Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Pskiyatrı ilaçları kilo aldırır mı?

Konular
7
Reaksiyonlar
21
Merhaba değerli hocalarım, babam olacak adam yüzünden psikolojim alt üst olmuş durumda. Psikiyatride yardım almak için gitmeyi düşünüyorum, ancak korktuğum tek bir şey var: kilo almak. Kuzenimde psikolojik rahatsızlığı var o kullanıyor ilaç ve kullanırsan kilo alırsın diye tavsiye etmiyor. Sizce kilo alır mıyım? Gitmem gerekiyor çünkü psikolojim bozuk gibi. Kafaya takıyorum bazı şeyleri ve daha fazla kötü olacağımdan korkuyorum. İntihar düşünceleri var, fakat cesaretim yok. Sizce gitmeli miyim? Kilo alır mıyım? Bıktım hayattan, yaşamaktan.

Öncelikle durum bahsettiğin kadar ciddiyse tabiki git ama doktorunla konuş ilaçtan önce bir takip ve ilerleyen zamanda psikolog desteği alsan paylaşarak içindekileri boşaltman daha iyi olabilir ama tabi doktor kararıyla karşılıklı bir yol çizin
Ben de 1 sene kadar psikiyatri ilaçları kullandım ve inan kilo aldırıyor sonra ilaçları bırakıp yukarıdaki sisteme geçtim kilomu da verdim iyi gidiyor şimdi
Bir dene istersen

@Hayataisyan babanız ile sıkıntınız ne ise konuşarak çözmeye çalışın. Rahatsız oldugunuz konuları durumları anlatırsanız durumu çözersiniz diye düşünüyorum. Bildigim kadarıyla psikiyatri ilaç yazar. Psikolog ile konuştuğunuz gibi konuşamazsınız. Psikologa gidebilirsiniz. Çözüm yolu bulabilirsiniz. İlaç kullanmadan. İnsanlar degişmezler. Oldukları gibi kabul edin.. Önce psikologa gidin. Sevdiğiniz aktivitelere zaman ayırın. Babanızla zorunlu degilse. Mümkünse az zaman geçirin

en kısa zaman psikiyatrise gidin.
evet antidepresan türü ilaçlar kilo aldırır uyku yapar doğru.
bende yıllardır kullanıyorum çok şükür iyiyim işsizlik dışında bir sıkıtımız yoktur...

@Hayataisyan,
Sorunlarınızı anlatın , durumunuzu anlatın
O size ilaç vereceğini söylerse bu kilo düşüncenizi de aktarın yardımcı olacaklardır

@ozmuşlu,
Hocam, babamla anlaşamıyorum. İş bulmakta sıkıntı yaşıyorum ve başvurduğum işlerde geri dönüş alamıyorum. Bu dönemde iş bulmak zor. Babamla aramızda yaşadığımız sorunları bir kenara bıraktık, ancak şimdi bir şaka yaptım ve bağırmaya başladı. Kalbimi kırdı. Bir evlat babasıyla şaka yapıp eglenip arkadaş gibi takılamaz mı çok mu şey istiyorum? Üstelik normal bir şekilde konuşsan bile fikrini söylesen, fikrin uymazsa hemen bağırmaya başlıyor ve kalp kırılıyor.

@CORTU,
Çok haklısınız, hocam. Babamla az zaman geçirsem iyi olur çünkü babam hemen bağırma moduna geçiyor. Adamla bir şey yapamıyorsun söyleyemiyorsun, insanlar babalarıyla arkadaş gibi olurken benim babam kalp kırma ve bağırmaya odaklanıyor. O bağırdığında psikolojim bozuluyor, söylediği ağır kelimeleri kafama takıyorum. Bağırdığı günün sözleri sürekli kafamdan geçiyor, uyuyamıyorum. Sinirlenmekten ağlamak ve üzülmek nedeniyle bazen babamın neden böyle olduğunu düşünüyorum. Bazen intihar etmeyi düşünsem de cesaret edemiyorum. Bağırdıktan sonra hiç konuşmuyorum, eskiden bağırsa da konuşuyordum ama artık konuşmuyorum. Hayattan bıktım hocam. Babamdan bıktım.

@Muhammetkocer,
Tamamdır hocam sağolun.

Babanı psikiyatriye, psikologa götür. Evlenene kadar sabret. Evlenince kendi yuvanı kurarsın.
İş konularında ise sabırlı ol. Devamlı iş görüşmelerine git. Elbet bir yerden iş çıkar.

@Kobra_,
Teşekkür ederim hocam. Evlenene kadar sabredeceğim, haklısınız. Evlenince kendi yuvamı kurarsam çok rahat edeceğim. Şu an kendisiyle konuşmuyoruz, fakat bir ara annemle falan oturduğumuzda konusunu açmıştık. Benim gitmemi istiyordu, kendisi "Ben normalım, siz gidin" filan diyordu.

@Hayataisyan babanızla bir süre takılmayın. Rahatsız oldugu şeyleri yapmayın. Babanıza degil kendinize odaklanın. Sevdiğiniz aktivitelere zaman ayırın kendinize ne iyi geliyorsa onu yapın. Siniriniz üzülmek v.b. Duygular belli bir süre devam eder ve geçer. Duygular geçicidir. Kendinizi iyi oldugunuz işler de geliştirin.

benim göbek önden gidiyor bazı insanlar göbeği sallanıyor diyor kahkaha atıyor

İlaçtan ilaca değişir kilo aldırma olayı..yeni nesil antidepresanlar kilo aldırmıyor. Citoles kullanıyorum kilo aldırmıyor

:) 17 yaşından beri 25 senedir antipsikotik kullanıyorum Uzun yıllardır 68 / 70 kilo arasında gidip geliyorum.

Son düzenleme:
@Ahmet T,
İnsanın zoruna gidiyor değil mi hocam? İnsan üzülüyor kırılıyor insanlardan soğuyor bir süre sonra lanet olsun biz bu hayattan değiliz hocam. Bende kiloluyum spor yaparak göbeği biraz indirdim fakat daha fazla kilo alırım diye korkuyorum bu psikiyatri ilaçlarından. Babam bu halin ne diyordu göbeğime bakıyordu zoruma gidiyordu.

@perseküsyon,
Yani ilaca göre mi değişiyor hocam?

@Chucky859,
Bana doktor ilaç yazıcam dediğinde hemen söyleyeceğim kilo aldırmasın bana diye fakat yeni ilaç yazarsa kilo aldırmaz öyle mi hocam?

@perseküsyon,
Hocam ben doktor ilaç yazıcam diyince kilo aldırmasın diye söyleyeceğim. Bizim akraba ve babam bu hal ne derler zoruma gider. Gerçi babamla konuşmuyorum da akraba moralımı bozar.

@Chucky859,

Bende uyku halinde cin mıdır şeytan mıdır nedir benim yanıma geliyor ben onu boğmaya çalışıyorum ama göremiyorum tabi sadece hissediyorum boğmaya çalıştığım an uyanıyorum veya Allahu Ekber dediğim de dua filan okuduğum o esnada uyanıyorum buna doktor ne ilaç yazar?

Ledason 20 mg tab şizofreni ilacı yeni çikmiş arkadaşlar hayırlı olsun

@(Gölge),

Bende uyku halinde cin mıdır şeytan mıdır nedir benim yanıma geliyor ben onu boğmaya çalışıyorum ama göremiyorum tabi sadece hissediyorum boğmaya çalıştığım an uyanıyorum veya Allahu Ekber dediğim de dua filan okuduğum o esnada uyanıyorum buna doktor ne ilaç yazar?

Üst Alt