Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikoz tedavim devam ediyorken askerden muaf olur muyum? Olursam ehliyetim elimden alınır mı?

mustafa339

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
2022 de gatada psikolojik tedavi gördüm 22 gün yattım hastaneden çıkışta bana epikriz raporu verdiler sizi askeriye çağırdığında bu raporu gösterip muaf olabileceğimi söylediler ondan sonra tedavimi yarıda bıraktım ve 5 ay sonra tekrar hastalandım şuan psikoz tedavime başka bir hastanede devam ediyorum askerlikten muaf olurmuyum olursam ehliyetim elimden alınırmı

@mustafa339,
Benimde askerlik muafiyette psikoz yazıyor direk muaf ettiler ama ilk tedavilerde epkrizimde sizoaffektif demişti doktorum kafalarına göre yazıp biciyorlar hastalık kadar teshisleride sıkıntılı hayırlı olsun şimdiden muafiyeti bence direk verebilirler yatisinda var sekmez bence

Kimse kafasına göre ne biçiyor ne kesiyor...bu kanıya nereden vardınız?

Psikoz veya şizofreni isen depresyon yazmalarını beklemek doğru mu olur sizce?

Bir hekimin yetişmesi özellikle psikoloji alanında kac yılını veriyor...kafasına göre yazıp ciziyor demek doğru olmaz.

@Breh81,

Son düzenleme:
Şuana kadar psikolojik tedavimde psikoz paranoyak şizofreni sizoaffektif bipolar organik psikoz depresyon majör depresyon çok dengesizlik vardı tabi ozaman ilaçlarımı almiyordum hiç red ediyordum tedaviyi bende az dengesiz değilmişim ne zaman biraktiysam hep kafa karisikligiyla eslik etti alt üst oldum belkide doktor değiştirmektrn dolayı olabilir bilmiyorum doktorlar semptomlarin birbirine benzediğini söyledi o yüzden olabilir demişti ilk doktorum prof du bu arada.

Ya çok teşekkür ederim birde şuan ilaca devam ediyorum tedavime devam ediyorum ama hastalık semptomlarını göstermiyorum bı sorun olurmu sizce inşaallah direkt muaf olurum sonucu burdan yazıcam başkalarınada yardımcı olmak isterim

Psikoz tanın var ise ehliyetin ile ilgili biraz sıkıntı yaşarsın..çevirmelerde vs bir sıkıntı olmaz...yenilemek istersen o zaman sağlık raporu alırken biraz sıkıntı oluşturabilir.

@mustafa339,

@OğuzHan112, çok teşekkür ederim ceavabınız için şuan bi semptom göstermiyorum muaf konusunda sıkıntı olurmu birde raporların fotokopisini götürsem olurmu

Konuyu tam olarak anlayamadım... Kısa bir özet geçer misin kendinize ilgili?

@mustafa339,

Piskoz tanısı ile tedavi görüyorum askerlikten muaf olur muyum.. bunu mu soruyorsunuz?

@OğuzHan112, 2022 de 22 gün organik olmayan psikoz tanımlanmamış tanısıyla gatada yattım çıkışta epikriz raporu verdiler doktorlar seni askerden çagırdıklarında bu raporu göster muaf olursun dediler tedavimi yarıda bıraktım tekrar hastalandım bu sefer hast. Yatmadım şuan başka bir hast. Tedavim devam ediyor

Anladım.

Psikoz tanısı ile tedavi alıyorsan.. elverişsiz raporu verilecektir.

Tedavinize dair epikiriz raporları ile askerlik yoklamanızda olacağınız zaman bu raporları şubeye götürün.

@mustafa339,

@OğuzHan112, çok teşekkür ederim kızmazsanız bi sorum var raporların fotokopisini götürsem olurmu orjinalini kaptırmak istemiyorumda

@OğuzHan112, tedavim devam ediyo ama şuan hastalık semptomu göstermiyorum direkt muaf konusunda bi sorun olurmu son olarak teşekkürler

Remisyonda olabilirsiniz...ancak psikoz tanısı almışsınız..psikoz tanısına dair gerekli belgeleri şubeye verirsen... tedaviniz de halen devam ediyormuş.

Yani elverişsiz raporu vereceklerdir.

Sıkıntı yapmayın.

@mustafa339,

@OğuzHan112, ben biraz takıntılıyım ya size de zahmet verdim çok teşekkür ederim sonucu burdan yazıcam benim gibiler faydalansın

@Breh81, pardon bir şey sorabilir miyim siz muaf olmak için raporların orjinalinimi götürdünüz yoksa fotokopilerimi fotokopisini götürsem olurmu ve götürdüğüm belgeler onlardamı kalıyor

Askerlik çarşı izinleri dağıtım izinleri açıldımı covid 19 zamanı askere gittiğim için izinler yoktu çürük almama anksiyete ve izinlerin olmaması sebep oldu

@mustafa339,
Orjinalleriydi sanırım dikkat etmedim ama hastaneye kadar gidip elimle aldım o şekilde verdim çok saçma zaten hastane alamiyo ben alıyorum gizli ama sağlık raporunda cikiyo kendi ellerimle kendimi yaktım

@mustafa339,
Askere gitmeyene ne iş verirler ne kız bide psikolojik ise yemede yanında yat bazıları raporu almak için para veriyormuş ugrasiyormuş onların tuzu kuru olur genelde kardeşim gelecek ile kaygıları olmaz kulak asma

@Breh81, anladım teşekkür ederim raporu kaybedip hastaneden tekrar mı epkiriz raporu aldınız o konuyu biraz açarmısınız

Şehir değiştirdim hastane hastaneye göndermedi ben gittim aldım o şekilde hastane kurulunun karşısına çıktım onlarda elverişli değilsin dedi şutladi

Üst Alt