Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikoz hastasıyım. Maça gitmek istiyorum ama hastalığım tetiklenir diye tereddütüm var..?

volkano39

Üye
Konular
162
Reaksiyonlar
4
Psikoz hastası Kırklarelinin ilcesindeyim. Yarın Kırklareli afyon spor maçına gitmek istiyorum ama hastalığım tetiklenir diye biraz heyecan yapıyorum gitmeyi çok istiyorum ne tavsiye edersiniz?

@volkano39, @samedo99 Yoğun ve farklı yönlerden gelen sesler işitsel halisinasyonları şiddetlendirebilir.

Pisikozda beyin dış ortamdan gelen seslerin hangisinin gerekli hangisinin gereksiz olduğunu ayırt etmekte zorlandığı için bütün sesleri önemli olarak algıladığı için aynı anda çok yüksek ve farklı yönden gelen sesler beyni çok yorar. Böyle bir şey olursa ortamdan uzaklaşırsınız.

Sıkıntı olup olmayacağını kendiniz bilebilirsiniz sadece.

Sosyalleşmek açısından faydalı olur gitmeniz.

kendimden örnek vermek isterim.
1 haftalık bir seminer vardı yaklaşık 150 kişilik bir salondaydık.ilk 2 3 gün zihnim çok yoruldu. sonraki 4 ve 5. gün artık dağılmıştım. seminer bitti ama bende değişik sanrılar başladı. nervium içiyordum sakinleşmek için ama o da işe yaramayınca doktora gittim 7 gün içinde 5 adet iğne yaptı. 5 gün sonra gel 2 iğne daha yapacam dedi ama ben gitmedim ona da çünkü iğnelerde şaftımı kaydırmıştı. ama toparladım.
ben yaşıtlarım veya benden buyuklerle aynı ortamda çok fazla kalamıyorum.
sizinki 2 saatlik bir aktivite belki maç güzel geçerse eğlenceli bile olabilir sonuçta günlerce sürecek birşey değil sadece 2 saatlik bir şey.. ama psikotik tetiklenme herkes de neye göre olur bilemediğimden size gidin de diyemem. geçmiş olsun

Üst Alt