Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ramazan gelip çattı ve fetva borsası açıldı.

erkan1983

Yeni Üye
Konular
32
Reaksiyonlar
0
[FONT=Helvetica][FONT=inherit][FONT=inherit]kendine müslüman diyen kimselerin uçuk kaçık soruları ve buna paralel olarak çeşitli basın yayın organlarında (yazılı,sesli ve görsel) "prof,doç,dr müftü,hoca vs gibi akademik kariyerli kişilerden benzer türden cevaplar olacak .bu arada kimi arkadan çeşitli fon müzikleriyle duygulara hitap edecek resul a.s ve sahabinin şu kadar bu kadar sıkıntı çektiğini anlatacak bu arada kendileri din'den "malı" götürecek ![/FONT][/FONT]
[/FONT]

[FONT=Helvetica][FONT=inherit][FONT=inherit]
[/FONT][/FONT]
[/FONT]

[FONT=Helvetica][FONT=inherit][FONT=inherit]şeyh,şıh,gavs,hoca,hocaefendi vs gibi kendi medreselerinde yetişmiş kişilerde tabiilerine ramazanda neyin ne kadar faziletli efdal olduğunu bunun içinde şu kadar rivayet anlatacaklar vs vs.[/FONT][/FONT]
[/FONT]

[/FONT][/FONT]
[/FONT]

[FONT=Helvetica][FONT=inherit][FONT=inherit]oruç ile ilgili geçen ayetlerde kime,kimlere farz (iman edenler)ve orucun maksadı hedefi ne (takva)diye ya bahsedilmez yada yüzeysel geçilir.[/FONT][/FONT]
[/FONT]

[/FONT][/FONT]
[/FONT]

[FONT=Helvetica][FONT=inherit][FONT=inherit]neyse uzun lafın kısası elhamdulillah bize vahyi ile neyin doğru ve yanlış olduğunu gösteren ve şereflendirdiği vahyi ile cahiliyenin zulumatından nura çıkaran rabbimize.[/FONT][/FONT]
[/FONT]

[/FONT][/FONT]
[/FONT]

[FONT=Helvetica][FONT=inherit][FONT=inherit]bir ramazan daha ve bir kur'an ile bilinçlenme ve şuurlanma vakti her zamankinden dahada istekli olarak ,hedefi takva olan.[/FONT][/FONT]
[/FONT]

[/FONT][/FONT]
[/FONT]

[FONT=Helvetica][FONT=inherit][FONT=inherit](selam olsun Allah'ın ayetlerine iman edenlere)[/FONT][/FONT]
[/FONT]

Televizyonculuk bir iştir.Doktorlar da görüyoruz tv programları yapan.ilahiyatçılar da yapıyor.iş yaptığı sektöre göre para kazanıyor.tv işinde para çok.Ben bunu hiçbir zaman malı götürmek olarak görmedim.Bu insanların kazanclariyla ne hayırlar yaptıklarını da bilemeyiz.Tv de toplum ahlakını yozlaştıran programlar seyretmektense bu hocalari yeğlerim.izdivaç programı sunanlar dünyanın parasını kazanırken siyer anlatan hoca neyi haketmiyor onun yanında.bu dinden para kazanmak değildir bana göre.

bu dediklerimi anlayabilmeniz için kur'anı okumanızı tavsiye ederim.televizyonculuk ile Allah ile aldatarak(doğru ve hak olmayan yani kur'anda olmayan bilgiler yada bunları kullanmak için suistimal etmek) onun ayetlerini ve resülün a.s siyer bilgilerini ve dahada öte birtakım safsatalar anlatmak ile tüm bunlar veya biri,bir kaçı ile olmaz. hele hedefinde dünyalık mal,makam mevkii dert edinmişlerse.kur'anı okumaya başlayın kendi dilinizde ondan sonra onun ayetlerini hayata taşıyın ilk siz sonra kim hangi nitelikte görünüz eğer dilerseniz.

değil izdivaç ben neredeyse tv izlemem bu saydıklarınız elbet tasvip taşımaz.

Erkan beye katılıyorum. Olmayan fetvayı veriyorlar. Günaha giriyorlar belki de dinden çıkaracak laf ediyorlar. Bu şekilde gelen parayla hepsini bağış yapsa neye yarar ki ?

Üst Alt