Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Raporlu günlerde işveren prim yatırmadığı için İşsizlik Ödeneği süresi kısa..?

cumaliman

Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar ben 5 ay dir işsizlik maaşı alıyorum fakat bu ay bitiyor Bana 6 AYLIK bağlandı. Ben 8 yıl gibi bir süre çalıştım.Is kazası geçirdim uzun bir sure raporu kaldım.sonra tekrar işe başladım ve bir sene geçmeden işyerinden ayrılmak zorunda kaldım. SGK kurumuna müracaat ettim ve işsizlik maaşı bağlandı.fakat Son 3 yılın primlerini bakıyorlar ben bu son 3 yılın içinde is kazasından dolayi raporlu olduğum için isyerim primlerimi yaptırmadı. Eğer yatırsa idi SON 3 yılım full olacak ve ben 10 ay maas alacaktım.suan 6 ay alıyorum sizde bir haksızlık yokmu.çünkü benimle aynı ay işten çıkan ve benden daha az bir süre 4 yıl çalışan arkadaş hem daha uzun süre 10 ay hemde daha fazla maaş alıyor işsizlik maaşı.bunun nedeni ben değilim ki çünkü is kazası geçirdim primlerini işveren bu sürede yatirmadi ama mağdur olan yine ben oldum.bu konu hakkinda bilgisi olan varmı. Itiraz hakkım varmı ve nereye itiraz edeceğim. Is kazasından dolayi %28 is gücüm olduğum için kimse de iş vermiyor.benim için bir ay bir aydır.

Üst Alt