Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Reflü için hangi doktora gitmeliyim?

tarhanbey491

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Değerli arkadaşlar
Reflü için n hangi doktora gitmeliyim. Birde bir oranı varmı

Gastroenterolojiye Gitmeniz gerekir.

Gastroenteroloji, yemek borusu, mide, ince bağırsak, kolon ve rektum, pankreas, safra kesesi, safra yolları ve karaciğerin normal işlevi ve hastalıklarının incelenmesidir.

Önce Dahiliye(İç Hastalıkları)bölümüne başvurun size yeşil alan açsın sonra Gastroenteroloji İÇİN MHRS de 182 de sıra alın

Peki hocam şuanda bir oranı varmı bide varsa oranı yüzde kaç

tarhanbey491
isoduzce
Bu ve buna benzer sorulara cevap vermiştim, sanırım forumda bulamadınız.
Helico bakter pylori, miyde asidine dirençli bir bakteridir, gastrit reflü ülser tedavi edilmezse bazen miyde kanseri gibi sonuçlara yol açabilir, ancak helico bakter pylori kaynaklı reflü ve gastrit tedavi edilen bir hastalıktır, hekimin sana helipak yazmıştır, yada yazacaktır.
Maalesef bu şikayetlerinize engelli raporu alamazsınız.tatmin edici bir sonuç çıkmaz/Geçmiş olsun...

refluyu oran vermıyorlar dıye bılıyorum.ayrıca endoskopı sarttır bu hastalıkla.

reflüye engel oranı verilse sağlam adam kalmaz zaten.
Reflü için doktora gitmeyin boşuna. Alın bir Gaviscon yaşamınızı sürdürmeye devam edin.

Ben gittim çünkü. ameliyatı var yapmıyorlar. Yapınca farklı sorunlar yaşarsınız diyorlar.

tarhanbey491 reflünün kaynağını öğrenmeniz gerekir . Tedavi olunmazsa kronik faranjit gibi sorunlara da yol açıyor . Mide reflüsü mü ve ona eşlik eden ülserleriniz var mı diye endoskopi çekimi gerekiyor . 12 parmak barsağı yani midenin alt kısımında yer alan barsaktan da reflü var ise acilen tedaviye başlamanızı öneririm .

İlaç tedavisine olumlu yanıt alınamazsa ameliyat öneriliyor . Midenin alt ve üst bölümlerinde bulunan kapaklar çok gevşemiş ise operasyon ile daraltılıyor asidin yani özsuyun geri kusması önleniyor .

Üst Alt