Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikiyatrik hastalıklar ne zaman elle tutulup gözle görülüp teşhis koyması kolaylaşacaktır?

ayDÜNYAvazo

Aktif Üye
Konular
592
Reaksiyonlar
134
Psikiyatrik hastalıklar ne zaman elle tutulup gözle görülüp teşhis koyması kolaylaşacaktır?

Soruyu anlamadım ama,bence her zaman Psikiyatrik hastalıklara teşhis koyması zordur ve zor olacaktır,belki bi ihtimal 1,1,5 asır kadar sonra kolaylaşabilir.

herhangi bir biyolojik belirteç olmadığı için zor bir ihtimaldir.

Bende şunu merak ediyorum ; Hiç ilaç kullanmadan tek seferde bir beyin ameliyatı yapılarak tedavi edilebilir mi acaba gelecekte böyle bir şey mümkün olabilir mi?

psikolojik hastalıklar çok zor tam 17 18 senedir dermansız depresyon hastasıyım başta ailem çevrem psikolojmi bozdular. işsizlik parasızlık sıkıntı stres yedi bitirdi beni.. doktor ilaç veriyor ama onlarda sürekli uyku yapıyor nereye varacak bizim sonumuz ?? şu kahpe dünyada yüzümüz gülmedi gitti..

Eskiden ilaçta yokmuş insanlar ne yapıyormuş acaba günümüzde eskisine oranla daha çok psikiatrik hasta var bence .

Hastalıklarda ilaç tek başına yeterli .olmayabilirİster bedensel olsun ister psikolojik. Baş agrısı bazen susuzluk uykusuzluk yorgunluktan vb şeylerden de kaynaklanır. İlaç artı iyi gelecek şeyleri yaparsak daha iyi olur. Bir dönem bedensel agrılarım vardı. İlaç içerdim faydası olmazdı başka yerlere zarar verdi basit bir agrı kesici. Başım agrıdıgında bol su içiyorum uykusuzluktan oluyorsa uyuyorum. İlaç artı iyi gelen şeyler yapıldığında daha faydalı olur diye düşünüyorum

@samedo99,

İzzet güllü algı yaratmaya çalışıyor diye düşünüyorum. Hastalıkların o kadar yenilmez ve yaşanılmaz olmadığı diğer bir değişle sanıldığı kadar kötü olmadıklarını yaymaya çalışıyor. Bunun avantajları ve dezavantajı olacaktır. Madem bu kadar kötü değil ilacı bırakayım diyenler olabilir. Avantajı ise çok zor ama bu algıyı yayarsa sağlıklı bilgisiz insanların, işverenlerin bakışı yumuşayacaktır.

Doktorum bana 7 yıl ilacını duzenli kullanıp atak geçirmeyen hastam var dedi. 7 yıl atak geçirmedim ve 8. Yıl hastalandım.

@sokr@t,

Eskiden boş boş oturan adam yoktu. Herkes yapacak bir iş bulurdu. Bizim köyde mesela her gün bir iş var herkes bir şeyler yapıyor akşama kadar. Ayrıca bazı bitkilerde antidepresan etkisi gösteriyor. Bazılarını müziklerle tedavi ederlermiş. Bazılarını Kuran okumak ile. Hastanın yanında 1 saat boyunca Kuran okurlarmış.

valla zamanında o hacılara hocalara o kadar çok gittim ki artık nerdeyse inancımı kaybetmeye başladım. umutlarım bitti tükendi. gına geldi yeminle.. insanda biazda şans olacak coğrafya kaderdir diye boşuna dememişler...

@Breh81,

Uykusuzluk, enerjide artış, dikkat dağınıklığı ve panik atakla başlamıştı. OKB ve psikozla devam etti.

İlk defa nasıl başladı diye sorarsan 8 yaşında OKB ile başladı. (Rahatsız eden aynı düşünce tekrarı ve kendine zarar verme)

@osmangazi, anladım uykusuzluk gerçekten zor olan bazıları 2 3 gün uyumaz bişi olmaz bizim beynimiz 1gun uyumayinca sorun oluyo bende anlamis değilim okadar sağlıksız yada gucsuzde değiliz sanırım başka şeylere çalışıyor o arada biz bunu algilayamiyoruz..

Üst Alt