Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Remzi Yol'un objektifinden fotograflar

REMZİ YOL

Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0

BAKALIM BEĞENECEKMİSİNİZ.

BU DA YOL KENARINDA POZ VEREN BİR KAPLUMBAĞA

UMARIM BEĞENİRSİNİZ..

BUNLAR DA DEVAMI..

kazanda elmalar kaynıyor, pekmez yapılacak..

ilginç bir manzara.

yağmur yağıyor iken nehir ve dağın güzel görüntüsü..

nehir kenarı ve yağmur çişeliyor.

yağmur bulutları boşalmak üzere..

bunlarda ankara hacı bayram camii yakını bir noktadan..

yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim
ayrıca önerilerinize de açığım.

Hepside çok güzel:) Keçiye bayıldım :lol: :lol:

Doğayla başbaşa kalmışsın çok güzel resimlerdi :D paylaşımın için teşekkürler.

bu yaz tatilimizde çektiğimiz fotoğraflar.
beğenmenize sevindim.
resime müthiş bir merakımız var, profesyonel makina da aldık.
ama yolun daha başındayız. fotoğrafçılık noktasında her türlü desteğe şimdiden teşekkür ederim.
ayrıca bu yeni başlık için de yöneticimize teşekkür ederim.

o kara kazanda ne pişiyor? merak ettim..köyüm geldi aklıma çok uzun zaman oldu köy görmeyeli.. :( taş duvarlar arasında sıkışıp kaldık.. :cry: sevmiyorum şehir hayatını... :cry:

kara kazanda dilimlenmiş elma kaynatılıyor, şırası süzülecek, şeker takviyesi yapılıp yine kaynamaya devam ve sonuçta pekmez olacak.
köy hayatı bambaşkadır, şehir hayatından bende bıktım usandım.
ama nasip kısmet diyelim, ilk fırsatta kaçacağım buralardan. :lol:

Fotoğraf makinanızın marka ve modelini bilmiyorum ama renkler ve enstantaneler çok başarılı... doğa fotoğrafları çok hoş olmuş.. serçelerin banyo sefasını da güzel yakalamışsınız.. gri bir asfaltta, yaprakların suya yansıması ayrı bir hava vermiş fotoğraflara..

eleştiriye açıksanız, son kareyi keşke koymasaydınız diyeceğim.. çünkü diğerlerinin yanında sırıtmış biraz.. bir özelliği olmadığının siz de farkındasınızdır.. ;)

bir de eğer doğadan fotoğraf çekiyorsanız insan figürlerini kardaja sokmamaya dikkat edin bence.. insan figürleri fotoğrafin tüm büyüsünü bozar.. keçiye elma veren kişi fotoğrafı bir anı fotoğrafı gibi olmuş.. keşke yerden yeseydi.. ;)

nehir ve dağ fotoğrafları çok güzel.. ama pikseller biraz daha büyük olsaydı fotoğraftaki yağmuru daha çok hissedecektik..

ilk fotoğrafta keçinin ayaklarının altındaki kablo olmasaymış daha güzel bir görüntü olacakmış..

yol fotoğrafı da çok hoş ama kareye giren yol tabelası güzelliği biraz bozmuş gibi..

başlangıç olarak çok hoş fotoğraflar.. yeni fotoğraflarınızı bekliyor, başarılar diliyorum..

http://www.donanimhaber.com 'da forum kısmında 'fotoğraf çekim teknikleri' konusunda okuyup bilgileneceğiniz bir çok şey mevcut.. üstelik soru yanıt kısmı da var..

efendim ne demek..
teşekkür ederim.
baştan söylemiştim zaten desteğinize açığım diye.
beni çok memnun ettiniz, teşekkürler ...
verdiğiniz linki de daha dikkatli bir şekilde inceleyeceğim.

birde makinayı sormuşsunuz.
nikon D80- 18-135 mm objektif.

yol fotoğrafı aslında bir yolculuk anında çekildi. bulunduğum noktaya doğru gelen çok yüklü yağmur bulutları vardı, ve çok güçlü güneş ışığı vardı ortamda.
fotoğrafı çektikden 3-4 dakika sonra abartısız çok sağanak yağmur yağdı. bu fotoğraf tabii ki daha güzel çekilebilirdi.
keçinin ise 10-12 tane filan karesi var bende, yerden elma yerken de var tabii ki.
uygun bir zaman da onu da ekleyebilirim.
teşekkür ederim, cesaretlendirdiğiniz için.

profeyonelce bakış farklı tabi. resimlerin ne kadar canlı,güzel olduğunu düşünüyordum ki, geriye dönüp baktım.kablo nerde diye:) ben keçinin renklerinin güzelliğine takılmışım sadece. ben çekmeyi beceremem ama fotoğraf bakmayı çok severim. Antioksidanın fotoğraflarına yorum yazamadım(çok güzel demek yetersiz kalır diye herhalde) ama dönüp dönüp bakarım o muhteşem resimlere,imrenirim bide... sizinkilerde daha yeni ama bana göre gayet güzeller. elmaları kaynatmadan bi çekeyim son hallerini dediniz galiba:)

doğallığı severim her zaman.
çocukluğum köyde geçtiği için artık şehir hayatı sıkmaya başladı.
bende köye gittikçe bol bol fotoğraf çektim.
bir sonraki köye gittiğimde günlük yaşantıdan ve adetlerimiz- göreneklerimizden örnek kareler çekmeyi düşünüyorum.
ayrıca keçi resmindeki kablo değil keçinin boynuna bağlanmış bir ip :lol:
hemen yanıbaşında tren yolu var. keçinin başına bir hâl gelmesin diye, tren- trafik kazası.. yazık olur keçiye.. :lol:

hacı bayram veli camii yakınlarında susuz ankarada yani :) bir su birikintisi bulmuş kuşların neşesi..

bu yaz tatilinde köyün ihtiyarlarını, bayramlaşmayı, keçinin fotoğraflarını çekmiştim.
ihtiyarlardan ikisi rahmetlik oldular. ALLAH (c.c.) RAHMET EYLESİN
o güzelim keçide kurbanda, kurban olarak kesilmiş..
dün akşam kardeşimle fotoğraflara bakıyoruz, kardeşim bombayı patlattı." abi sakın ha !!! bizim fotoğrafımızı çekme, fotoğrafını çektiklerin ahirete yolcu oluyor"

skdargz21cm2.jpg

hünkar mahfili
skdargz11nh6.jpg

kuş yuvaları.. ecdadımız yapmış işte..

bir üsküdar gezisinden kareler..
skdargz9vh1.jpg

kedileri severim ama sadece fotoğraflarda..

Bir kaç fotoğraf daha ekleyecektim ama , sebep her ne ise başarısız oldum.

dost.. zor kazanılıp kolay kaybedilen oluyor her ne hikmetse..

paylaşımlarınız için teşekkürler. emeğinize sağlık...

Sevgili Remzi Yol,

Ellerinize sağlık, güzel kareler. Ben en çok serçeleri beğendim, çok rastlanılmayacak bir an ve iyi yakalamışsınız siz de. Yağmur derelerinin yanındaki kediler de çok hoş.
Herşey gönlünüzce olsun.
Saadet

teşekkür ederim saadet hanım.
bazen öyle anlar oluyor ki, makinamın yanımda olmamasına yanıyorum.
ama o serçeler bana ödül gibi oldu, fotoğraflarını çektiğim gün...

Doğa harikası resimnleriniz gerçekten çok hoş teşekkürler...

Üst Alt