Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikoz hastası olarak yaşadıklarım [Pickle]

@osmangazi, insanların uyarılarının farkındayım ama zaten bir tane daha ilacım var. Hepsini toptan bırakmadım ki. Doktora gitmememin sebebi belki bıraktırmaz diye. O doktoru da değiştireceğim raporum bitince. İyi olduğum halde ilaç ekledi.

@Pickle, Eğer doktora sormadan bıraktıysan çok büyük hata yapmışsın.

İyiyim demişsin hastalar iyilik durumuna tek başına karar verebilecek olsalar doktorlara ne gerek var

2 hafta çok erken bir süre ona rağmen garip düşünceler nadirde olsa geliyor diyorsun.

Başka ilaç kullanıyorum hepsini bırakmadım diyorsun invega temel antipisikotik ilaçtır yanına kullandığın ilaç devam etsen ne olacak ki.
Devam ettiğin ilaç nedir?

Umarım kontrolünü kaybetmeden ve gerçeklik algını kaybetmeden kendi isteğinle tedavine geri dönersin.

@Pickle, Evet Rexapin de temel tedavi edici antipisikotik İnvegayı doktor ne için ilave etmişti tedavine.
Keşke doktorun tedavisinin yanlış olduğunu düşündüğünde ilacını bırakmadan başka doktora gitseydin.

@kara duman, arkadaşlarımla görüşmüyorum diye ekledi. Ben zaten liseden mezun oldum. Arkadaşlarımla mesajlaşıyordum. Hava soğuk diye buluşma teklif etmiyordum, onlar davet etti ben kabul etmedim değil mevzu. Zaten onlar da sınava odaklanmıştı.

@kara duman,
Doktor arkadaşlarımla görüşmüyorum diye o ilacı ekledi. Mesajı anlamamanız durumun absürtlüğünü açıklamaya yeter.

Bugün aile hekimine ilaç yazdırmaya gittim. Paligis'i bıraktığımı çünkü iyileştikten sonra yazıldığını söyledim. Gayet normal karşıladı.
Benim aile hekimim her geldiğimde yok, sadece bir kez gördüm. Başka doktorlara muayene oluyorum, hep farklı doktor bakıyor çünkü sistem her seferinde rastgele doktora muayene veriyor.
Geçen ay doktor 1 aylık ilaç yazmıştı sinir olmuştum. Şimdiki doktor 4 aylık yazdı. 4 ay boyunca aile hekimliklerinde sürünmek yok. 😜

Üst Alt