Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikiyatride "tedavi ile düzelen-düzelmeyen" tanısı neye göre konuyor?

Konular
9
Reaksiyonlar
4
Psikiyatri de tedavi ile kısmen düzelen tedavi ile düzelmeyen tanıları neye göre konur tedavi ile düzelmeyen olması neye göre konur ve şartları neler

Bence bunu en iyi doktorlar bilir bana göre. BİZ HASTALAR TAM BİLEMEYİZ BUNU.
YALAN KONUŞMUŞ GİBİ OLURUZ BİZ.

İyi günler herkese bir kulağımda total işitme kaybı var /12 oran veriliyor askerlikten muaf oldum fakat bunun yüzünden iş bulamıyorum hayallerime ulaşamadım sınavları kazandım ama kulağım hep bi herşeye engel oldu bu da haliyle psikolojimi aşırı bozdu 1.5 senedir ilaç tedavisi kullanıyorum ara ara bayılmalarım oldu stresten yorgunluktan çok hızlı kilo alıp veriyorum bazen hiç birşey yemiyorum bazen abartıyorum anlayamadığım ruh halleri içerisindeyim çok aşırı borcum var sürekli kafamda intihar düşüncesi var ama bazen de ara ara içim bi mutlu oluyor ama bu durum beni çok yoruyor ilaçlardan da pek fayda görmedim her ay ilaçlarım değişiyor normal reçete de kullandığım oldu yeşil reçete de tanı yerim de uyum bozukluğu yazıyor bir hafta önce kurula girdim kulaktan /12 anksiyete bozukluğundan 20 aldım bir sene önce girdiğim de de 20 almıştım psikiyatriden bu oran yükselirmi yoksa hep 20 de kalıcak mı 1.5 senedir tedavimde hiç düzelme yok sürekli takip veriliyor iyi günler herkese şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim

• Beğen
Reaksiyonlar: oxzd
Çaliştirilamayacagi kısmı neye göre yazılıyor kanun dayanak varmı yoksa kafasına göremi konuluyor

Yaziliyor

ses ile alakalı işler şöförlük yük taşıma gib gibi abi güvenlik bir dünya iş olamıyorum bunun yüzünden

Kanun dayanak var sağlık raporu isteniliyor öyle kabul görmüyorum

Mesela itfaiye okulunu kazandım üniversite de sağlık kriterlerini karşılamıyorsunuz yazıp tercih bile yapamadım

Anksiyete bozukluğu kısmen düzelen.

Kaygı bozuklukları tedavi edilebilen olduğu için kısmen deniliyor.

Doğru hekim ve doğru tedavi ile anksiyete boz.. tüm grupları tedavi edilebilir.

Çok çok nadir tedaviye direnc oluşturan kaygı bozuklukları olabilir..

Burada önemli olan anksiyete bozukluğu tanısı ile belli bir süre 3.4 yıl düzenli takip..her türlü terapi ve antidepresanların kullanılmasından sonra tedaviye yanıt alınamıyorsa... Eşlik eden hastane yatışlarınız da olursa tedavi ile düzelmeyen %40 raporu alabilirsiniz..

Özet olarak anksiyete bozukluğu doğru hekim doğru tedavi ile düzelebilen bir hastalıktır.

@hsnsarix433,

İşitme kaybım var /14 engel veriliyor bel fıtığım var ve 2.5 senedir psikiyatrik tedavi görüyorum engelli raporuna başvursam /40 lık dilimi geçebilirmiyim yada ne kadar engel oranı alırım psikiyatri tanım hala tanı konmamış dedi doktor bayılmalarım var ama epilepsim yok ama epilepsi ilacı Tegretol 400 mg efexor 150 mg ketya kullanıyorum ve hala tanı konmama sebebi nedir sizce 2 senedir tedavi görüyorum ama hastalığımı bile bilmiyorum

Üst Alt