Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Rahatsızlıklarım için doktorların uyguladığı tedaviyi doğru bulmuyorum! Kaygılıyım..?

Uıess

Yeni Üye
Konular
25
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar çok uzun yıllardır aynı hastanede [FONT=sans-serif]kronik karaciğer + büyüme geriliği için [/FONT]tedavi görmekteyim. Benim için hatta organ nakli isteniyordu. Fakat durumumun aciliyeti yok. Olmasa da bir takım şikayetler küçük küçük artıyor ve bu şikayet sosyal ve iş hayatımı etkiliyor. Açıkçası geleceğimi bile düşlemiyorum.

Her neyse ben durumum ağırlaşmadan nakil olalım dedim, doktor da nakil sırasına almak istiyordu. Aldılar.. Şimdi de sen organ nakli peşinde koşma diyorlar. Sen şimdi istediğini yapabiliyorsun. Kullandığın ilaç sayısı 1-2 tane; eğer nakil olursan daha dikkatli olman gerekiyor. Kendine bakman gerekiyor ve bir poşet ilaç kullanacaksın diyerek beni yine olumsuz düşüncelere ittiler. Onu geçtim artık ne yapacağımı bilmiyorum. Tedavi gördüğüm rahatsızlarım için uygulanan yöntemin bana getirisi yok bunu izah ediyorum fakat yine aynı şekilde devam diyorlar. Diğer doktor da anlaşılan durumumun kötüleşmesini bekliyor. ne yapacağım, ne düşüneceğimi şaşırdım..

Fikir ve düşüncelerinizi bekliyorum.
Saygılar ve İyi Forumlar.

Uıess

geçmiş olsun.

bu gibi durumlarda Doktorlar hastalığı cerrahi müdahale gerektirecek konuma gelinceye kadar ilaç tedavisi veya sadece kontrol ile takip ederler.

Ama bu müdahale gerektirecek durumlarda şu şekilde belirlenir. 1.si doktorların muayenesi sonucunda gördükleri durum. 2.si hastanın şikayetleri

siz şikayetlerim artıyor yaşamımı günlük ihtiyaçlarımı görmemi bile zorlaştırıyor tarzında birşeyler diyorsunuz.

fakat doktorlar şuanda durumun iyi nakil e gerek yok diyor.

benim sana bu konuda tavsiyem = googlede veya bu forumda araştır. mesleğinde daha başarılı bir doktor bul . ve birde ona görün o ne karar verecek hakkında ?

madem doktorlar durumun iyi diyor 1 ay daha bekle bakalım şikayetlerin artar ise doktorları bilgilendirirsin.

tekrar geçmiş olsun Allah'tan acil şifalar dilerim :)

Benim hastalığımı tıpta 2 önlenebilir yolu vardı. İlki denendi başarılı olmadı. Tek çözüm allojenik kemik iliği nakli kaldı geriye ve uygun vericiden nakil gerçekleşti. Evet hastalığım 9 aydır çok iyi yani başarılı oldu. Yalnız benimkisi organ nakli sayılmaz ama nakilden sonrası çok önemli nakil olursan immüm sistemi baskılayıcı ilaçlar kullanacaksın. Hijyene dikkat edeceksin yoksa herzaman risk altındasın. Hekimler her zaman en iyisini bilirler. Ne diyorlarsa uygula bence. Allah şifa bekleyen tüm hastalara sağlık versin.

Sizce memnun kalmadığım hastane ve doktorlardan farklı imkanlara yönelmeli miyim?

Arkadaşlar merhabalar, öncelikle iyi forumlar diliyorum..

Ben yıllardır k.c yetmezliği rahatsızlığıyla birlikte yaşamaktayım. Çok şükür ki acil nakil durumum yok. Ama beraberinde görme, işitme, üroloji ve hormonal bozukluklar geldi. Ardından da yorgunluk, halsizlik dikkat dağınıklığı, algılayamama ve bir anda nefesimin kesilmesi gibi yaşam enerjimin kesilmesi durumuyla karşılaşıyorum. Bununla ilgili doktorlarımın yapabileceği bir şey yok. Böyle devam... Bazı yerlerde de bunların birbirleriyle alakası olmadığı söyleniyor ve geçiyor.
Kısacası muayenelerimi kontrol edenden ve hastanenin ilgisinden artık memnun da değilim. Her neyse sizce ne yapmalıyım?
Türkiye'de farklı hastaneler ve doktorlarla da görüşmeli miyim bu sıkıntılarımı? Çünkü sosyal ve iş hayatımda sorun yaşatmakta haliyle de psikolojik olarak olumsuz etkilemektedir beni?

Bir de noralterapi gibi bir tedavi yöntemi var. Bu konuda bilginiz var mı?

İlginize teşekkür ederim, sağlıkla...

[FONT=sans-serif]@[/FONT]Suskun Mutsuz Umutlu

[FONT=sans-serif]Ya çok şükür, elim ayağım tutuyor. İşimi görüyorum. Aciliyetim yok. Ama hormonal bozukluklar,üriner bozukluklar, halsizlik, yorgunluk ve bir süre sonra gücünün kalmaması gibi durumlar var. Bunlar da beni etkiliyor. Yani diyorum ki bu hayatta ölüme çare yok. Bazı rahatsızlıklarım giderilebilir belki... Nakil olayında da doktora hak veriyorum tabi ki çünkü insanın kendi organı son işlevine kadar işini yapmalı..[/FONT]

Uıess o diğer rahatsızlıklarını gider onlar için doktora git muaeyene ol onların tedavisini yaptır. Diğeri içinde hem doktora git hem bu prof dr ibrahim saraçoğlunun kürleri var onlardan kullan. karaciğer yetmezliği için limonlu su ve maydanozun çok faydalı olduğunu duydum.

Üst Alt