Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikiyatri hastaları neden daha çok sigara içiyor?

daily_26

Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
Arkadaslar Topluma Kiyasla Psikiyatri hastalari Daha Fazla Sigara İcildigi Soylenmekte Sizce Bu Dogru mu ve Sebebi Nedir ?? Ozellikle İçen Arkadaslara Sorum..Teskurr..

sigara çay vazgeçilmezim paranoid şizoyum

2 ay önce küt diye bıraktım :) .yalan yok beynimi bunun için hazırlayana,şartlayana kadar 3 ay geçmiştir.3 4 tane başarısız denemem oldu :)

oldboy2 sanada tebrık gercı cok olmamıs bırakman ama 2ayda fena deıl ins baslamassın gerı:)

Antipsikotiklerin yan etkilerini bastırmak için genelde sigara içilir.Ben de ilaç yazdırıp bırakacam.

psikoloji bozuk diye içiyoz işte cevabı soruda

ben çayla beraber içemiyom yıllardır çay bitince hemen yakıyom

Günde 8-9 taneyi geçmiyorum.1,5 paket içiyordum.

Okuduğum bütün yayınlarda pisikoz türü rahatsızlıklarda sigara kullanımı oranının ve miktarının çok yüksek %80 olduğu şeklinde kendimde benzer durumlar gözlemliyorum.

Örneğin bazen bakırköy ruh hastalıkları hastahanesinin yatan servislerinin olduğu bölümlere geçiyorum hastalar bahçedeyken tellerden ilk istedikleri şey sigara oluyor.

Forumda ki bu tür rahatsızlığa sahip kişilerde ki sigara kullanım durumu, miktarı ve etkilerini merak ediyorum.

Bazı araştırmalarda kesin olmamakla beraber nikotinin bu rahatsızlığa sahip kişilerde bir miktar rahatlama sağlayabildiği kullanımın bu sebeble bu kadar yüksek olduğu şeklinde.

Not: Sigara kesinlikle sağlığa ve cebe zararlı hiç bir şekilde kullanımı hoş görülemez ben sadece durum tespiti yapmak istiyorum.

Çay ve sigara muhteşem ikili, çok içiyorum. Ancak rahatlatıyor. Birazda olsa kafam ayılıyor. Her nikotin aldığımda

4 defa ruh ve sinir hastalıkları 3 defada üniversite araştırma hastanesinde yatışım oldu.Ruh ve sinirde çakmak yasaktı saat başı yakılırdı. sırf bu yüzden 1 sigara biterken diğerini yakarak 5 6 tane sigara içen adamlar vardı. Bende çok içiyorum,doktorum ilacın etkileri azalıyor azalt dese de olmuyor.

@neron+,

su ve içecekler de etkisini azaltıyor
ben sigarayı az içiyordum hastaneye yatışım oldu orda çoğalttım

tuvaletin sidikli yerinden izmarit alıp ağzına götüren ruhsal hasta bile gördüm

Evet bir nevi biraz olsun keyif veriyo bende az icereim hastalanınca artıyor

sigara Günde 2 paket içiyorum sanki daha uyanık yapıyormuş gibi bi etkisi var

Günde 1 paket içiyorum süründürmeden öldürse keşke.

Üst Alt