Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Radial sinir zedelenmesi tedavisi için ne önerirsiniz?

Isa6034

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Mrb arkadaş lar oncelikle herkese geçmiş olsun

3 ay önce ateşli silah yaralanmasi sonucu humerus şaft kirigi amaliyat oldum. radial sinir hasarı sonunda düşük el oluştu

daha önce bu şekil de radial sinir hasarı olup iyileşen varmı ilaç tedavi onerebilecek biri varmı

ne yapmam gerekiyor fizik tedavi alıyorum.

Selam İsa,

Öncelikle çok geçmiş olsun, Sana ilk söyleyeceğim şey sakın ama sakın kendini çıkmaza sokup bunalıma girme dostum.

Anladıgım kadarıyla yeni olmuş olayın, önünde uzun bir tedavi süreci seni bekliyor. Belki hayattan yaşamak bile istemeye bilirsin ileriki zamanlarda ama bir kere bu tedavi sürecinde yaşama ve tedavi hırsı içinde hiç bitmesin, buradan sana anlatacagım çok sey var. ama özelden istedigin soruyu istedigin zaman sorabilirsin. yardımcı olurum. Çok geçmiş olsun tekrar

Gazi Erdinç

İsa Sana kısaca bir tedavi grafisi yazayım.

1- Kemik greft ameliyatı 1 yada 2 kere olursun istirahat aralıkları 1.5 yada 2 şer ay şeklinde
2- Akabinde fizik tedavisi başlar.
3-Sinir kopuk yada mermi kuruttu ise sinir ameliyatı olursun.
4- Sinir ameliyatı akabinde 2 ay istirahat peşinden kontrol ve 3 ay istirahat ve fizik tedavi seklinde devap eder.

Üst Alt