Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Rapor oranı %40'ın altına düşerse memuriyete geri dönebilir miyim?

ilyas72

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
1
Merhaba,
Sağlık bakanlığında hastalığım ve mobing yüzünden temmuz 2023 te %50
raporumla ememekli oldum.
Vhki idim.
12500 maaşımla gecinmekte zorluk çekiyorum.
Başka işlerde çalismaktan da çok zorlanıyorum.

Yeni sağlık raporum% 40ın altına düşerse
Memuriyete geri döner miyim?

Malulen emekli olan, yeniden kamuda bir göreve atanabil

Emeklilerin yeniden hizmete alınması 657 sayılı Devlet memurları Kanunun 93’üncü maddesinde “T.C. Emekli Sandığı Kanunu hükümlerine göre emekli olanlardan (5434 sayılı Kanunun 104 üncü maddesine göre emeklilikle ilgili görevlere yeniden atanamayacaklar hariç) sınıfında yazılı nitelikleri taşımakta bulunanlar kanunun 92 nci maddesi hükümlerine göre kurumlarda boş kadro bulunmak şartiyle yeniden memurluğa alınabilirler.”hükmü çerçevesinde düzenlenmiştir.

Memurları istifa etmek suretiyle ayrılanların tekrar memur olmak istemeleri halinde memuriyete atanmaları 657 sayılı Devlet memurları Kanunun “Memurluktan çekilenlerin yeniden atanmaları” başlıklı 92’inci maddesinde bulunan “İki defadan fazla olmamak üzere memurluktan kendi istekleriyle çekilenlerden veya bu Kanun hükümlerine göre çekilmiş sayılanlardan tekrar memurluğa dönmek isteyenler, ayrıldıkları sınıfta boş kadro bulunmak ve bu sınıfın niteliklerini taşımak şartıyla ayrıldıkları tarihte almakta oldukları aylık derecesine eşit bir derecenin aynı kademesine veya 71 inci madde hükümlerine uyulmak suretiyle diğer bir sınıfta eşit derecedeki kadrolara

@ilyas72,
Malulen emekli olan, yeniden kamuda bir göreve atanabilir mi?
19.02.2023
Devlet memuru olarak çalışmakta iken rahatsızlığım sebebiyle malulen emekli edildim. Zamanla rahatsızlığım iyiye gitti kendimi şimdi çok daha iyi hissediyorum. Yeniden Devlet memurluğuna dönebilir miyim?

Emeklilerin yeniden hizmete alınması 657 sayılı Devlet memurları Kanunun 93’üncü maddesinde “T.C. Emekli Sandığı Kanunu hükümlerine göre emekli olanlardan (5434 sayılı Kanunun 104 üncü maddesine göre emeklilikle ilgili görevlere yeniden atanamayacaklar hariç) sınıfında yazılı nitelikleri taşımakta bulunanlar kanunun 92 nci maddesi hükümlerine göre kurumlarda boş kadro bulunmak şartiyle yeniden memurluğa alınabilirler.”hükmü çerçevesinde düzenlenmiştir.

Memurları istifa etmek suretiyle ayrılanların tekrar memur olmak istemeleri halinde memuriyete atanmaları 657 sayılı Devlet memurları Kanunun “Memurluktan çekilenlerin yeniden atanmaları” başlıklı 92’inci maddesinde bulunan “İki defadan fazla olmamak üzere memurluktan kendi istekleriyle çekilenlerden veya bu Kanun hükümlerine göre çekilmiş sayılanlardan tekrar memurluğa dönmek isteyenler, ayrıldıkları sınıfta boş kadro bulunmak ve bu sınıfın niteliklerini taşımak şartıyla ayrıldıkları tarihte almakta oldukları aylık derecesine eşit bir derecenin aynı kademesine veya 71 inci madde hükümlerine uyulmak suretiyle diğer bir sınıfta eşit derecedeki kadrolara atanabilirler.

geriye dönük emekli maaş ödemek zorunda kalmaz mısınız acaba

24 ay x12.5=300000

Memur maaşi 45 bin X12= 540 bin
Hesap ortada

Yeni alacağı rapor 40 on altına düşerse emeklilik iptal olur. Arkadaşların söylediği emekli maaşı geri ödemek vs ne alaka ?

Üst Alt