Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikiyatrik rahatsızlıkların en büyük sebebinin cinsel tatminsizlik olması ihtimali

niçevo1

Üye
Konular
10
Reaksiyonlar
4
Şizofreni ve bipolar teşhisiyle 14 senedir ilaç kullanan ve 4 defa hastaneye yatırılmış 32 yaşında bir erkek olarak netice itibariyle fark ettiğim durum bu oldu.

Hayat her halükarda gidiyordu ama bir şekilde cinsel istek çok arttığında aşık olup neticede mahvettim hayatımı.

8 senedir Risperdal kulanıyorum ve hastanelik olmamanın sebebinin cinsel isteğimi inanılmaz derecede azaltmış olması bundan eminim artık. Cinsel istek olmadığında bir halt olduğu yok.

Wilhelm Reich diye bir adam var Freud'un talebesi o da keşfetmiş bu durumu.

Bu memlekette o kadar iğrenç bir namus anlayışı var ki lanet ediyorum artık. Senelerce çalıştım gayret ettim acı çektim en iyi kabul edilen üniversiteyi bitirdim bileğimin hakkıyla sıfır torpille düzgün bir işe girdim ve ailemin isteğiyle akrabayla sözlendiğimde bekaret pazarladılar resmen. Asla karşılayamayacağım miktarda parayı malı eşyayı elbiseyi isteyip 1 ayda evliliğe lanet edip sözü bozmama sebep oldular. Evleneceğim kızın ise ne eğitimi ne zekası ne bilgi birikimi ne güzelliği hiçbir şeyi yoktu.

Fahiş kelimesi bir şeyi olduğundan çok daha yüksek bedelle satmak demek.

Bugün evlilik denilen şey fuhuş pazarına dönmüş halde.

Ben ruhum kirlenmesin diye zinadan uzak durmaya çalışıyorum ama bu leş toplum resmen hayatı zindan ediyor erkeklere.

@niçevo sen sözü bozup kurtulmuşsun birde 3 ay 5 ay bilemedin 1 yıl evli kalıp ömrübillah nafaka ödeyen erkekler ne yapsın kadına şiddetin kadın cinayetlerinin güya önüne geçmek isteyenler bu meseleyi neden çözmüyor kadın kocasından boşanıyor birçoğu başka biriyle yaşamını sürdürüyor eski eş hala nafaka ödüyor hani hukuk hani eşitlik .

Son düzenleme:
Filozof Sokrates kadınla erkeğe aynı hakları verirsen kadın erkekten daha fazla hakka sahip olmuş olur diyor.

Erkeğin zaten cinsellik ve çocuk dışında ekstra bir şey beklediği yok kadından. Ama kız tarafı bunu resmen kendileri bulnumaz Hint kumaşıymış gibi pazarlıyor.

Instagram denilen kerhanede kızlar kendilerinin paha biçilemez olduklarını düşünüyor. Halbuki nohut kadar zekaları olsa onlara her gün yüz tane mesaj atan erkeklerin aynı şeyi başka yüzlerce kıza yapıp olta attıklarını ve yüz kişiden biri olsa yeter deyip kimi denk getirirlerse tuvalet kağıdı gibi kullanıp attıklarını anlayacaklar ama o erkekler sana kulum köleyim ayakları çektiği için kendilerini ilahe gibi görüyorlar.

Bu toplum çöplüğe dönmüş halde. Tabi yaradan salakmış bekaret zarını hata etmiş de yaratmış siz çok akıllısınız çözdünüz meseleyi namus bacak arasında değil deyip lağıma çevirdiniz ortalığı.

Kadınıyla erkeğiyle rezil rüsva olmuş bir toplumuz artık. Geçmiş olsun.

niçevo

aynen. Kadın erkekle bir kez eşit hale getirildi mi, artık kadın erkekten üstün olur. Sokrates. doğru demiş .Eskiden yani çocukluğumuzda Avrupa da bakire kız yokmuş kimse evlenmiyormuş çocuk yapmıyormuş falan der Avrupalının dedikodusunu yapardık evet masumiyetin olmadığı yerde insanın ne evlenesi ne de çocuk yapası geliyor Avrupalıda o yüzden yapmıyormuş demek ki ahlaki çöküntü birde üstüne adaletsizlik yoksulluk ne ararsan var beteriz onlardan yani gelde evlen evlenebilirsen .

niçevo

Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun, yalnız yorumuna katılmıyorum çünkü, aynı yaştayız ve ben evli bir kadınım 2012de evlendim ne ben ne ailem birşey istemedik, çünkü ben severek evlendim eşimin durumunu bildiğim için hiçbir şey istemedim nişan yüzüğü ile evlendim, ev eşyası desen asla marka ve lükse takılmadım,, çok şükür ki mutluyuz,,, demem o ki sen doğru insanı bulmamışsın henüz,,, biliyorum çok kötü çıkarcı hemcinslerim var ama, inan bana gerçekten sevince herşeye kabul oluyor insan,,, umarım dilediğin gibi bir eş bulursun mutlu olursun,, yeterki pes edip ön yargılı davranma...

