Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikoz dediğin tek dişi kalmış canavar!

perseküsyon

Aktif Üye
Konular
95
Reaksiyonlar
226
Merhaba arkadaşlar...42 yaşındayım 25 senedir antipsikotik kullanıyorum Belki ömür boyu da devam edecek ama artık psikoz yaşamıyorum. Negatif belirtiler minimum seviyeye indi. Pozitif olanları da (hezeyan vs) tolore edebiliyorum. Stabilim ve remisyondayım. Sürekli gittiiğim psikiyatri doktoru, farkındalık seviyemin ve işlevselliğimin yüksek olduğunu söylüyor. 20 senedir kamuda memurum Hayatımın en verimli dönemini yaşıyorum diyebilirim. Herkese geçmiş olsun.

ne mutlu sevindim benim de iç görüm yüksek korkum şu bu iç görü zamanla azalıyor mu yoksa başlangıçta nasılsa hep öyle mi devam ediyor.

Farkındalık denen şey bilinçten çok farklı bir şey değil. Zaman farkındalığım çok zayıf. Günde 50 kere tarih kaşesi basıyorum. Sorsalar ayın kaçı diye zorlanıyorum cevap vermekte. Bir gittiğim yeri defalarca gitmeme rağmen acaba geçtim mi gideceğim yere oluyorum. Biriyle tanıştığımda ismini ezberlemekte uzun zamanımı alıyor. Dikkatim uzun süre toplayamıyorum. 3 seneyi geçti son atağım. Bipolarım 24 senedir. 7-8 yaşlarda rahatsız eden düşünce tekrarlarım vardı. ilk defa psikiyatriste 11 yaşında gittim.

sizin adınıza çok sevindim hocam umarım iyilik haliniz bozulmadan devam eder.
kendi adıma konuşursam bazı düşünce bozukluklarımın farkında olmama rağmen dış dünyada zaman geçirmek benim için eziyet geliyor.

geçmiş olsun sizi clonex mi iyi etti
ben geçenlerde remisyondaydım gene hasta oldum

Son düzenleme:
@Serhatç,

sınıfta kendimi güvende hissediyorum hocam,çocuklardan dolayı nedense hezeyana girmiyorum. ama zil çaldığında öğretmenler odasına gitmek istemiyorum. bu bana da ilginç geliyor zaten. oldu bitti 18 yaş altı çocuklarla iletişimim hep iyi olmuştur. belki benim ruhum hiç büyümedi. evde çocuklarımla ne şaklabanlıklar yaptığımı görseniz şaşırırsınız. ama sınıfım hariç dış dünya da herkesten kaçasım geliyor.
mesela bazen çcouklarımı sitenin bahçesine indiriyorum orada komşu çocuklarını topluyorum kendi çocuklarımıda katıyorum yakar top ,voleybol oynuyorum. doktorun dediğine göre çocukları kendine tehdit olarak görmüyorsun ondandır diyor.

Allah muvaffak eylesin. Psikoz u yaşamayan bilmez. İnşallah hiç belirti yaşamazsın.

Cevap yazanlara teşekkürler @republix sağolasın. İç görü, kendini geliştirdikçe yükselir. Kitap okursun, sosyal faaliyetlere katılırsın vs. @osmangazi, anladığım kadarıyla , sende dikkat eksikliği, dalgınlık gibi durumlar var Bazen bende de oluyor. @neron+, hocam, temennileriniz için çok teşekkür ederim. """dış dünyada zaman geçirmek benim için eziyet geliyor.""" diye yazmışsınız. Bu hissiyat bende de var Sizi anlıyorum. @Ahmet T, evet kardeşim. Daha önce seroquel,zyprexa, risperdal vs ilaçlar kullandın ama en büyük faydayı clonex'te gördüm. 14 senedir kullanıyorum Sen niye tekrar hastalandın ? @Artı_Noksan, kardeşim eyv. sağolasın. @Şamil676767, kardeşim ; amin ecmain Aynen öyle ; psikozu yaşamayan bilmez. Bazı belirtiler devam ediyor ama çok zorlamıyor.

Son düzenleme:
Üst Alt