Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Rahim aldırma ameliyatı için tavsiyeleriniz nelerdir?

mineknci

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
herkese iyı geceler.forumun yenı uyesıyım.aslında annem ıcın burdayım.
22 yıllık omurılık felclısı annem.yuzde 98 derecede engelli.sadece basini oynatabiliyor.akli basinda konusan, her agrisini, sancisini, tuvaletini vs. hisseden biri annem,
bazi sebeplerden dolayi rahminin alinmasi gerekti.trabzon kasustunde bir dr ben bu ameliyati yapamam dedi. cok komplike bi hasta oldugunu soyledi. bu durumda ne yapmamiz gerekir?

ne yapacagimi sasirmis durumdayim yardimlarinizi bekliyorum. ameliyat oncesi ve sonrasi tavsiyeleriniz nelerdir?

Rabbim cumle hastalara hayirli sifalarini ihsan eylesin

Allah herkesin yardimcisi olsun.insanlari yardim vesilesi eder Allah.umarim bilen biri okur burayi

allahım yardımcınız olsun inşallah bana ulaşabilirmisiniz annemi rahim kanseri idi kemiklere metastaz yapmıştı kaybettik 3 ay oldu,aslında kanserden dolayı deil böbrek iflas etti o yüzden kaybettik,benim tlfn numaram sadece aracı olmak için vereceğim yanlış anlaşılmasın bi grup var orda değerli hocalarımız var yardımcı olurlar inşallah..

sobahar.44 basiniz sagolsun Allah annenizin mekanini cennet eylesin.annenizde felclimiydi,ne asamada kaybettiniz annenizi.numaranizi goremedim.mesaj atabilirseniz sevinirim.
Erdinc bey tavsiyeniz icin tesekkur ederim.suan trabzn farabide devam ediyoruz fakat hep ogrenci doktorlarla muhatap oluyoruz.belliki ameliyata 2ok hevesliler hemen yapabiliriz dediler onlarada pek guvenemedim acikcasi

sonbahar.44 mesajinizi okudum ama cvp veremedim.eski bi cep telefonu kullaniyrm.burdan yazicm kusura bakmayin.tam olarak kanser degil.sonucta atipik kompleks hiperplazi bulgulari gosteren endometrial polip.yani kendi haline birakilirsa ilerde kanser olur dedi doktor.yanirahmin alinmasi gerek.dun doktorla konustum, hocamiz felcli oldugu icin ameliati yapmayabilir dedi.bilemiyorum

sonbahar.44 kardeş bende trabzonluyum benimde annem geçtigimiz sene rahim kanseri denilerek bize rahimi'nin alınması gerektiğini ve Türkiye'de bu amaliyatı yapan 3 hoca olduğunu, mutlaka onlardan birine yaptırmamızı önerdiler.

Sakın buralarda oyalanmamızı söylediler 1 günlük araştırma sonucu derhal Prof.Dr. Mehmet Haberal'in sahibi olduğu (Başkent Üniversitesi/ANKARA) Prof. Dr. Ali AKAR dan Trabzon Milletvekili ... Mehmet Volkan Canalioğlu, aracılığıyla randevu alabildik.

Bizim sürüven çok uzun ama diyeceğim, annemizi yürüyerek götürdüğümüz hastaneen tabut içinde geri aldık :(

internetten girip araştırabilirsiniz türkiyenin en iyi özel hastaneleri sayılan bu hastane ne yazıkki enfeksyon yuvasıymış.

Sonbahar kardeşim benim size nacizane tavsiyem annenizle bir süre daha yaşamak istiyorsanız annenizi kestirip biçtirmeyin boş yere eziyet yaşatmayın ve yaşamayın hele anneniz 60 üstü bir yaşta ise hiçmi hiç tavsiye etmiyorum.

Annemizi yitirdikten sonra çok araştırmalar yaptık hücre yenilemesi yavaşladığı için yaraların yada hastalıkların düzelmesi çok yavaş seyrediyor o nedenle eğer şimdiki tecrübelerimle tekrar başa dönme şansım olsaydı asla anneme bıçak vurdurmazdım çok vicdan azabı çekiyorum bu yüzden, ama ne varki anneme dua ve rahmet okumaktan başka yapacak hiç bir şey gelmiyor elimden.

algaNihat Allah annenize rahmet eylesin.ecelin onunde durulmuyor.bende annemi kestirmek istemiyorum.zaten yatan hasta.eger kesik olursa cok sikinti olur.kasiktan delerek yapmiyorlarmi bu ameliyati.birde trabzonda hangi doktora gittiniz.biz suan farabide devam ediyoruz bi tavsiyeniz varmi.ameliyat yaptirmasak kanser basit bi olay degil.hem kendi zaten yattigi halde agrilari var. Allah muhafaza kanseri beklemek nekadar dogru olur?doktor yapabilirim derse guvenelimmi

mineknci kardeş amin cümlemize, kusuruma bakmayın sonbahar diye yazmışım.

mineknci kardeş annem farabide 15 gün kemotarapi aldı sadece daha sonra tekrar ankarayadaki Ali akar hocaya götürmemizi söyledi gittik sonrası ak ceğerde pıhtı attı ölümden döndü annem. kanamayı zorda olsa amaliyatla temizlediler ondan sonra da enfeksyon belası bulaştı ve bir ay sonra annemi kaybettik.
size amaliyat yaptırmayın derken annenizin durumunuda düşünerek dedim, ama inanın somut olarak başka hiç bir önerim de yok.

Şayet Doktorlar kanserli bölgeyi kontrol altında tutmayı başarabiliyorlarsa annenizin ağrılarını dindirilebilecek bir tedavi yolu varsa amaliyat olmadan gidebildiği yere kadar gidin derim kardeşim çok geçmiş olsun ALLAH acil şifalar versin annenize ve ellerinden öperim.

Not:''Paranız varsa Özele gidin kuvvetle muhtemel yaparlar ameliyatı '' arkadaşım onlar insanı kesip doğramayı severler çünkü kesmezse fazla para alamazlar kesimden sonra yanacaklarını yazmıyorum bile :(

Son düzenleme:
Allah razi olsun sizden tavsiyeniz icin ve paylastigniz icin.simdi kanserli bi bolge yok.rapora gore aciliyette yok.ama alinmasza rahim kanseri olacak.birde soyle bi durum var, annem surekli karin kasik agrisi cekiyor, hangi dr gitsek bi sebep bulamadi.biz bu sonuctan oncede aldirmaya karar vermistik zaten, sorun felcli olmasi.ameliat basit duydugum kadariyla.felcten dolayida drlar pek yanasmiyor.boyle bi durumda olan arkadaslarinda yardimini bekliyorum

mineknci kardeş, annemin amaliyattan sonra amaliyat bölgesinde sürekli yanma ve ağrı şikayeti mevcuttu hiç düzelmedi kadın rahatlık yüzü görmedi bu işlerin parayla pulla hiç bir ilgisi yok helal süt emmiş bir Doktor bulun kasık ağrılarının nedenini araştırılmasını isteyin onu tespit ettiği zaman doktor zaten hastanın durumuna göre yapılması gerekenleri size söyler.

felcli oldugu halde bu operasyonu geciren yada tanidigi olan varmi?doktorlar riskli oldugunu soyluyor hep. Allah yardimcimiz olsun

Üst Alt