Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikiyatrik engellilerin halk arasındaki algısı..?

Micro123

Üye
Konular
21
Reaksiyonlar
70
Halk arasında " deli "deyince cesur korkusuz mutlu kimseyi takmayan biri anlamında kullanılıyor

Ama gel gör ben 6 yıldır psikiyatrik engelliyim halk arasındaki "deli " tanımına uymuyorum tam tersiyim

İnsanlara Şizofreniyi anınca korkuyorlar ama kendime hastanelerde yattığım hastalara bakınca korkulacak bişeyin olmadığını görüyorum

Sizin çevrenizin tepkileri görüşleriniz neler

@Micro123, psikozu olan ve tedavi kabul etmeyenlere deli denebilir, çünkü psikoz insanın aklını başından alıyor. ben mani atağı yaşarken "cesur, korkusuz, mutlu, kimseyi takmayan" gibi bir halde olduğumu iyi hatırlıyorum, ama psikoz tam delilik diyebilirim.

halkın hastalıktan korkması ise son derece normal, neredeyse her gün bir psikozlu hasta birini bıçaklıyor ülkede, dolayısıyla psikoz hastaları tehlikeli sınıfa giriyor, ama ilacını kullanan ve doktor takibinde olanların bu şekilde olmayacağını tersine normal insandan ayrılamayacak kadar "normal" olabileceğini de düşünüyorum.

EN ÇOK YAŞAYANLAR BİLİR BUNU. SENİ DİĞER İNSANLARDAN AYIRT EDİLDİĞİNDE ANLARSIN ANCAK. BU BİR ÇEŞİT HASTALIK VE BİGÜN BU BİTECEK

@aydünyavaz, ben de psikoz tedavisi görüyorum anlarım tabi ki, sadece yaşayan bilir, ama teknoloji henüz hastalığa kesin çözüm bulma seviyesinde değil maalesef belki ilerde bir gün keşfedilir kesin tedavi yöntemi.

Doğrusu ben ilaçlarla falan PSİKOLOJİK HASTALIKLARA bir çare bulunacağını HİÇ sanmıyorum. (ÖRNEĞİN BANA 24 YIL ÖNCESİ 15 YAŞLARIMDA İKEN FİZİKSEL BİR KAZA SONUCU PSİKOLOJİM YARI ÇAPLI BOZUNTUYA UĞRADI)

Üst Alt