Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikoz hastasının işitsel halüsinasyonları ilaç kullanımıyla kaç ayda iyileşir?

Konular
12
Reaksiyonlar
46
Bazılarında 1 ayı bulurken bazılarında birkaç ayı buluyor ben ise yedi buçuk ay antipsikotik kullanmama rağmen tamamen kesilmedi sesler acaba bu iyileşme 1 yılı bulur mu ? İşitsel halüsinasyonları kesilenlerin 8 ay sonrası mı kesildi ? Tecrübesi olanların yorumlarını bekliyorum.

@Üzümlükekim,
bende 3 ayda falan tamamen belirtiler sıfırlanıyor

siz ne gibi duyumlar alıyorsunuz acaba etraftan üstüne alınma mı oluyor?

@republix, hangi ilacı kullanıyorsun. Hayır bende paranoya ve hezeyan üstüne alınma olmuyor eskiden vardı şimdi yok .Ben olmayan sesler duyuyorum.

@tb2nhf, siz hangi ilacı kullanıyorsunuz acaba.

Son düzenleme:
@Üzümlükekim,
seslerin oldugu zaman cok yogun oldugu zaman 5 yıl öncesi zeprexa kullanıyordum şu an yalnız xeplion igne kullanıyorum

Ben 25 - 30 gün ses duydum doktor abilify verdi yaklaşık 15 saat sonra sesler kesildi bir daha duymadım.

Bipolarım ama 2021 de son atağımda 30 günden fazla sürdü ama benim sadece hezeyanlarım yoktu. Psikozun yanında ek olarak okb panik atak depresyon mani, karma ataktı. o an rüyada gibiydim herşeyi hayal meyal seçiyordum. Hezeyanları destekleyecek şekilde duyuyordum. Mesela pencerenin yanında babamla bir adam konuşuyor. Adamın polis olduğunu düşünüyor ve babama "kimse o kadar iyi satranç oynayamaz" hile yapıyor olmalı dediğini sanıyordum. Sürekli satranç oynuyor ve satranç kanalında youtubede karşıdaki sanki benle konuşuyor gibiydi. Bir hamle söylüyorum. Adam yanlış diyor. Baska biri sesleniyor bir önceki oyunun en iyi hamlesi bu diyor. ben yemek yemeye gidiyorum diyorum adam kaçarsın tabi diyor. Halbuki youtubede yayın yapan adam beni nerden duysun.

ben hergün küfreden sesler duyuyorum ben tedaviye yanıt veremiyorum

Trsmden tanıdığım bir kişi hergün müzik duyuyorum diyor ilaç içmesine rağmen kesilmiyormuş sesler

Arkadaşlar sesler yeni kesildi 3 gündür duymuyorum yaşasın clopixol depot. Yani iyileşmem 7.5 ay sürdü zor dayandım ama iyi oldu yoksa ilacı işe yaramıyor diye bırakacaktım bu tür ilaçlarda iyileşme için en az 8 ay beklemek lazımmış bunu tecrübe edindim.

Üst Alt