Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Prozac kullanan var mı?

sokr@t

Aktif Üye
Konular
98
Reaksiyonlar
232
Ben de geçmiş takıntısı var geçmişte yaşadığım üzücü sinir bozucu olaylar ve insanlar aklıma geliyor sinir oluyor ve acı çekiyorum prozac sanki bu takıntıma iyi geliyor gün de 2 tane içiyorum sabahları aklıma gelse bile düşünceler arada sırada daha az düşünüyorum es geçiyorum yani ne dersiniz.

Bende aynı sen gibi takıntılıyim. On sene önce yaptığım aptallıklar olsun hareketler olsun aklima gelince fena rahatsız oluyorum acaba bende mi prozac kullansam

Ben kullanıyorum bipolar bozukluk var bende...

ben 20 mg dan gunde 3 tane kulandım çok zor döenemlerdi aynen takıntılarım çoktu ve gene çok fazla deyışen bır şey yok sanırım...

Prozac ı bırakınca takıntılarım yine başlıyor benim yıllar önce olmuş şeyleri bile kafaya takıp sinir oluyorum o yüzden artık bırakmayı düşünmüyorum .

Prozac yazdıracağım yarın ama eczacı piyasa da pek yok dedi fulsac diye muadili varmış nedir prozac la birebir aynı mı kullanan var mı ?

bende de var geçmişi düşünme örneğin çarsıdan gelince eve ne konuştuysam kimle görüştüysem aklıma geliyor ve bu beni rahatsız ediyor paranoid şizofreniden harelde bende ki

Ahmet T senin yine iyiymiş ben 5 yıldır yüzünü bile görmediğim kişileri takıyorum .

sokrates
aynen bende de var bebeklik arkadaşlarımı eski mahalle arkadaşlarımı hayal görüyorum

Benim ki hayal değil saplantılı düşünce daha sinir bozucu bir şey .

konuşuyor musun onlarla
benim sinirimi bozuyorlar küfrediyorlar sövüyorlar kahkaha atıyorlar
zor bir durum

Benim yaşım 40 yaşadığım geçmişe dair her ne varsa kafamın iÇinde bölüm bölüm duruyor ta 20 sene önce tartistigim yada cevap veremedigim konular geliyor aklıma diyorumki bi zaman makinası olsada o ana gidip şimdiki aklıma sak diye cevap vereyim ama invega kullandigimdan beri bunlar bayagi azaldı tabi benim düşüncem sokrates fulsac kullandım 7 sene prozac kadar etkili değil ama rahatlama yapıyor o da

@acrl79 aynen hep keşke şöyle deseydim lafı geçirseydim tarzı şeyler basit şeyler aslında adam dayak yiyor unutuyor biz ufacık bir lafı senelerce takıyoruz kafaya bu nasıl bir hastalıktır sebebi tam olarak nedir çözemedim bir türlü .:confused:

Anafranil kullandım daha önce prozac tan daha memnunum demek ki kişiye göre de değişebiliyor .

Depresyon icin verilen aile hekiminin yazabilecegi herkesin yararlanabilecegi bir ilac bipolara bunun yaninda mani donemi engelleyici ekstra ilac verilir

Kafandaki sürekli tekrarlayan düşünceler için. Antipsikotik kullanmak daha güçlü bir çözüm olacaktır.

Antipsikotik olarak cedrina kullanıyorum zaten o sayede uyuyabiliyorum .

Prozac ve cedrina kullanıyordum doktor abilifiy yi de ekledi neden eklemiştir , nasıl bir ilaç kullanan var mı, ne işe yarıyor ?

Uyku sorunu başladı ben de cedrina içer uyurdum şimdi hem cedrina hem abilifiy içiyorum uyuyamıyorum neden olabilir ?

Cedrina kaç mg kullanıyorsun ben 200 mg kullanıyorum ve gayet rahat uyuyorum

@acrl79 aynen ben de 200 mg ama hem çok zor uykum geliyor hem de gecenin bir yarısı uyanıyorum nedir bu ne yapmalı bilemedim.

Geceleri yatmadan papatya çayı yada rezene çayı icmelisin ben öyle yapıyorum çok rahat ediyorum yatmadan 1 1.5 saat evet içersen çok iyi geliyor

Cedrinanın başaramadığını bitki çayı başaracak öyle mi ? Çay sevmiyorum tabii bir de o var önerin için sağ ol .

Hayır cedrinayi kullancaksin ama öncesinde bu bitki cayinida içersen daha iyi olurdu sevip sevmemen tercih tabi bende cedrinaya rağmen gece uyaniyordum her gece 4 gibi şimdi bunu yaptıktan sonra uyanmadim keyifli pazarlar

sokrates...hocam naçizane önerimdir bana çok iyi geliyor,yoğurt a limon sık ve az da tarçın ekle ben böyle yaptımı inan 1 saat sonra gözlerimi açamıyorum,ben bir de her akşam yatmadan 1 bardak bitki çayı içerim mutlaka akşamları ilacım da yok...ama senin akşam aldığın ilaçlar varsa etkilenişim olabilir belki,doktoruna sor tabii ki...ama yoğurt limon tarçın karışımını rahat yapabilirsin bence.

Bitki çayı içmem sevmiyorum ancak yoğurt fena fikir değil gibi hem severim yoğurdu demek limon sıkıp tarçın ilave etmek gerekiyor uyku için bunu ilk kez duydum deneyeceğim .

Bol bol esnetir:) eskiden icmistim

Prozac beni daha kaygılı yapıyor

Bu ilaç nasıl etki ediyor çözemedim. Paranoyak biri yaptı beni.
Anksiyete cabası

Arkadaşlar bende de bipolar +okb var abilify dan çok fayda gördüm.Takıntılarıma ve depresyonuma çok iyi geldi.3-4 yıl abilify 10 mg kullandım şimdi iğnesini vurduruyorum ayda bir kez.Biraz uyku sorunu yapıyor ama ben yanına solian da içtiğim için etkilenmiyorum.

Üst Alt