Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikoz olmadığımı nasıl ispat edebilirim?

basari

Aktif Üye
Konular
193
Reaksiyonlar
4
benim hastalık hafif derecede fakat piskoz teşhisi kondu piskoz değilim ilaçlarımı alıyom travicto 3 ayda bir 350mglik rileptid 1mglik günde tek kullanıyom cedrina 300mglik günde tek kullanıyom piskoz olmadığımı nasıl ispat edebilirim

İspatlayamazsın. Aksi hareket edersen ters teper. Zaman geçtikçe iyi olmaya devam edersen zamanla ilaç dozu ve sayısı azalır.

• Beğen
Reaksiyonlar: AS3
5 sene sanırım süresi var ilaç kullanmadiktan sonra alınabiliyor sanırım ama bu çok tehlikeli doktorla plan yapıp hareket edilmesi gereken durum yoksa atak ustune atak gecirtir adama
@basari,

Teşhis bir yerde mi görünüyor, neden ispat edesiniz ki? İlaçlara ihtiyacınız yoksa bırakabilirsiniz.

@Breh81,
Psikoz olmadığını söylemiş, ilaçları bırakmak sorun olmaz.

@Pickle, ilaçlar ile iyi olduktan sonra genellikle iyileştiğini düşünebilir. ne kadar süre ilaç kullandığını söylememiş bu arada.

Çok fazla ilaç kullanıyorsun. Zaten psikozu olmaması lazım bu kadar ilaçla. Ayrıca psikoz olmadığını neden kanıtlamak istiyorsun ki

Psikoz tanısı bir defa aldıysan artık doktorlar bir daha olabilir olarak yorumluyor ömür boyu ilaç tedavisi veriyor. Aslında remisyona girmişsin bir sonraki atağa kadar

Son düzenleme:
  • Beğen
Reaksiyonlar: AS3
Bence psikoz olmadığını öne sürmek ve kabullenmemekte psikozun etkisi,tabi kendi fikrim ve düşüncemdir.

İspat edemezsin/edersen eğer bu senin ne işine yarayacak?
(YOKSA SENDE BAŞKA HASTALIKMI VAR ONUMU DEMEK İSTEDİNDİ)

EVET BEN YENDİM.
SENİ BİLMİYORUM.

@Breh81

piskoz olmadığım kanatindeyim ilaç kullanmasamda atak olmaz diye düşünüyom

@Pickle, eğer birkere atak gecirdigse streslede olsa birdaha geçirme olasılığı varmış doktorlar daha iyi biliyor diye dedim fikrimi dürüstçe söylesem herşeyi yazabilirim bize düşmez dostum.(Bu konularda çok hata yaptım garantiye almak lazım işleri)

xdedahii

piskoz ağır bi hastalık kendime yakıştıramıyom o yüzden piskoz olmadığımı kanıtlamak istiyom

ayDÜNYAvazo
evet başka hastalık var hafif derecede şizofrenim ben

[Q
Evet şizofreni olabilirsin ama doktorlar sisteme bir tanı girdiği zaman onu değiştirmeyi pek sevmezler. BÖYLEDİRLER.

ŞİZOFRENİYİ AKLAMAK İÇİN UZAY DANMI GELDİN YOKSA SEN.
(Ha ha ha güldürme beni SEN ŞİZOFRENİ OLSAN NORMALE DÖNEMEZSİN HİÇ)

@ayDÜNYAvazo, bende size şöyle bı olanı anlatayım vücudumuza giren kimyalllarin tepkimesi sonucunda reaksiyon sonrası vücudumuz bu tepkiyi veriyor ne sağlam adamlar gördüm hiç bı sıkıntısı yoktu ama şizofreni atakları gecirdiler ictiklerinden sonra orda sizce ictiklerinden mi oldu sanıyorsunuz alakası yok bu geni taşıyan diyorlar herkezde var bu gen genetik değil ayık olun bence bu konulara temiz gıda diyoruz hayvanları iyi büyüdün diye hormonla buyutuyorlar sonrada o etleri yiyoz sağlıklı hassas insandan ne beklersin ki bu durumda tabikide hasta olur ama ilaca devam dünya duzeni bu dostlarım

3 kere atak geçirdim hala inanamıyorum ilacı bile birer ikişer gün arayla içiyorum uyuyabilsem belki de hiç icmeyecegim .

