Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Raporumu vergi dairesine verdim. Aynen onaylanır mı yoksa oran değişir mi?

Çkr0666

Yeni Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar engelli erken emeklilik için sgk yı aradım sgk emeklilik hakkı kazanmak için vergi dairesine kaydınız buşunması gerekiyor dedi ben vergi dairesine kayıt yaptırmadım süresiz %42 engel oranım var vergi dairesi raporun derecesini düşüredebilirmiş yükseltedebilirmiş bu oranı neye göre düşürebilirler bilen varsa açıklayabilir mi?
Birde vergi dairesi oranı düşürürse engellilik durumumu ortadan kalkıyor mu
Ya da başka bir hastaneye sevk edip yeniden rapor almamı isterse ve orda 40 ın altında oran çıkarsa engellilik durumum ortadan kalkmış mı oluyor bilen biri aydınlatırsa çok sevinirim

Son düzenleme:
Merhaba öncelikle siz 4A SSK'lı mısınız
Engellinizden dolayı erken emekli olabilmeniz için vergi indirimi almanız gerekiyor bunun için de vergi indirimine başvuru yaptığınızda engelli raporunuz güncel olmalıdır yani son 6 ay içinde alınmış olmalı en azından eğer raporunuzu vergi dairesi kabul etmiyorsa güncel rapor olması şarttır 4A ssk'lılarda durum böyledir

Evet 4A SSK
benim engel raporum süresiz vergi indirimi için tekrar neden rapor almam gerekiyor sgk ya sorduğumda şimdiden vergi daireaine başvurun dedi 6 ay filan demedi benim sormak istediğim bu değildi vergi dairesi oranları düşürüyomuş neye göre düşürüyor neden düşürüyor onu anlamadım süresiz verilen bir rapor var

Vergi dairesi raporunuzun tarihine bakar benimde ilk raporumu kabul etmediler eski diye 2002 tarihli olduğu için 2014 te yeniden rapor aldım tabi 2. Dereceden 3. Dereceye düştü oranım vergi indirimi icin ayrics Ankara da bir sağlık heyeti daha var raporunuz ve tetkikleriniz o kurulda inceleniyor eğer tetkikler ve cetvele uygun rapor düzenlenmiş ise size aynen hastaneden aldığınız oran onaylanarak geri dönüşü sağlanıyor ben süreci öyle yaşadım şahsen ama dediğim gibi elimde röntgen goruntulerim vardı cd olarak onları sağlık kurulundaki arkadaş unuttu uyarıp sormasam eksik tetkik ile belkide olumsuz bir sonuç alacaktım sağlık kurulunda danışmada ki insanlar salla başı al maaşı kafasında herkes bir havalar da kimse evrak tmm mi vatandaş mağdur olur mu diye düşünmüyor dediğim gibi vergi dairesi raporunuz eski ise sizi tam teşekküllü bir devlet hastanesine sevk edecek başka yapabileceğiniz bir şey yok vergi indirimine almış olsaydınız raporunuzu ilk aldığınız zamanlarda o zaman başka ben bu ay içinde elimdeki vergi indirimi belgesi ile emekliliğe başvurdum rapor vs de sormadılar zaten sgk da

Ben raporu geçen sene mayıs ayında aldım raporum eski de değil daha çok yıl var artık şu an uğraşamam zaten bir rapor verecekler uğraş dur riske atmayı düşünmüyorum teşekkür ederim cevabınız için

Emekli sandığı ve bağ-kur'a tabi olanlar engelli ve vergi indirimi ile emekli olabilmesi için raporumu güncel olması gerekiyor yönetmelik bu şekilde şunu da

Ben Sgk ya giriyorum emekli sandığı ve bağ kur değil

Vergi indirimi raporda almadan önce güncel raporunuz da amaç açıklama belirtilmelidir. Almış olduğunuz rapor da başvuru nedeni açıklama kısmında ne yazıyor?

Ben raporu geçen sene alabildim açıklamaya da ekpss özür durumu bildirir raporu yazıyor
Genel olarak engelli raporu almak istemiştim o kısım önemli değil dendi

Selamünaleyküm arkadaşlar ben İBB de 12 senedir çalışan bir personelim kaç ay önce ani bir kalp krizi geçirdim ve daha önce bel fıtığı ameliyatı olmuştum,

İş yeri doktorunun tavsiyesi üzerine heyete girip %51 oranında engelli raporu aldım,Vergi indirimi için iş yerinden aldığım evrak ile vergi dairesine başvurdum raporumu Ankaraya yolladılar Ankara oranı düşürüyormuş diye bir söylenti duydum bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi.

Üst Alt