım boyunca hıc bılmedıgım seslerı duymustum ımplantla aldırmak zorunda kalınca cooook uzulmustum sıze sans dılıyorum arkadasım hersey gonlunuze gore olsun

Protez kulaktan kasıt implant mı? Yani ikisi aynı şey midir?

Üst Alt