Bence 5 yıl tedavini gör ben herşeyi denedim 8 sene mücadele ettim olmuyor 5 sene çok değil ondan sonra denetimli bırakırsın benim son planım bu gene aynı şeyleri tekrar ederse ondan sonrada bırakmayı aklımdan geçirmem başka olumlu alternatif yok ilaç bırakıp atak geçiren vaiz bile gördüm çatıdan kendini attı o yüzden kafa karismaya başlamadan önlemini Alcan ki başına gelebilecek olumsuzlerin önüne geçelim.yoksa bu geni herkez taşıyor rahat olun sadece bu genin aktif hale ne ile geçtiği şaibeli dopamin diyorlar ama amk yerinde balı cekiyo şizo kafası yaşıyor balide dopamin mi var salliyolar durumu tam iza etmiş olduğunu düşünüyorum bu genin beslemesini kesip kurtulmak gerekli zamanla zaten yok olur gider zaman herşeyin ilaci boşuna dememişler yok olur gider o gen o yüzden ilaçlarinizi aman diyim bırakmayın kafanızda bununla ilgili senaryo veya ikilem oluşuyorsa iğneye geçin 3 ay vurdurun konu kapansın tek seferde ne vücut ne istiyorsa bazen vermek lazım 😅
@sokr@t,

İlaçlar çoğu psikiyatrik hastalığı iyileştirmez semptomları baskılar. O yüzden ilaç kullanıyorum iyileştim demek biraz yanlış olacaktır.

İLAÇLAR İLAÇLAR AH İLAÇLAR
BAŞKA BİRŞEY SÖYLEMEYE
NE HACET
KISA VE NET

Arkadaşlar şu cevapları kısa ve net yazın.
OLURMU?

5 sene değil 10 sene geçti halen iğne trivecta kullanıyorum bırakmayıda düşünmüyorum bırakınca atak geçireceğim mi bilmiyorum kimseninde bırakmasını önermiyorum vücutta hasarları ağır olabilir ama intihar etmeyi düşünmüyorum insanların bana zarar vereceğini düşünmüyorum en önemlisi ben kimseye zarar vermeyeceğim onun bilincindeyim KİMSE İĞNESİNİ İLACINI BIRAKMASIN 14 yıllık bir hasta 3 kez yatışı olan biri olarak söylüyorum

Doktoruna söyle. Ben halüsinasyon görmüyorum, sesler duymuyorum, sanrılarım yok de. Gerçekten de bunlar yoksa doktorun kullandığın iğneyi kesecektir. Kullandığın ilaçları kesecektir. Bir insan bir kere hastalandı diye ömür boyu hasta kalacak değil. Ama sen ben engelli maaşı alıyorum. Engelli maaşım kesilir diyorsan o başka.

Bilader sen şizofrenim demişsin ve psikoz hastalığının olmadığını düşünüyorsun şizofrenlere verilen iğne travicta dır zaten anormal olan senin psikoz değilim demen ilaç bırakacağım demen ben psikozum şizofren ilacı kullanıyorum varmı sende gerçekten şizofreni

@-ARAGORN-,

Ben 39 yaşındayım mı? EVET

2012 TEMMUZ dan beri düzenli tedavim varmı? EVET

KENDİ PSİKİYATRİK HASTALIĞINI BİLİP YAŞAYAN VEYA ÇALIŞABİLENLERDEN ENDER GÖRÜLEN VE EN KÖTÜ RUH HASTALIKLARINDAN BİRİDİR şizofreni HASTALIĞI.

ayDÜNYAvazo

ben şizofreni diye biliyom kendimi uzaydan gelmedim yerliyim ben d

-ARAGORN-

ben şizofreni diye biliyom ama hafif türü bendeki

@Breh81,
Milletin kafasını bulandirmayin ne 5 senesi ömür boyu kullanılacak ilaçlar milleti delimi etceksiniz

@(Gölge), ben o şekilde olduğunu duymuştum doktordan daha iyimi bilicen 5 sene düzenli ilaç kullanımı yapıp, yavaş yavas azaltma sonra bırakmaya kadar gidilebileceğini belirtti

Üst Alt