Losdy
akıl sağlığın zengin olsun yeter.eve eşyaya arabaya tapılmaz tapmayın artık dünya malına herşey oyalanmak için siz asil sahibinize yaklaşın

KORKMAZ4423

Onun bilincindeyim, ve öyle yapıyorum zaten, önemli olan tek şey sevgidir, gerisi hikaye

niçevo şizofreni farklı bipolar farklı daha teşhis net değil 8 sene az mı?

doktorla görüş konuyu bülük sıkıntı de anlar.

gerçi doktorda sıkıntı artık. hastanelerin tadı zaten yoktu ortalık 56.

ben neurotin veya depakın almassam saga sola sadırıcak hale gelıyorum.

gecen sene psıkıyatrı verırken neurontını dedıkı bu sekılde ya hapse gıdersın ya mezara. gercekten gozum donuyor atesim yukselıor

bagımlı oldugum seyler var tahammul edıorum sabredıorum o da delırtıor benı.

(Gölge) Kapitalizmin sebep değil netice olduğunu anlasak zihnimiz feraha erecek ama biz halkı iyi ve temiz sanma sanrısı içinde olduğumuz için meseleyi doğru teşhis edemiyoruz.

Bakın mesela çok basit bir misal vereceğim. Ciddi manada fakir insanlar 4'er 5'er çocuk yapıyor yarınlar yokmuşçasına. Çünkü adamlar hayatlarından memnunlar ve çocuklarının olması o çocuğun yaşayacağı sıkıntılar onlara koymuyor.

Mesele insan fıtratının vücudunun çok kötü şartlarda dahi kendisini iyi hissedecek bir potansiyelinin olması. Türkler yumurtanın çıktığı tavuktan yumurta çıkar demişler. İnsanlar üredikçe düzen daha da kapitalistleşiyor çarklar dönsün diye. Ben önceleri insanların ellerinde milyonlarca kütüphanelik internete erişme imkanı yokken cehaletlerini mazur görüyordum. Artık o internette okuyup öğrenmek yerine ne kadar rezil şeyler peşinden koştuklarını görünce halkın böyle başa böyle tarak denilecek noktada olduğunu anladım.

Sebep cehalet. Kapitalizm insanlar cahil oldukları ve cehaletlerini izale etmek bertaraf etmek için gayret sarf etmedikleri için ortaya çıkan netice.

Losdy

bende cinsiyete dayalı aşka,sevgiye inanmıyorum malesef ... bekar bir erkeğim. sadece dış görünüşüme bakıp benden hoşlandığını sanan çok bayan olmuştur tahminim. fakat hepsini boşverdim hepsi yalandı çünkü bana göre aslında.

Allah sevgisi böyle değil , hepimiz ona muhtacız çünkü. şimdi halen yaışıklı olabilirim belki. veya sureti çok güzel hanımlar var. fakat Allah bu suretin yaşlılık gelip çatınca ve o güzellik mahvolunca geri verebilecek tek varlık.

yani güzel/güzellik dedin mi Allah var , gerisi boş.

sözgelimi bahsettiğiniz sevgi bence doğru değil. Illaki eşinizi , kocanızı sevmeyin bu saçma bir sevgi demiyorum aslında , sadece Allah'ın emri olduğu için bir şey güzel olur. Allah mutluluğunuzu artırsın.

tabi kişisel fikirlerim veya bulgularım , kimseyi bağlamaz istediğinzi secebilirsiniz.

Freud ve öğrencisini bilmem ama; Maslow'un ihtiyaçlar hiyer
arşisinin bir basamağı hep eksik kalacak. yine insanlar sayesinde. 🙂

Slm arkadaşlar psikolojik rahatsızlığı olan kişiler cinsel ilişkilerinizi nasıl etkiliyor. aşırı istek duyma mi yoksa isteksizlik mi.affedersiniz ama bende inanın çok tetikliyor.asiri doyumsuzluk hissi veriyor.

Aşk çok fena zarar veriyor, imkanınız varsa aşka bulaşmayın.

Merhabalar,
psikoz hastaları masturbasyon isteğinizde artış oluyor mu? zaman zaman bu istek çoğalıyor ilaçlar normalde isteksizlik yapması ile biliniyor ama bende tersi oluyor bazen ilgincime gitti

Bir insan hem şizofren hem bipolar olamaz. Bipolarda çoğunlukla duygularda bozulma olurken şizofrenide algı ve benlikte bozulma oluyor.

Üst Alt